Rozmarné léto (s jógou)

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Rumunsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
ubytování
zdravou polopenzi
průvodce
lektora jógy
pojištění léčébných výloh
zákonné pojištění CK a 1x Chimpanzee pišingr
zobrazit 1 termín
Červen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Je časem žní, koupání a romantických výletů. To všechno zažijete při letním pobytu v českých vesnicích v Banátu…a nejen to… již potřetí jsme program obohatili o možná jógová protažení. Toužíte-li nahlédnout také do tohoto tradičního staroindického umění, je pro vás tento zájezd ideální volbou. Poznáním života našich předků ve volitelné kombinaci s trochou jógy porozumíme lépe sobě samým. S lektorkou jógy dostanete příležitost důkladně si protáhnout tělo a pročistit hlavu, zharmonizovat mysl i duši a setřást starosti a na chvíli zapomenout na shon každodenního života. To vše v kouzelné, civilizací téměř nedotčené krajině rumunského Banátu. Poznáte Gernik, Rovensko a Svatou Helenu.

Program : 1.–2. Noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska. Zastávka v Temešváru s prohlídkou pravoslavné katedrály, barokního centra, event. i typického balkánského tržiště. Po poledni příjezd do GERNIKU a zabydlení v naší místní základně (44 postelí či travnatá zahradní terasa na stanování), blízko gernické hospody „U kapličky“, s vynikajícím točeným pivkem URSUS (medvěd).

3. Ráno vždy začíname rozcvičkou, poté snídaně. Půldenní vyhlídkový výlet po náhorní plošině Gabranita a návštěva ještě stále funkčních vodních mlýnků u Petra. Budeme-li mít štěstí, uvidíme místní i mlýt. Každodenní možnost dopoledního či podvečerního jógové protažení a tancování.

4. Dnes objevíme podzemní kouzla Banátu, začneme jeskyní Filipova díra přímo v naší domovské vesnici, poté se vypravíme kolem křížové cesty k největší jeskyni v okolí – Turecké díře.

5. Volný den, který můžeme vyplnit fakultativním výletem do nejvýše položené české vesnice ROVENSKO (odvoz Rovensko – Gernik cca 300 Kč/os.) nebo projížďkou na koni v okolí Gerniku (200 Kč/hod.).

6. Po ranním cvičení se vydáme z Gerniku na západ na 15 km dlouhou cestu (náročnost 2–3) přes přírodní park "Železná vrata“ až do další české vesnice – SVATÁ HELENA, odkud pak pojedeme večer domů. Po cestě lze prudce sklesat do další z jeskyní – největší jeskyni v okolí – Turecké díry. Ve Svaté Heleně se můžeme v hospůdce „U Pepsiho“ napít, koupit domů líbivé pohlednice nebo smaltovaný hrnek. Možná stihneme ještě procházku na „Vildovu vyhlídku“, na prudké skále nad Dunajem. Pak už nás čeká jen poslední večerní jídlo z naší zdravé zájezdové kuchyně a budeme uhánět autobusem zpět domů. (kdo se na tento celodenní přechod nebude cítit, může se do Svaté Heleny přesunout společně s naším autobusem).

7. Po dálnicích přes Maďarsko a Slovensko do Brna, kam dorazíme v dopoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Rozmarné léto (s jógou)
v cenách od 5 900 Kč