To nejlepší z Bavorska

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Německo
Ubytování: To nejlepší z Bavorska
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš
3× snídani
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna Evropské cestovní pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 1.700 Kč
2×večeře 990 Kč
zobrazit 1 termín
Červen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

MNICHOV • OLYMPIJSKÝ PARK • MUZEUM BMW • GARMISCH-PARTENKIRCHEN • ZUGSPITZE • PARTNAKLAMM • ŘEZNO (UNESCO)

Program zájezdu

1. den

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Prahy a Plzně (další nástupní místa viz str. 5, trasy 1, 2, 3, 5) do Mnichova, hlavního města německého Bavorska. Velká část Mnichova byla zničena během 2. sv. války, avšak velkolepý renovační projekt znovu obnovil krásu tohoto města, které si v 19. století vysloužilo přezdívku Athény na Isaru. Prohlédneme si historické centrum Marienplatz s novogotickou Novou radnicí s orlojem a s menší Starou radnicí, katedrálu Frauenkirche s typickými cibulovitými kopulemi. Večer se ubytujeme v hotelu v Mnichově, večeře.

2. den

Po snídani navštívíme Olympijský park , který byl dějištěm olympijských her, a který je chloubou města – podíváme se ke stadionům a můžeme také vyjet výtahem na Olympijskou věž, odkud se nám otevře nádherný výhled na celé město a za dobré viditelnosti uvidíme i Alpy a nejvyšší vrchol Zugspitze. A nesmíme vynechat opravdovou lahůdku, která se nachází v blízkosti Olympijského areálu – muzeum BMW , které tvarem připomíná uzávěr nádrže. Prohlédneme si unikátní expozici, která provází celou historií vývoje automobilů a motocyklů značky BMW. Projdeme se také zahradou jednoho z nejkrásnějších zámků v Evropě, který vyrostl v 17. století kolem vily italského typu. Zájemci o umění mohou navštívit také některou ze slavných mnichovských galerií – Starou nebo Novou pinakotéku či některé z řady dalších slavných muzeí. Večer volno ve městě k vychutnání bavorského piva, pivních preclíků nebo vepřové pečeně se zelím.

3. den

Po snídani vyjedeme do nedaleké oblasti Bavorských Alp. Den totiž strávíme v jedné z nejkrásnějších alpských oblastí, v místě, které je německou vstupní branou do Alp a kde se konaly zimní olympijské hry – Garmisch-Partenkirchen , lidově nazývaný Ga-Pa. Tato původně dvě oddělaná města se spojila až na přání Adolfa Hitlera v roce 1935. Nad městečkem se tyčí nejvyšší hora Německa – Zugspitze (2.950 m), kterou i my budeme mít možnost zdolat. V prosinci 2017 bude zahájen provoz nejmodernější kabiny s kapacitou pro 120 cestujících. Během několika minut nás kabina vyveze na vrchol a rázem budeme ve světě 3 ledovců. Panoramatická terasa nabízí výhled 360° na více než 400 vrcholů ve čtyřech zemích. Budeme mít možnost procházky, ale i občerstvení v jedné ze čtyř restaurací. Po návratu do Garmisch-Partenkirchenu a prohlídce skokanských můstků navštívíme jednu z nejkrásnějších soutěsek v Rakousku Partnaklamm . Večer návrat do hotelu v Mnichově, večeře.

4. den

Po snídani si pojedeme prohlédnout Řezno , čtvrté největší německé město. Po kamenném mostě ze 12. století s nádherným panoramatickým výhledem, který byl inspirací i při stavě Juditina mostu, přijdeme do historického centra, které je na seznamu UNESCO. Prohlédneme si katedrálu sv. Petra z 12. století a zastavíme se i u pamětní desky na kostele sv. Jana, která připomíná křest čtrnácti českých knížat v roce 1845. Nesmíme si nechat ujít návštěvu slavné uzenářské dílny Wurstküche zřízené patrně coby kantýna pro stavitele mostu. Rothernburské uzenky považují místní obyvatelé za nejlepší na světě. Severoitalskou architekturu nám připomene řada starobylých paláců ze 14. a 15. století. V jednom z nich, v domě s názvem Goliathhaus, pobýval v roce 1945 Oskar Schindler. Na jižním konci historického centra objevíme budovy a kostely bývalého kláštera sv. Jimrama elegantně včleněné do zámeckého komplexu rodu Thurn-Taxisů. Do Prahy přijedeme v pozdních večerních hodinách, následně do Brna.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Bavorska
v cenách od 6 990 Kč