Transylvánie

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rumunsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
7x hotel*** s polopenzí v Brašově (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
průvodce
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingrStudentská cena:12.200 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Transylvánie - už jen to jméno samotné voní dobrodružstvím, tajemnem a romantikou. Neoddiskutovatelnou zásluhu na tom nese zejména román irského spisovatele Brama Stokera - Dracula. Do kraje svérazného folklóru, pověstí, hlubokých strží, temných lesů, prastarých hradů a nádherných hor zasadil děj svého příběhu. My však nebudeme jako hrdinové románu pořádat hon na upíry. Místo toho si užijeme romantického pábení na hranici Transylvánie, Valašska a Moldavska. Budeme se toulat ve strhující krajině okolních pohoří s nekonečnými výhledy, objevovat přírodně zajímavá místa Draculova působiště – jeho rodiště Sighişoaru, hrad Bran a nasávat atmosféru v prostředí osídlovaném saskými kolonizátory – historický Braşov i skvostné Viscri. Ubytováni budeme po celou dobu v brašovském hotelu se zajištěnou polopenzí a odtud budeme vyjíždět na výlety do okolí.

Ale přece jen... česnek si raději vezměte sebou. Člověk nikdy neví koho na cestách potká.

Program : 1.–2. Odpolední odjezd z Brna, noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska. Ráno pojedeme přes Arad a pak dál do resortu OCNA SIBIULUI, kde si po nočním přejezdu dopřejeme koupačky ve vyhřátých solných jezírcích. Odpolední dojezd do Braşova . Ubytování a aklimatizace prohlídkou města.

3. „Zahrada Rumunska“ – PIATRA CRAIULUI je bělostné vápencové pohoří, z nejúchvatnějších v celé zemi. Od Cabana Gura Raului (800 m) si vyšlápneme na horské louky se salaší a k horské chatě Curmâtura (1.500 m) na výbornou polévku – čorbu. Soutěskou  Zârnestilor  obklíčeni stometrovými skalisky se vrátíme zpět.

4. Přejedeme k dalšímu pohoří CIUCAŞ. Ze sedla Bratocea cestou v pěnišnících a jalovcích vystoupáme labyrintem slepencových skal, kup a jehel na nejvyšší Vf. Ciucaş (1.954 m). Pokračujeme až ke Cabana M. Roşu (1.280 m), kde na nás bude čekat bus.

5. Být v Draculově Transylvánii a nenavštívit jeho rodiště?! Vyjedeme tedy do starobylé Sighişoary . Cestou zpět shlédneme opevněný kostel ve Viscri , kde navštívíme nejen opevněný kostel, rázovitou vesničku, ale i statek prince.

6. Údolím Plaiul Foii skrze „medvědí“ hřeben TĂMAŞUL se otřeme o nejvyšší rumunské pohoří FĂGĂRAŞ a posvačíme pod nekonečnými západními svahy PIATRA CRAIULUI. V této době právě zde a nikde jinde na světě kvete Hvozdík kalizzon doprovázen houfy skalniček a orchideí.

7. Jedno z nejnavštěvovanějších pohoří - Bucegi. Necháme se vyvézt do výšky přes 2.000 m. k jedinečné babelské sfinze a hřibům – skalním útvarům opracovanými větrnou erozí.  Sinaia – „Perla Karpat“ - navštívíme zdejší klášter i překrásný zámek Peleş rumunského krále Carola I. a menší Pelisor jeho následovníka.

8. Od již známé cabana Gura Raului vyjdeme serpentýnami do Magury, vesnice i stejnojmenného vápencového pohoříčka a odtud okouzleni výhledy doputujeme k pohádkovému hradu BRAN, kde „údajně sídlil sám krvelačný upír Dracula“.

9.–10. Dopoledne strávíme v Braşově. Je toho ještě mnoho, co je zde k vidění, ale můžete využít čas třeba jen k nákupům či lenošení před odjezdem. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu domů a u Sibiu navštívíme největší rumunský skanzen Astra představující nejen ztrácející se svět rumunských vesnic, ale zejména jedinečnou sbírku 33 mlýnů představujících všechny mlýnské systémy, kterou nikde jinde neuvidíte.


ubytování v hotelu*** s polopenzí
hvězdicové výlety do okolí

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Transylvánie
v cenách od 13 200 Kč