Mallorka - Pohoda s výlety na báječném ostrově Mallorka

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Palma de Mallorca vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, 7x ubytování ve ***hotelu, 7x snídaně, 6x večeře, výlety po Mallorce dle programu (kromě fakultativních), vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 4200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 289 Kč
zobrazit 1 termín
Červen 2018
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Nemusíte cestovat přes oceán do Karibiku či Indického oceánu, abyste se slunili na plážích s průzračnou tyrkysovou vodou, protože malý ostrůvek ve Středozemním moři, kde se promíchala kultura římská, arabská, španělská a francouzská, vám to samé může rovněž nabídnout. Vydejte se s námi na pobytový zájezd s výlety na Mallorku a poznejte s námi kulturní a přírodní skvosty tohoto nádherného ostrova, který si doslova zamilujete.

Program zájezdu

1. den

odlet z ČR na MALLORKU, odjezd do hotelu v zátoce ALCUDIA. Příjezd v nočních hodinách, ubytování, nocleh.

2. den

po snídani odjezd na nedalekou dominantu - poloostrov FORMENTOR, na jehož konci se nachází stejnojmenný maják z roku 1863. Za jasného dne dohlédnete až k MENORCE. Cestou se rovněž zastavíme na vyhlídce ES COLOMER, odkud se nám naskytne výhled na mořem omývaný výběžek pohoří TRAMUNTANA. Odpoledne koupání a relaxace na místní pláži s jemným pískem a křišťálově čistou tyrkysovou vodou. Odjezd do hotelu a večeře.

3. den

snídaně, odjezd do COVES DEL DRAC - krasová "dračí" jeskyně s jedním z největších jeskyních jezer na světě. Jeskyně se zmapovaly před 10 0lety, ale nalezené artefakty dokládají život v jeskyních i za doby kyklopské, talayotské, punské, římské, arabské, almorávidské. Po prohlídce budete moci navštívit nedaleké akvárium nebo městečko PORTO CRISTO, které vybízí k relaxaci v některé z místních restaurací či pláží. Při zpáteční cestě se zastavíme na exkurzi v MANACORU, kde se seznámíme s výrobou místních perel z rybích šupin.

4. den

snídaně, relaxace a pobyt u moře. V případě zájmu fakultativně možnost linkovým autobusem navštívit nedaleké město ALCUDIA, přírodní rezervaci ALBUFERA, nebo se nabízí nenáročná turistika na poloostrově Alcudia s četnými romantickými plážemi, klášterem nebo zříceninou hradu, odkud budete mít celou východní část Mallorky jako na dlani. Večeře.

5. den

po snídani se vydáme do hlavního města ostrova - PALMA DE MALLORCA, která uchvacuje všechny turisty stejně jako nadchla Jaima I., jenž se v roce 1229 o ní vyjádřil jako "o nejpůvabnějším městě, které kdy spatřil". Seznámíme se s historií královského hradu ALMUDAINA, katedrálou SA SEU, projdeme se středověkým centrem s četnými obchůdky, kostely a restauracemi. Na zpáteční cestě uděláme ještě zastávku ve vinařství v BINISSALEMU, kde budete moci okoštovat vína odrůdy Manto Negra, Callet či Moll. Večeře v hotelu.

6. den

snídaně, horskou silnicí v pohoří TRAMUNTANA projedeme tunelem pod nejvyšší horou Mallorky PUIG MAJOR (1 447 m n. m.) do pomerančového údolí s romantickým městečkem SÓLLER, kde se setkáme s "pomerančovým expressem" jezdícím do PALMY. Přímořská cesta nás dále zavede do bohémské vesničky DEIÁ, kde nějaký čas působil Picasso, Graves a v místním hotelu trávila dovolenou i princezna Diana. Dojezd do horského městečka VALLDEMOSSA - navštívíme bývalý klášterní komplex, projdeme se středověkým městečkem a seznámíme se s mileneckou dvojicí Fryderyka Chopina a George Sand, kterými místní obyvatelé opovrhovali. Všudypřítomná BEATATA, sv. Catalina Thomas nám napoví, že jsme v jejím rodném městě. Zpět do hotelu na večeři.

7. den

snídaně, relaxace a koupání u moře, pro zájemce fakultativně odjezd do nedalekého středověkého městečka ze 13. stol. ÁRTA, procházka malebným historickým středem a výstup k poutnímu kostelu SAN SALVADOR s nádhernými výhledy do okolí. Odpoledne odjez do hotelu, večeře.

8. den

snídaně, poslední nákupy a relax u moře, odpolední odjezd na letiště a odlet do ČR.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Mallorka - Pohoda s výlety na báječném ostrově Mallorka
v cenách od 31 970 Kč