Přírodní šperky Rumunska

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rumunsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
polopenzi
8x kemp
2x tábořiště
průvodce
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingrStudentská cena: 10.700 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Která jiná evropská země může nabídnout tolik co Rumunsko? Pokud absolvujete tento zájezd, budete na tuto otázku odpověď znát i vy - žádná! Čeká nás okruh kopírující většinu Karpatského oblouku na území Rumunska, na němž navštívíme širokánskou škálu přírodních perel i perliček, které si Karpaty střeží jako vzácné poklady. Pokocháme se zemními kulisami a pyramidami, smrtonosnou sirnou jeskyní, bahenními sopkami, dvojčaty sopečných kráterů s bezodtokým jezerem uprostřed medvědí rezervace. Pěšky se projdeme v slepencovém pohoří Ciucas, žulovém Hasmaş, vyšplháme i na bájnou horu Toaca v Ceahlău, pokloníme se 12 apoštolům v andezitovém Căliman a ve vápencovém Trascău zažijeme brodění soutěskou Râmet a poslední výšlap. Prohřejeme kosti v termálních i slaných vodách a najdeme spoustu dalších např. historických pokladů této karpatské oblasti. I přesto, že některé podobné skvosty můžete objevit i jinde v Evropě, všechny pohromadě v jednom státě uvidíte jedině v Rumunsku. K lokalitám nás od autobusu dovedou pěší túry, ne delší než pár hodin, jsou koncipovány s dostatkem času, aby je v pohodě zvládl skutečně každý. Přesto máme pro méně zdatné vždy připravené i lehčí varianty!

Program : 1.–2. Přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska do GEOAGIU BAI – travertinové ložisko a vodopád Clocota, staré římské lázně i novodobé termální koupaliště. Popojedeme a projdeme se k zemním pyramidám a kulisám RÂPA ROŞIE – modelovaný 800 m dlouhý svahový amfiteátr. Dojezd pod majestátní pohoří Făgăraş - nejvyšší v zemi do DEJANI. Hostina v místní hospůdce rumunská večeře - tradiční ,,miţi", čerství pstruzi a kořalka „tuica“. Individuálně návštěva nedalekého pravoslavného kláštera.

3. Přejezd k fantasknímu slepencovému pohoří, které svým charakterem nemá v Rumunsku obdoby CIUCAŞ - věže, kupy a jehly v kontryhelu a jalovci, vrchol Ciucaş (1.954 m). CHEIA – pravoslavný monastýr, muzeum minerálů z dolů v Baia Mare „Květy dolů“ a kemp.

4. Koupání ve slaném jezeře v obci SLĂNIC, kde se ani neplavec rozhodně neutopí. Fakultativně návštěva 208 m hlubokého solného dolu nebo mini-muzea soli. Nocleh u jedinečné lokality unikátních studených bahenních sopek. V zapadajícím slunci focení menších z nich - PICLELE MICI.

5. Ranní prohlídka velkých sopek PICLELE MARE. Zastavení v krásném historickém městě BRAŞOV (Černý kostel, první rumunská škola, muzeum kraje Bârsa) založeném Sasy a přejezd nad lázeňské letovisko BĂILE TUŞNAD do kempu v pohoří Bodoc. Zde se fakticky ocitneme v medvědí rezervaci, kde s největší pravděpodobností uvidíte medvěda ve volné přírodě.

6. Dvojice nejmladších sopečných sopek v Rumunsku – bezodtoký kráter SFĂNTA ANA (v němž si báječně zaplaveme) a rašeliniště MLAŞTINA MOHOŞ s unikátní mokřadní květenou. Opodál zdravotní posezení ve smrtonosné vulkanické jeskyni PEŞTERA PUCIOASA s vývěry oxidu siřičitého a sirnými výkvěty, s nohami  v ,,mrtvé zóně" a výlet k sirovodíkovým  jezírkům. HARGHITA-BĂI – ti nejodvážnější mohou v bazénku vyzkoušet léčebné účinky ledové ozdravné vody a ostatní ochutnat minerálku, která zde pramení. Dojezd do kempu Perla Vlăhiţa s termálním bazénem.

7. Kraj Harghita, země Sekelů neboli ,,Maďarsko v Rumunsku" – vyřezávané a malované brány, památník O. Balásze, originální keramika i nekonečná tržnice v CORUND. ,,Slané" městečko PRAID - prohlídka unikátního povrchového solného krasu a místním busem vjedeme až do hlubin komerčně využitých prostor největšího solného dolu v Rumunsku. Přejezd a nocleh v kempu u Gheorgheni.

8. Jezero LACUL ROŞU vytvořené ,,nedávným" sesuvem celého svahu – růžové jezero s desítkami vyčnívajících zatopených kmenů. Pěší výlet - výstup na grandiózní vápencovou  vyhlídku  SUHARDUL MIC a průchod jednou z nejpozoruhodnějších přírodních zajímavostí a nejznámější rumunskou soutěsku CHEILE BICAZULUI. Přejezd na dvě noci do kempu v DURAU.

9. Výstup v pohoří CEAHLĂU - náhorní planina Dochia s horskou chatou a dřevěným monastýrem, hora TOACA (1.900 m) a sestup podél největšího moldavského vodopádu Duruitoarea. Monastýr v Durau s prodejnou „ňamek“ od místních jeptišek.

10. Vyšlápneme si v pohoří CĂLIMAN k přírodnímu andezitovému monumentu „Dvanáct apoštolů“ a po călimanských svazích a loukách sejdeme až do údolí „Žluté řeky“ v Gura Haiti. Dojezd k horskému jezeru Colibiţa – posezení s domácím vínkem, kajaky, koupání.

11. Možná ranní koupačka a přejezd do pohoří TRASCĂU. Čeká nás delší přejezd na západ Rumunska, který si zpříjemníme i závěrečným nákupem rumunských specialit-sýry, vína, zăkuska, muştar… Dojezd k ženskému klášteru Râmeţ a netradiční průchod v plavkách jedinečnou a fantastickou Râmeţskou soutěskou.

12.–13. Poslední výšlap na grandiózní skalní masív PIATRA SECUILUI (1.129 m) s nekonečnými rozhledy na pestrobarevná políčka a okolní horstvo Trascău, který opustíme v malebné vesnici RIMETEA s památkově chráněnou návsí i etnografickým muzeem. Před cestou domů poslední koupačka v prohřátých solných bazénech ve městě TURDA a fakultativně návštěva dalšího „sci-fi“ zpřístupněného solného dolu  a pak už se vydáme definitivně směr ČR, abychom proklimbali noc až do reality... již bez bělostných skalisek, nekonečných výhledů a ovčích stád…

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Přírodní šperky Rumunska
v cenách od 11 700 Kč