Přírodní šperky Srbska

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Bosna a Hercegovina
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava:
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
ubytování (1x hotel
1x horská chata
4x kemp
3x tábořiště)
polopenzi
2x místní snídani
2x místní večeři
průvodce
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingrStudentská cena: 10.400 Kč
Cena nezahrnuje: projížďku loďkou v kaňonu Uvac 9 EUR/os
projížďku úzkokolejkou Šarganská osmica 5 EUR/os
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

V největší zemi západního Balkánu najdeme i nejvíce přírodních šperků, ať již jsou to monumentální kaňony, vodopády, skalní brány, jeskyně, či slepencové Ďáblovo město. Během našeho putování poznáme celou zemi, navštívíme její hlavní město, vystoupíme na její nejvyšší vrchol a budeme pozorovat rozdíl mezi Bohem zapomenutým krajem na východě země a relativně bohatým západním Srbskem. Krátce nakoukneme i do dalších zemí bývalé Jugoslávie - do Kosova a Černé Hory. Svezeme se na lodičkách kaňonem Uvace i slavnou úzkorozchodnou železnicí Šarganská osmica. A možná potkáme i bělohlavého supa či Emira Kusturicu.

Program : 1.–2. Podvečerní odjezd z Brna, cesta jen s nejnutnějšími zastávkami přes Slovensko a Maďarsko až do národního paku ĐERDAP. Vyhlídka od pevnosti Golubac na české vesnice Svatá Helena a Gernik na rumunském břehu Dunaje. Archeologické naleziště Lepenski Vir. Od pramene Beli Izvorac k monumentální skalní bráně Velika Prerast. RAJKOVA PEĆINA – jeskyně s nádhernou krápníkovou výzdobou, která má nejdelší zpřístupněný úsek v Srbsku.

3. Toulky Srbským krasem. Od Resavské jeskyně k vodopádu VELIKI BUK a vyvěračce Veliko vrelo. Opevněný klášter Manasja.

4. Nádherně bílá vápencová Jelašnicka soutěska se skalním oknem. Prohlídka historické vodní elektrárny SIČEVO. Závojový vodopád Bigr s vodními mlýnky a krasovou vyvěračkou.

5. Celodenní túra na nejvyšší vrchol Srbska MIDŽOR (2.169 mnm) v pohoří Stara Planina. Noc na horské chatě Babin Zub.

6. Centrum východního Srbska NIŠ. Rekonstrukce pravěké vesnice Pločnik u městečka Kuršumija. Slepencové skalní město Djavola Varoš a lázně Prolom Banja s malým pivovarem.

7. Krátce nakoukneme i do Kosova a Černé Hory. Koupačka ve vodopádech Miruša. Pramen Bílého Drinu známý z kultovního filmu Žut (v originále Der Schut). Průjezd kaňonem IBARU. Večer v centru Sanžaku v Novém Pazaru s výrazně tureckým koloritem.

8. Památky na středověký srbský stát v okolí Nového Pazaru, kostel sv. Petra a Pavla a pevnost Stari Ras  . Procházka a projížďka loďkou v kaňonu UVAC s Ledovou jeskyní a hnízdištěm supa bělohlavého.

9. Přírodní i kulturní šperky pohoří ZLATIBOR, jeskyně Stopića pećina zvaná srbské Pamukkale. Skanzen Sirogojno. Výstup na jeden z nejvyšších vrcholů Zlatiboru ČIGOTA (1.422 m).

10. Celodenní program v NP TARA, túra na vyhlídku Banjská stena nad řekou Drina. Bogomilská nekropole , prohlídka pravoslavného kláštera Rača a procházka stejnojmenným kaňonem.

11.–12. Projížďka bizardní úzkokolejkou ŠARGANSKA OSMICA. Prohlídka filmového městečka Drvengrad vybudovaném režisérem Emirem Kusturicou. Podvečerní návštěva hlavního města BĚLEHRADU a pak již přes noc domů.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Přírodní šperky Srbska
v cenách od 11 400 Kč