Řím, Florencie, Tivoli

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie Toskánsko Florencie
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
průvodce
2x ubytování v hotelu na okraji Říma (2lůžkové pokoje)
2x snídani
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

"Všechny cesty vedou do Říma", tvrdí jedno staré přísloví jako doklad o důležitosti Říma. Ta naše tam povede za poznáním dědictví minulosti z dob kolébky západoevropské civilizace (antického Říma) a z dob papežského státu, kdy se Řím stal srdcem křesťanského světa. Cestou se zastavíme ve Florencii, městě, do jehož tváře se tak významně vepsala italská renesance.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2. den

FLORENCIE (UNESCO) - metropole Toskánska s mnoha památkami: Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova zvonice, slavné náměstí Signoria se sochou Davida, kostel San Lorenzo s Medicejskou kaplí.

3. den

TIVOLI na okraji Říma - Vila d'Este (UNESCO) s překrásnou zahradou plnou fontán a Hadriánova vila (UNESCO) - působivě zachovalé sídlo císaře Hadriána. ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon aj.), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna.

4. den

ŘÍM-VATIKÁN (UNESCO) - sídlo hlavy katolické církve. Velkolepá bazilika sv. Petra s možností výstupu na kopuli s krásným rozhledem na Řím, vatikánská muzea s úchvatnými sbírkami antických soch. Večer odjezd do ČR.

5. den

Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Řím, Florencie, Tivoli
v cenách od 5 990 Kč