Německo - Hrady, katedrály a města Mosely a Porýní s lodí

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Německo
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 3x ubytování v hotelu, vedoucí zájezdu
Cena nezahrnuje: stravu, ochutnávku, plavbu lodí, veškeré vstupné (60€) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 2 000 Kč, 3x snídaně 650 Kč, 1x večeře (min. 15 osob) 550 Kč. záloha za lodní lístek 330 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 140 Kč, svozy od 4 osob: Pardubice a Hradec Králové za 300 Kč, Brno za 400 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Nejkrásnějšími partiemi Německa, to nejhezčí z Rýna i Mosely, hrady a zříceniny, chrámy, starobylá města, plavba lodí, vinařská cesta, vše bez nočního přejezdu. Ubytování na jednom místě.

Poznámka : CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí.

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR v ranních hodinách, kurfiřtské sídlo MOHUČ (Mainz), rodiště J. Gutenberga, arcibiskupský dóm, radnice, kostel sv. Štěpána s Chagallovými okny, moderní radnice a procházka podél Rýna.

2. den

den pro údolí Mosely (Moseltal), TREVÍR - UNESCO (Trevír), římské památky, Porta Nigra ze 2. st., Konstantinova bazilika, antické lázně, románský dóm a gotický kostel Liebfrauenkirche, kurfiřtský palác s parkem, muzeum antiky, rodný dům Karla Marxe, údolím MOSELY do vinařského města BERNKASTEL-KUES s hrázděnými domy, meandry Mosely a prudké svahy s vinicemi, procházka mezi vinicemi s výhledy, zřícenina hradu Metternich, COCHEM, uličky, hrad, výborné moselské víno, možnost ochutnávky nebo turistika k vyhlídce.

3. den

den pro údolí Rýna (Rheintal), nedobytný hrad MARKSBURG vysoko nad řekou, KOBLENZ na místě soutoku Rýna s Moselou, bazilika sv. Kastora, přejezd pod hrady Sterrenberg a Liebenstein do ST. GOARU - výhled naproti na hrady Katz a Maus, fakult. plavba lodí po nejkrásnějším úseku RÝNA (UNESCO) pod četnými hrady, okolo pevnosti Pfalzgrafenstein a legendární skály LORELEI, BACHARACH, fakult. ochutnávka jedinečných vín, s možností nákupu, fakultativně večeře.

4. den

WORMS, mohutný císařský dóm, židovská čtvrť, ŠPÝR (Speyer), největší románský dóm v Evropě (UNESCO), návrat do ČR večer do půlnoci.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Německo - Hrady, katedrály a města Mosely a Porýní s lodí
v cenách od 6 590 Kč