Dachstein turisticky

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
2x ubytování na horské chatě
vstupné do soutěsky
průvodce
pojištění léčebných výloh
zákonné pojištění CK a 1x pišingr Chimpanzee
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Velkolepou podívanou a vzrušující zážitky, které masiv Dachsteinu nabízí, již ochutnalo nemálo vysokohorských turistů. I my si během tří dnů zblízka prohlédneme třítisícovou „střechu“ nejvyššího vrcholu Hoher Dachstein opentlenou závojem sněhobílých ledovců, smočíme nohy v průzračném smaragdově zeleném jezeře, pokoříme nejeden vyhlídkový vrchol, budeme se proplétat bizarní měsíční krajinou bývalého dna ledovce plnou závrtů a jam a nakonec prokličkujeme soutěskou kolem vodopádů a bouřících kaskád. Nocovat budeme na horské chatě s výtečnou nepálskou kuchyní (spacák ani jídlo s sebou netřeba), s přepravou batohů na chatu může pomoci nákladní lanovka. Celou dobu strávíme ve výškách nad 2.000 m.

Program : 1.–2. Ve čtvrtek odjezd ve 22:00 hod. z Brna do oblasti Dachsteinu v Rakousku. Z RAMSAU vystoupáme k chatě Guttenberghaus (2.147 m). Odpolední výšlap nás zavede k „pokladu na stříbrném jezeře“ Silberkar See, zdatnější turisté vystoupí na vyhlídkový vrchol Eselstein (2.553 m).

3. Čeká nás celodenní okružní túra vzrušující krajinou k visuté vyhlídce Sky Walk nad kilometrovou propastí a pak až pod vrchol HOHER DACHSTEIN (2.995 m).

4. Sestup k autobusu si zpestříme stříbrnou soutěskou Silberklamm. Návrat do Brna kolem 22:00 hod.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Dachstein turisticky
v cenách od 4 100 Kč