Srí Lanka - Neobjevené krásy Srí Lanky

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Srí Lanka
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Colombo vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč, místní doprava (minibus, loď), 12x ubytování v hotelu s polopenzí, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupné, výlety vč. raftingu a safari v NP Wilpattu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 6 200 Kč, vízum 900 Kč, zvýšení pojištění storna do 80 000 Kč za 600 Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

NEOBJEVENÉ KRÁSY SRÍ LANKY

Program zájezdu

1. den

letecký přesun do COLOMBA, poklidné plážové středisko MARAWILA (odpočinek po příletu, návštěva rybího trhu, projížďka lodí po holandských kanálech v Negombu), NÁRODNÍ PARK WILPATTU v suché oblasti, odpolední safari terénními vozy (možnost spatřit levharty, medvědy, slony, jeleny, buvoly, divoká prasata a krokodýly), odjezd do ANURADHAPURY.

4. den

buddhistický klášter THANTHIRIMALE obklopený mohutnými balvany, ostrov MANNAR a nejzápadnější cíp Srí Lanky, kde začíná soustava mělčin a ostrovů nazývaná ADAMŮV MOST táhnoucí se přes PALKOVU ÚŽINU k Indii (poslední osada Talaimannar, odkud vyplouvaly trajekty do Indie, místo, kudy údajně přešlo vojsko opičího krále Hanumana a zachránilo Sítu, mohutné baobaby, portugalská pevnost ve městě Mannar), odjezd do JAFFNY.

5. den

ostrovy KAYTS a PUNKUDUTIVE spojené nízkými moly, pozůstatky pevností URUNDI a výhled na ostrovní pevnost HAMMENHIEL, plavba na ostrov NAINATIVU proslavený kultem uctívání hadů lidem Naga a v případě vhodného počasí i na izolovaný ostrov DELFT s divokými poníky a zbytky portugalské pevnosti, tamilské centrum JAFFNA (chrám Vaitheeswara, největší holandská pevnost v Asii, veřejná knihovna, koloniální klášter Panny Marie Růžencové), velký hinduistický chrám NALLUR KANDASWAMY, nejsevernější mys POINT PEDRO.

7. den

odpočinek na nádherné pláži v NILAVELI, možnost výletu na PIGEON ISLAND a šnorchlování, nejhlubší přístav světa TRINCOMALEE (pevnost Frederick, vyhlídka ze Swami Rock, hinduistická svatyně Koneswaram Kovil), horké prameny KANNIYAI, cesta po východním pobřeží, koupání a možnost šnorchlování na korálových útesech v PASSIKUDAH, město BATTICALOA obklopené lagunami se zpívajícími rybami (holandská pevnost, ochutnávka místní speciality kottu rotti).

10. den

návštěva komunity původních obyvatel Srí Lanky Véddů, chrám MAHIYANGANA s nejstarší dagobou (na místě, kde měl údajně Buddha své první kázání na ostrově), cesta okolo mohutné přehrady RANDENIGALA a dále horami do bývalého centra britských čajových plantážníků NUWARA ELIYA, výlet Srílanskou vysočinou na náhorní plošinu HORTON´S PLAINS a lehká túra na vyhlídku "Konec světa".

12. den

průjezd srdcem čajové země po silnici s fantastickými výhledy do KITULGALY u řeky KELANI (místo natáčení filmu Most přes řeku Kwai, možnost raftingu), večerní barbecue, centrum těžby drahých kamenů RATNAPURA (primitivní těžba v hliněných štolách, Muzeum drahokamů, 116 m vysoký vodopád Kirindi), odjezd do COLOMBA.

14. den

prohlídka hlavního města ŠRÍ DŽAJAVARDANAPURA KOTTE, procházka největším městem COLOMBO (chrám Gangaramaya, hinduistický chrám Murugan s barevnou gópurou, Galle Face Green, koloniální památky ve čtvrti Fort, nákupy ve čtvrti Pettah), návrat do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Srí Lanka - Neobjevené krásy Srí Lanky
v cenách od 48 990 Kč