Alsaská pohádka o víně

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Francie Alsasko
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
2x ubytování v hotelu
průvodce
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Málokde v Evropě se podařilo tak stmelit kulturu dvou národů jako v Alsasku, o tom svědčí i zvyky a svátky. Čeká vás krásná příroda Vogéz, turistika vysoko nad jezery i mezi vinohrady, krásná hrázděná městečka, tradice města Colmar a Štrasburk a alsaská slavnost roku – průvod trubačů a alegorických vozů. Ochutnáte alsaské speciality: víno, sýr a tarte flambée.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.

2. den

ŠTRASBURK (UNESCO), „křižovatka Evropy“, katedrála, čtvrť s kanály „Petite France“, OBERNAI, rodiště patronky Alsaska sv. Otýlie, zachovalé centrum s hrázděnými domy, hrad Haut-Koenigsbourg.

3. den

Město THANN s gotickým kostelem, procházka mezi vinohrady, vyhlídková cesta na GRAND BALLON, nejvyšší vrchol Vogéz, turistika nad jezery LAC BLANC a LAC VERT, ÉGUISHEIM, středověké město s hradem a ulicemi do kruhu, ochutnávka vína, včelích produktů, sýra münster a bábovky kougelhopf, hrázděné město KAYSERSBERG, fakultativně večeře - alsaská specialita tarte flambée se salátem a dezertem. TURCKHEIM, malebné městečko s večerním překvapením.

4. den

COLMAR, čtvrť „Malé Benátky“, hrázděné domy plné květů, projížďka lodí po kanále, RIQUEWIHR, nejkrásnější ves na vinné stezce, RIBEAUVILLÉ, půvabné městečko na úpatí tří hradů, slavnost trubačů s průvodem alegorických vozů a rytířů na koních.

5. den

Návrat do Prahy časně ráno.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Alsaská pohádka o víně
v cenách od 5 590 Kč do 5 690 Kč