Sardinie a její pláže

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně výletů po Sardinii
2x trajekt
7x ubytování v kempu ve vlastním stanu (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
polopenzi
průvodce
pojištění léčebných výloh
zákonné pojištění CK a 2x pišingr ChimpanzeeSpeciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně
Cena nezahrnuje: fakultativní výlet lodí na ostrovy NP La Maddalena (35 EUR); ubytování pod střechou (ve 2 lůžkovém karavanu/bungalovu za příplatek 2.000 Kč
ve 3lůžkovém karavanu za příplatek 1.400 Kč)
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Druhý největší ostrov ve Středozemním moři je zemí zaslíbenou pro milovníky pohody, historie a koupání na překrásných plážích. Sardinie by se dala nazvat muzeem pod širým nebem. Skoro na každém kroku zde najdeme pozůstatky dávných civilizací, především tajemné kamenné stavby nuraghy a půvabná středověká městečka. Zvláště severní část ostrova je malebná – bizarně tvarované žulové balvany a skály spadají přímo do azurového moře. Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, tudíž vhodné i pro děti. V průběhu pobytu vystřídáme dva kempy – na severu a západě ostrova, abychom pohodlněji prozkoumali nejatraktivnější místa. Oba kempy jsou přímo na pobřeží, takže si koupání užijeme dosyta. Téměř denně navíc vyrážíme na nepovinné výlety pro zvídavé turisty za historií, přírodou a poznáním dalších klenotů mezi sardinskými plážemi.

Nocovat budeme ve vlastních stanech (v ceně zájezdu), za příplatek je možné zajistit komfortnější ubytování pod střechou. První 4 noci budeme ve vybavených 2- či 3lůžkových karavanech na západním pobřeží a zbývající 3 noci ve 2lůžkových bungalovech/karavanech nebo 3lůžkových karavanech u městečka Palau na severním pobřeží: 
2 lůžkový karavan/bungalov - příplatek 2.000 Kč/os.
3 lůžkový karavan - příplatek 1.400 Kč/os.

Program : 1.–2. Přes Rakousko do italského přístavu Livorno a trajektem na Sardinii. Po vylodění přejezd do kempu na západním pobřeží.

3.–4. Koupání, šnorchlování a relax na pláži u „našeho“ kempu, odpolední procházka k unikátnímu skalnímu oblouku S´Architu, koupání na přilehlé plážičce poblíž strážní věže a kávička v jedné z příjemných kaváren. Další den prozkoumáme také zajímavá zákoutí poloostrova SINIS – pozůstatky fénického města THARROS, ranně křesťanský kostelík San Giovanni di Sinis i členitý výběžek San Marco s majákem. Po cestě zpět se vykoupeme na překrásné „rýžové pláži“.

5. Výlet za historií Sardinie – navštívíme středověké romantické městečko BOSA a jeden z největších nuraghů Sardinie Santu Antine. Ve zbylém čase koupání na jedné z divokých pláží.

6.-7. Přesun busem na sever ostrova do nového kempu. Cestou se zastavíme ve starobylém městě na útesu CASTELSARDO i na červené pláži Ísola Rosa. Seznámení s blízkým městečkem PALAU, průzkum přilehlých pláží. Pro zájemce plavba lodí kolem NP LA MADDALENA se zastávkami a koupáním na některé z mnoha pohádkových pláží. Usměje- li se na nás štěstí, spatříme i delfíny.

8. Výlet na SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ s přístavem luxusních jachet Porto Cervo  a prohlídka nuraghské „Hrobky Obrů“ Coddu Vecchio při cestě zpět.

9.-10. Poslední radovánky na pláži u moře, příprava na cestu a odjezd domů.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Sardinie a její pláže
v cenách od 13 900 Kč