Pláže i hory Elby

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně výletů
2x trajekt
7x ubytování v plně vybavených stanech/karavanech (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
polopenzi
průvodce
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingrPříplatek:2.200
Kč/os. za neobsazené lůžko v karavanu
v případě
že ho chcete sdílet samiSpeciální dětská sleva:20% do 14 let včetně
Cena nezahrnuje: kauce 1.000
Kč nebo 40 € / stan
karavan (kauce je vratná po předání uklizeného a nepoškozeného stanu/karavanu)
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Prastará legenda vypráví, že se kdysi dávno bohyni Venuši při koupeli v Tyrhénském moři přetrhl perlový náhrdelník. Sedm perel zůstalo plavat na hladině a vytvořilo sedm ostrovů – tzv. Toskánský archipel. Největším a nejhezčím z nich je Elba, přezdívaná také ostrov Napoleonův. Kouzelné zátoky s bělostným pískem a průzračnou vodou vás budou lákat ke koupání, dramatické žulové útesy zase ke šnorchlování či potápění. Zvídavým turistům však Elba nabízí mnohem více – antické, Medicejské i Napoleonovy památky, krásné kostelíky, dobré vínko a toskánskou kuchyni i krásnou přírodu. Součástí zájezdu jsou navíc dvě horské túry pro ty, kteří si chtějí Elbu prohlédnout i z jiné perspektivy. Veškeré autobusové výlety jsou již zahrnuty v ceně zájezdu, ale zároveň ryze dobrovolné. Můžete je tedy klidně vynechat a lenošit zatím na plážích nebo si udělat vlastní program. Nocovat budeme v plně vybavených stanech v jediném kempu a z něj vyrážet za poznáváním kouzelného ostrovního světa.

Program : 1.–2. Cesta z Brna přes Rakousko do Itálie, plavba trajektem na ostrov ELBA. Koupání a dovádění na „našich“ domovských plážích Lacona, Laconella, Margidore v jižní části ostrova.

3. Prohlédneme si středověkou pevnost, Napoleonovu rezidenci a další památky v hlavním městě PORTOFERRAIO a užijeme si koupačku na oblázkových plážích pod pevností Forte Falcone.

4.  Vyhlídkovou hřebenovkou dobudeme nejvyšší vrchol ostrova MONTE CAPANNE (1.018 m). Komu se nebude chtít šlapat „po svých“, může se na vrcholek vyvézt adrenalínovou lanovkou alá "ježek v kleci" (18 EUR). Z vesnce Marciana se vydáme příjemnou křížovou cestou k poutnímu kostelíku Madona del Monte a do oblasti bizarních žulových skal. Náročný den zakončíme úžasným šnorchlováním jen pár metrů nad skutečným vrakem lodi v Pomonte.

5. Koupání na našich domovských plážích si můžete zpestřit pěším výletem na mys Stella nebo si zapůjčit kolo (10 EUR) či skůtr (35-50 EUR) a prozkoumat zapadlé části jihovýchodu ostrova. Západ slunce za hory a příjemný večer v úzkých uličkách a hospůdkách si užijeme v městečku CAPOLIVERI.

6. Fakultativní výlet lodí na sousední ostrov PIANOSA (30–50 EUR dle výběru), kde až donedávna fungovala jedna z nejtěžších italských věznic (tzv. italský Alcatraz). Prohlídka městečka, procházka po ostrově, příp. výlet na kole nebo v koňské bryčce (dle výběru) a koupání na bílé pláži. Místo plavby na ostrov můžete strávit celý den ve městečku Marina di Campo a jeho okolí – koupaní na pláži Campo, návštěva mořského akvária.

7. Se zájemci zajedeme navštívit poutní kostelík Monserrato a podnikneme výlet přes hřeben CIMA DEL MONTE (516 m) s parádními výhledy na ruiny hradu Volterraio, záliv Portoferraio a celý ostrov.

8. Navštívíme přístavní město PORTO AZZURO s monumentální pevností, podíváme se do muzea minerálů a důlní těžby, navštívíme geologicky ojedinělé a neuvěřitelně zelené jezírko Laghetto di Terranera a nevynecháme ani unikátní černou (hematitovou) pláž.

9.–10. Poslední italské sluníčko a závěrečné koupání v Tyrhénském moři. Poté plavba trajektem na pevninu a návrat zpět do ČR.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Pláže i hory Elby
v cenách od 12 600 Kč