Řecko - velký okruh

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Řecko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
průvodce
8x ubytování v penzionech (2-3 lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
4x snídani
3x večeři
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Starověké Řecko - kolébka evropské civilizace. Kolik památek vlastně Řecko ukrývá? Poznejte v Řecku alespoň nejvýznamnější z nich, a to nejen ve vlastním Řecku, ale také na poloostrově Peloponés.

Program zájezdu

1. den

Odjezd brzy ráno z ČR, trasa přes Maďarsko, Srbsko, Makedonii.

2. den

Příjezd do Řecka. Návštěva SOLUNĚ (UNESCO) - prohlídka města (Bílá věž, hradby, přístav, Galeriův vítězný oblouk, Rotunda, chrám Agios Dimitros, kostelík Panagea Chalkeon); LEPTOKARIA (letovisko pod Olympem) - ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích, večeře, nocleh.

3. den

Ráno odjezd směr křižácký hrad PLATAMONAS, dále do pohoří OLYMP - výjezd na vyhlídku, LIFIDRA - magnetická hora, archeologický areál DION, LITOCHORO - krátká prohlídka města, večeře, nocleh.

4. den

Odjezd na poutní místo AGIA PARASKIEVI v soutěsce TEMBI mezi pohořím OLYMPOS a OSSA; dále směr Larisa, Trikala, Kalambaka, METEORA (UNESCO) - tajemné kláštery na skalách, kouzelná krajina. Večeře, nocleh v Leptokarii.

5. den

Odjezd směr THERMOPYLY - památník slavné bitvy mezi Řeky a Peršany, DELFY (UNESCO) - nejslavnější svatyně Řecka, působiště věštkyně PYTHIE, odjezd do Athén, ubytování, nocleh.

6. den

Prohlídka ATHÉN (UNESCO) - nejvýznamnější starověké památky (Akropole, řecká a římská agora, Archeologické muzeum), nocleh.

7. den

Dokončení prohlídky ATHÉN, odpoledne odjezd na PELOPONÉS, AKROKORINTH - hora nad areálem starého města, krásné výhledy, KORINTHOS (UNESCO) - průplav. Odjezd do TOLA na ubytování.

8. den

EPIDAUROS (UNESCO) - sídlo boha lékařství Asklépia se zachovalým antickým divadlem, zastávka v bájných MYKENÁCH (UNESCO) - Atreova pokladnice, Lví brána, hrobky antických hrdinů. NAUPLIO s dominující pevností Palamidi, francký hrad Toron, malebný přístav. Odpoledne koupání, nocleh v Tolu.

9. den

Po snídani odjezd do Leptokarie, cestou THERMOPYLY - památník slavné bitvy mezi Řeky a Peršany, příjezd do Leptokarie - volno, nocleh.

10. den

Možnost nákupu v Leptokarii. V poledne (odpoledne) odjezd do ČR.

11. den

Příjezd do ČR v odpoledních (večerních) hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Řecko - velký okruh
v cenách od 12 680 Kč