Bhútán, Indie - země hřmějícího draka

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Bhútán
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Dillí, zpáteční přelet Dillí-Bagdogra vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč,, místní doprava (minibus, vlak, safari auta), 15x ubytování v hotelu, 11x plná penze, 4x snídaně, 1x večeře, vstup do NP Džaldapara, safari, veškeré vstupy dle programu v Bhútánu, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: další vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 10 900 Kč, indické vízum 2 800 Kč, zvýšení pojištění storna do 80 000 Kč za 600 Kč
zobrazit 1 termín
Březen 2019
 

Popis zájezdu

Popis

BHÚTÁN, INDIE - Země hřmějícího draka

Program zájezdu

1. den

letecký přesun do DILLÍ.

2. den

přelet do BAGDOGRY, výjezd strmých kopců až do čajového městečka DÁRDŽILING v krajině indického HIMÁLAJE.

3. den

pěší výlet k čajovníkovým plantážím s překrásnými výhledy na třetí nejvyšší horu světa KANČENDŽENGU (8586 m), exkurze do čajové továrny, horolezecké muzeum s hrobem šerpy Tenzinga Norgaye.

4. den

ranní východ slunce na vyhlídce TIGER HILL, jízda po historické horské úzkokolejce*, odjezd k bhútánské hranici do JAIGAONU.

5. den

přechod do BHÚTÁNU, cesta z pohraničního PHUENTŠHOLINGU do úchvatného údolí PARO (výhledy na velkolepé ledovcové vrcholy, pevnost RINPUNG, Národní muzeum v bývalé strážní věži TA DZONG).

6. den

výstup ke klášteru TAKTSANG PELPHUNG neboli TYGŘÍ HNÍZDO (přilepené ke skále na strmém útesu ve výšce 3 120 m), návštěva pevnosti DRUKGJEL DZONG a svatyně KJIČU LHAKHANG.

7. den

bhútánská metropole THIMPU (památný čorten, ZOO, národní knihovna se sbírkou starodávných buddhistických rukopisů i moderních knih, muzeum řemesel, největší pevnost Bhútánu TAŠIČHO DZONG).

8. den

výšlap, nebo výjezd autem na vyhlídkový vrchol SANGAYGANG nad THIMPU s padesátimetrovou sochou Buddhy DORDENMA, dokončení prohlídky města a okolí (palác DECHENČOLING, malířská škola, tradiční institut medicíny).

9. den

cesta přes sedlo DOČU LA (3100 m) s překrásnými výhledy na vrcholky východních Himálají včetně nejvyšší hory GANGKAR PANSUM (7497 m), bývalá metropole PUNAKHA (pevnost, klášter Čhimi Ihakhangu).

10. den

městečko WANGDUE PHODRANG se stejnojmenou pevností, jízda horskou silnicí přes průsmyk PELE LA (3300 m), návštěva stúpy ČENDEBJI v nepálském stylu.

11. den

pevnost TRONGSA tyčící se na úpatí hor, výlet okolo rýžových teras k paláci KUENGA RABTEN, cesta přes sedlo JUTONG LA (3425 m) do údolí BUMTHANG.

12. den

výlet po vesničkách v údolí BUMTHANG (chrámy Kurdže Ihakhang a Džambej Ihakhang, klášter Tamshing, dzong Džakar a továrna na výrobu sýra).

13. den

výlet do údolí URA (návštěva kláštera Drokri Rinchen Jungney a místní domácnosti, lehká turistika).

14. den

přejezd do údolí PHOBJIKHA, návštěva kláštera GANGTEY na vrcholku kopce obklopeného borovicemi.

15. den

zimoviště černých jeřábů v bažinách údolí PHOBJIKHA, návrat zpět do PARO.

16. den

odjezd na Indickou hranici do PHUENTŠHOLINGU a dál do NÁRODNÍHO PARKU DŽALDAPARA (velmi slušnou populace indických jednorohých nosorožců, sloni, leopardi, jeleni, divoká prasata).

17. den

ranní safari s velmi vysokou šancí pozorovat nosorožce, přelet ze SILIGURI do DILLÍ, závěrečná společná večeře.

18. den

návrat do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Bhútán, Indie - země hřmějícího draka
v cenách od 99 990 Kč