Ferraty Solné komory - pro začátečníky

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Snídaně
Doprava: Vlastní

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Vlastní
Cena zahrnuje: dopravu autobusem (kromě varianty s vlastní dopravou)
2x ubytování v hostelu se snídaní
lanovku k ferratě HTL Wels (18 EUR)
průvodce
pojištění léčebných výloh
zákonné pojištění CK a 1x pišingr Chimpanzee
zobrazit 1 termín
Červen 2018
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Tyrkysově průzračná jezera, v nichž se zrcadlí okolní vrcholy v čele s impozantním Dachsteinem dělají ze Solné komory jeden z nejmalebnějších koutů Rakouska. Pro vyznavače vertikálních zážitků je to hotový ráj s bohatou nabídkou via ferrat, z nichž si okolní líbezná panoramata vychutnáte nejlépe. Skupiny max. 20 osob vedou 3 průvodci, což zaručuje skutečně individuální přístup. K tomu pohodové zázemí v příjemném hostelu a obrázek akčního prodlouženého víkendu je hotový. V ceně zájezdu je snídaně formou bohatých švédských stolů a za výhodný příplatek 14 EUR / celý pobyt si můžete dopřát i večeře o třech chodech. Z pestré palety místních ferrat jsme vybrali ty jednoduší, které zvládnou díky individuálnímu přístupu našich instruktorů i obratní začátečníci. Každý den zvolíme 1–2 ferraty střední obtížnosti (C), kde si vyzkoušíme všechny lezecké prvky i lanový most a výlet završíme vyhlášenou ferratou HTL Wels k vrcholovému kříži na vyhlídkový vrchol Aberfeldkogel (1.708 m). V ceně zájezdu je i lanovka v ceně 18 EUR, kterou si usnadníme přístup k poslední ferratě.

Jako ideální průpravu pro úplné začátečníky doporučujeme náš Ferratový kurz - Raxalpe, který pořádáme v několika termínech.

Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu (podrobnosti v záložce "Nejčastější dotazy").

Program : 1.–2. Čtvrteční pozdně večerní odjezd z Brna (přes České Budějovice) do rakouské Solné komory. Ráno se "rozbruslíme" na krátké ferratě Leadership (C) nabízející první porci výhledů na Dachstein a celé hallstattské okolí (- 3 hod., | 150 m). Odpoledne nás čeká ještě jedna podobná zajištěná cesta Mein Land-Dein Land (C) (- 1 hod., - 200 m, | 60 m)  s jeskyní a několika lanovými mosty.

3. Užijeme si vertikální zrcadlení v hladině jezera Gosau. Ráno se protáhneme v hravé ferratě  Laserer Alpin Klettersteig (C) (- cca  1,5 hod., | 60 m) s parádím lanovým mostem přímo nad hladinou jezera a odpoledne přidáme zajištěnou cestou Schmied Klettersteig (C) (- cca  3,5 hod., | 250 m). Vpodvečer zajedeme na krátkou prohlídku malebného městečka HALLSTATT  na břehu stejnojmenného jezera.

4. Výstup ke kříži na vrcholu Aberfeldkogel (1.708 m) si zpříjemníme lanovkou (v ceně zájezdu, 18 EUR) a okořeníme ferratou HTL Wels Klettersteig (C) ( - 1 hod., | 140 m) k vrcholovému kříži a zasloužené porci výhledů.  Poté vyrazíme na zpáteční cestu do Českých Budějovic a Brna.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Ferraty Solné komory - pro začátečníky
v cenách od 5 500 Kč