Korsika - turistika a moře II

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Francie Haute-Corse Bastia
Ubytování: turistika a moře
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna zájezdu
dopravu klimatizovaným autobusem
trajekty
vstupní a výstupní poplatek
pobytovou taxu
průvodce
5x ubytování v jednoduchých bungalovech (dvoulůžkové ložnice)
2x ubytování v hotelu v Corte se snídaní
povlečení
zobrazit 1 termín
Červen 2018
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Korsika - ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda, nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.
Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezonu 2018 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program může být lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR do Itálie, nočním trajektem do BASTIE na Korsice .

2. den

Odpoledne přejezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Příjemná túra s koupáním v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, přejezd do Corte, ubytování v hotelu (2 noci na stejném místě). V případě denního trajektu se bude odpolední turistika odehrávat v překrásném údolí TAVIGNANA. Večerní život v CORTE .

3. den

Po snídani krátký přejezd do Tattone, lehká turistika k salaším TOLLA s koupáním, pro zájemce pohodová turistika k nejhezčím kaskádám Korsiky na řece MANGANELLO pod mohutným více než 2 500 metrů vysokým Monte Rotondo. Návrat do CORTE, prohlídka města.

4. den

Brzy ráno snídaně, přejezd majestátním kaňonem řeky Golo do soutěsky SPELUNCA, jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Pohodová turistika s možností koupání v kaskádách. Krátká zastávka ve vyhlášeném letovisku PORTO . Cestou navštívíme bizarní skály CALANCHE. Po krátké procházce touto pastvou pro oči se přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v kempu v jednoduchých bungalovech (5 nocí na stejném místě).::FR-porto»

5. den

Koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry a večerní návštěva nedalekého městečka PROPRIANO .

6. den

Středně náročná turistika v oblasti ZONZY – vrchol MONTE CALVA (1 377 m) s excelentní vyhlídkou nebo vodopád PISCIA DI GALLO - tzv. „čůrající kohoutek“, odpoledne koupání v moři.

7. den

Výlet do BONIFACIA - prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 17 EUR/os.). Pohodová turistika po pobřežních útesech s překrásnými výhledy na město na skalách, až k majáku na písčitou pláž u ostrůvku St. Antoine (tam i zpět asi 12 km). Návrat navečer.

8. den

Ráno pohodová turistika pod siluetou skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE, pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1 483 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Odpoledne pobyt u moře.

9. den

Brzy ráno do BASTIE, prohlídka přístavního města. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.

10. den

Návrat do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Korsika - turistika a moře II
v cenách od 13 990 Kč