Keňa, Tanzánie, Zanzibar, Uganda

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Keňa
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku a let. taxy vč. místních letů Arusha-Zanzibar a Zanzibar-Nairobi, u prodloužení navíc Dar Es Salaam-Entebbe (limit 26 000/30 000 Kč), místní dopravu (bus, minivan matatu, safari auto s odklápěcí střechou, džíp, loď, taxi), 13x/20x ubytování (turist. hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje většinou s příslušenstvím, na Zanzibaru v Nungwi bungalovy se snídaní, postavené stany v tanzánských parcích, v Ugandě 1x v NP Murchison), 5denní safari s plnou penzí v Tanzánii, plavby lodí (ostrov Changu, u prodloužení Zanzibar-Dar Es Salaam, po Nilu v Jinje, pod Murchison Falls, po kanálu Kazinga), vstupy do NP, průvodce, místní průvodce, inform. materiály, cestovní pojištění
Cena nezahrnuje: keňské vízum (tranzitní e-vízum před odletem 700 Kč), tanzánské vízum (na hranici 50 USD), ugandské vízum (na letišti 50 USD), v Ugandě permit na šimpanzy (100 USD), povinné spropitné 130 USD
1lůžkový pokoj 7 000 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 60 000 Kč za 735 Kč, do 90 000 Kč za 1 638 Kč
zobrazit 1 termín
Únor 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Keňou a Tanzánií prochází Great Rift Valley (Velká příkopová propadlina), která je plná vulkánů a na některých místech je hluboká od 100 do 1000 metrů. V propadlině se také nachází většina národních parků a jezer. Národní parky Keni a Tanzánie jsou známé po celém světě. Nesmrtelnost jim propůjčil film Volání divočiny, Vzpomínky na Afriku a především Joy Adamsonová s lvicí Elsou. Na závěr odpočinek na Zanzibaru a prodloužení o Ugandu.

Program zájezdu

1. den

odlet do NAIROBI - náměstí City Square a Parlament, mešita, městská tržnice, možnost navštívit hadí park a akvárium, nairobské národní muzeum, oslava příletu do Keni v místní stylové restauraci.

3. den

přejezd savanou na jih, OLOITOKITOK - nejvýchodnější hlavní středisko Masajů, městečko se rozprostírá na samém úpatí KILIMANDŽÁRA (UNESCO, nejvyšší vrchol Kibo Peak je jen 25 km vzdušnou čarou, 5 895 m), nejkrásnější východy a západy slunce se scenérií Kilimandžára, nákup masajských suvenýrů, NP AMBOSELI - veliká stáda slonů putují národním parkem, v pozadí majestátní Kilimandžáro, přejezd do Tanzánie, ARUSHA - město safari a horských treků pod majestátní sopkou MOUNT MERU (druhá nejvyšší hora Tanzánie, 4 585 m).

5. den

odjezd na pětidenní safari, průjezd VELKOU PŘÍKOPOVOU PROPADLINOU do NP MANYARA s alkalickým jezerem, velká populace zvěře - sloni, žirafy, zebry, hejna plameňáků, specialitou jsou stromoví lvi, populární komunitní program ve vesnici MTO WA MBU, seznámíme se s desítkami místních kmenů

6. den

přejezd do NP SERENGETI (UNESCO) - nejstarší a největší národní park v Tanzánii, obrovské populace zvěře včetně šelem, jeden z nejlepších parků k pozorování divokých zvířat, známý každoroční migrací pakoňů, zeber, impal, které překonávají hraniční řeku Maru mezi Serengeti a Masai Mara v Keni.

8. den

OLDUVAI (UNESCO) - rokle proslavená nálezy pozůstatků nejstarších předků člověka, NP NGORONGORO (UNESCO) - největší koncentrace zvířat ze všech národních parků Tanzánie, na dně sopečného kráteru o průměru 20 km (,,Noemova archa"), úžasná vyhlídka na dno kráteru, sjezd do kráteru a několikahodinové safari, návrat do ARUSHE.

10. den

odlet na "ostrov koření" exotický ZANZIBAR - prohlídka kamenného města ZANZIBAR TOWN (UNESCO) - městský palác a muzeum, stará arabská pevnost, typické domy s balkony, úzké uličky, anglikánská katedrála, dům Davida Livingstona, krámky s typickými dřevořezbami (umění Makonde), výlet lodí na ostrov CHANGU - bílé pláže, obrovské sloní želvy, REZERVACE JOZANI - procházka naučnou stezkou s ukázkou několika biotopů (původní les, močály, mangrovy), výskyt gueréz červených, kočkodanů diadémových, štětkounů, antilop suni, SPICE TOUR - výlet do zahrady koření a tropického ovoce (hřebíček, skořice, muškátový oříšek, pepř, kurkuma, kardamom, zázvor, vanilka, rambutan, avokádo atd.).

12. den

pobyt na severu ostrova v NUNGWI - nejpopulárnější plážový resort na ostrově, relaxace, koupání, možnost různých sportovních aktivit (potápění, jízda na kajaku, windsurfing, aj.), možnost návštěvy rybářské vesnice, dílen s výrobou dřevěných lodí, jezírka s desítkami želv karet pravých a obrovských, možnost celodenního výletu na korálový ostrov MNEMBA se šnorchlováním a grilováním ryb.

14. den

přelet přes Nairobi do ENTEBBE poblíž hlavního města KAMPALY v Ugandě, výlet k pramenu NILU (výtok z Viktoriina jezera) v JINJA, návrat do KAMPALY - hrobky bugandských králů (UNESCO) na KASUBI HILL.

16. den

ZIWA RHINO SANCTUARY - pozorování nosorožců bílých, které lze vidět z bezprostřední blízkosti, NP MURCHISON FALLS - největší a jeden z nejlepších NP v Ugandě, trek za šimpanzy, klasické safari v savaně s pozorováním zvěře (sloni, antilopy, lvi, buvoli, apod.), plavba lodí po BÍLÉM NILU (vodní ptactvo, hroši, krokodýli atd.) až k patě mohutného vodopádu MURCHISON FALLS.

18. den

celodenní přejezd do oblasti města FORT PORTAL, přes rezervaci BUGUNGU s výhledem na ALBERTOVO JEZERO, čajové plantáže, návštěva místního venkovského trhu, přes město KASESE pod svahy pohoří RUWENZORI, přejezd rovníku, NP QUEEN ELIZABETH - plavba po kanálu KAZINGA mezi jezery George a Edward (největší koncentrace hrochů v Africe a spousta druhů vodních ptáků, krokodýli, buvoli, snad i sloni) a poloostrov MWEYA, který je sám plný zvířat.

20. den

přejezd do ENTEBBE na břehu VIKTORIINA JEZERA (největší africké jezero), odlet a návrat do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Keňa, Tanzánie, Zanzibar, Uganda
v cenách od 105 990 Kč do 109 990 Kč