Skvosty severní Itálie

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Itálie Lago di Garda Sirmione
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
průvodce
3x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích
3x snídani
zobrazit 2 termíny
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Benátky na 118 ostrovech u 150 kanálů překlenutých 450 mosty. Padova proslavená jedním z neoblíbenějších svatých - svatým Antonínem. A na závěr olympijská Cortina d´Ampezzo.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2. den

FERRARA (UNESCO) – město s bohatou minulostí, středověkým centrem, s širokými ulicemi s mnoha renesančními paláci a zahradami. RIMINI – známé přímořské lázně s památkami na Římany a renesančním chrámem.

3. den

SAN MARINO (UNESCO) – samostatná republika ležící na svazích hory Monte Titano. URBINO (UNESCO) – město proslavené výrobou majoliky s krásným historickým jádrem v renesanční podobě. Malebná historická vesnička SAN LEO, o které se zmiňuje Dante Alighieri v Božské komedii a patří ke klenotům Itálie.

4. den

RAVENNA (UNESCO) – důležité přístavní město s řadou významných historických památek, zejména ho proslavily krásné církevní mozaiky v antickém i byzantském slohu. BOLOGNA – důležité univerzitní město s řadou historických památek, zvláště s charakteristickými středověkými věžemi. Evropské město kultury 2000.

5. den

BENÁTKY (UNESCO) – světově proslulé město rozložené v laguně mezi pevninou a otevřeným mořem na 118 ostrůvcích při 150 kanálech, přes něž se klene 400 mostů, s nábřežními promenádami i úzkými uličkami, s romantickými zákoutími, zejména však s obrovským počtem palácových staveb a více než stovkou kostelů.

6. den

Příjezd v brzkých ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Skvosty severní Itálie
v cenách od 6 990 Kč