Ekvádor, Kolumbie - Z rovníku ke Karibiku

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Ekvádor
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha-Quito, Bogota-Praha, přelet Preira-Cartagena, Santa Marta-Bogota vč. let. tax a poplatků cca 29 000 Kč, místní doprava (autobus, minibus, loď), 25x ubytování v turistickém hotelu (z toho 1x v domorodém domě v Amazonii), 2denní výlet do amazonské džungle včetně stravování, lodní výlet do NP Corales del Rosario y San Bernardo, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 10 500 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč
zobrazit 1 termín
Únor 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Ekvádor, Kolumbie
Z ROVNÍKU KE KARIBIKU

Program zájezdu

1. den

letecký přesun do QUITA, výhledy na sopky COTOPAXI (5 897 m), ILINIZU NORTE (5 126 m), SUR (5 248 m) a PICHINCHU (4 776 m), prohlídka historického centra (náměstí Plaza Grande s katedrálou, náměstí a kostel Santo Domingo), výjezd lanovkou na vrchol CRUZ LOMA (4 100 m) na úbočí sopky PICHINCHA s vyhlídkou na město a okolí, slavnostní překročení rovníku u MITAD DEL MUNDO.

3. den

cesta po PANAMERICKÉ DÁLNICI do NP COTOPAXI (5 897 m, sopečná krajina, jezero Limpiopungo, divocí koně), smaragdově zbarvené kráterové jezero QUILOTOA, procházka po hraně kráteru a možnost pohodového treku indiánským venkovem až do vesnice CHUGCHILAN.

5. den

lázeňské městečko BANOS pod dýmajícími sopkami TUNGURAHUA (5023m) a SANGAY (5300m), odpočinek v termálních lázních, možnost bunjee jumpingu, jízdy na koni, canopy nebo canyoningu

6. den

dvoudenní výlet do amazonské džungle, jedinečný ekosystém tropického deštného pralesa, cestou zastávky u vodopádů MANTO DE NOVIA a PAILÓN DEL DIABLO, plavba na domorodé kánoi, ochutnávka tropických plodů, koupání ve vodopádech a nocleh v místní osadě s pozorováním kajmanů.

8. den

slavné pestrobarevné indiánské trhy v OTAVALU, vodopád PEGUCHE - rituální očistné místo, výlet do rezervace COTACACHI s plavbou po jezeře CUICOCHA, městečko COTACACHI s obchůdky s kožedělnými výrobky.

10. den

odjezd do Kolumbie, místo zjevení Panny Marie - neogotická svatyně LAS LAJAS 100 m nad kaňonem řeky GUÁITARA, průjezd údolím sopečných kuželů a hlubokých strží do PASTA (koloniální centrum, kostel Svatého Jana Křtitele), výlet na ostrov COROTOA na jezeře LA COCHA (2 800 m) s unikátním ekosystémem mlžného lesa.

12. den

"Bílé město" POPAYÁN - perla koloniální architektury (kostely San Francisco a Santo Domingo, La Hermita, skvělá muzea).

13. den

odjezd do nitra pohoří CORDILLERA OCCIDENTAL, záhadná archeologická lokalita SAN AGUSTÍN (předkolumbovské sochy a hrobky rozeseté v džungli), možnost pěších výletů, jízdy na koni nebo raftingu na řece Magdalena.

15. den

přesun do fascinující minipouště TATACOA (aridní krajina roklí s téměř pětimetrovými kaktusy), noc strávená pozorováním hvězd na jednom z nejlepších míst na světě.

16. den

SALENTO - koloniální městečko v srdci kávové oblasti ZONA CAFETERA (exkurze po kávových plantážích a seznámení s tradicí kolumbijské kávy), výlet do údolí COCORA v NP LOS NEVADOS (krajina nejvyšších palem světa - voskových), odjezd do PEREIRY a letecký přesun do CARTAGENY.

19. den

nejkrásnější kolumbijské město a významný koloniální přístav CARTAGENA (pestrobarevná náměstí, pevnost San Felipe, Palác inkvizice, kostel San Pedro Claver, procházka po hradbách, bohatý noční život), celodenní lodní výlet po ostrůvcích v NP CORALES DEL ROSARIO Y SAN BERNARDO.

21. den

pohoda a odpočinek v zátokách u rybářské vesnice TAGANGA, ztracený ráj na karibském pobřeží v NP TAYRONA, koupání, šnorchlování, možnost jednodenního treku k ruinám prehispánského města EL PUEBLITO.

24. den

letecký přesun do BOGOTY, solná katedrála vytesaná v obřích solných dolech v ZIPAQUIŘE, půvabné koloniální městečko VILLA DE LEYVA (muzeum zkamenělin se 120 milionů let starou kostrou kronosaura), kamenná indiánská observatoř EL INFIERNITO, možnost jednodenního treku krajinou frajilejonů k posvátné laguně IGUAQUE indiánů Muisca.

27. den

hlavní město Kolumbie BOGOTÁ (Plaza de Bolívar, katedrála, Palacio de San Carlos, Muzeum zlata), návrat do ČR

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Ekvádor, Kolumbie - Z rovníku ke Karibiku
v cenách od 82 990 Kč