Výprava do Banátu

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Rumunsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
7x ubytování (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
polopenzi
materiál na hry a dílny
výlety
dopravu na Neru a zpět
výlet na koních
průvodce-organizátora
pojištění léčebných výloh
zákonné pojištění CK a 3x Chimpanzee pišingrSpeciální dětská sleva:20% do 14 let včetně
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zájezdy, připravované pro rodiče, prarodiče, strýce i tety s dětmi, si už našly stálé místo v naší nabídce. Budeme stanovat v zahradách našich základen, podnikat toulky „na lehko“ (jistí bus nebo místní mikrobusy), hrát si, soutěžit, divadelničit, koncertovat, malovat, zajdeme třebas i na pastvu či na dojení dobytka, poznáme, jak těžké jsou žně (vršení) v tomto kraji. Polopenzi připraví náš kuchař. Na nudu prostě nezbude ani chvilinka. Odhalme společně jedinečný půvab krajiny i lidí v tomto zapomenutém koutu Rumunska. Zde se čas v mnohém opravdu zastavil.

Program : 1.–2. Noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska. Zastávka v Temešváru s pravoslavnou katedrálou třpytící se zlatem. Příjezd do Banátu na naši základnu ve vesnici SVATÁ HELENA nad Dunajem. Vycházka na vyhlídku na Dunaj sevřený bělostnými vápencovými skalami.

3. Výlet přes zaniklou českou vesnici Elizabeth k monumentální skalní bráně Kulhavá skála, průstup potokem a tajemnou roklí zpět do Sv. Heleny. Možnost exkurze do kovárny, pastva, dojení atd.

4.–5. Pěšky (15 km) zvlněnou banátskou krajinou do největší české vesnice GERNIK – cestou prohlídka obrovské jeskyně Turecká díra. Pobyt a výlety v Gerniku a okolí – jeskyně Filipova díra s podzemním jezerem, okruh po vyhlídkách, hry na hřišti, možnost exkurzí (kovárna, pekárna, stolárna, škola).

6. Celodenní výlet (14 km) do nejvýše položené a velmi malebné vesnice – ROVENSKO. Cestou koupačka a prohlídka unikátních funkčních vodních mlýnků v údolí U Petra.


7.–8. Vycházka ke Štefanově salaši, pastva dobytka, prohlídka jednotřídky a minimuzea, výlet na koních romantickou krajinou lesů, luk a strání. Celodenní výlet krasovým kaňonem romantické říčky NERA (nejdelší kaňon v Rumunsku), provazový most jak v Nepálu, koupání v tůních, bezedná smaragdová zatopená propast Lacul Dracului.


9.–10. Sobotní pohoda, balení, loučení. Cestou domů prohlídka muzea parních lokomotiv v Rešici.


jedinečná akce pro rodiče s dětmi
cesta do časů našich pradědů

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Výprava do Banátu
v cenách od 7 200 Kč