Dánsko, Německo - Romantické zámky Dánska a Německa, hanzovní města Baltického moře, ostrov Rujána

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Dánsko
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekt, 4x ubytování (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 4x snídaně, vedoucí zájezdu
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 2 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničích včetně storna zájezdu 245 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Varianta 2:

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Pardubice
Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekt, 4x ubytování (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 4x snídaně, vedoucí zájezdu
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 2 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničích včetně storna zájezdu 245 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Poznejte s námi ostrovní království Dánsko, které vyniká rozmanitým pobřežím i pestrostí měst. V Dánsku můžete obdivovat fantastické zámky, které vypovídají o bohaté historii této země. Poznáme též hlavní město Dánska Kodaň, město s krásnými královskými paláci, živými pěšími zónami a malebným přístavem Nyhavn. Tento zájezd je navíc obohacen o turisticky velmi zajímavá místa severního Německa.

Stravování

4x snídaně.

Ubytování

4x ubytování (2lůžkové pokoje s příslušenstvím).

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den

brzo ráno příjezd na ostrov RUJÁNA, nejkrásnější a nejrozmanitější ostrov Německa. Křídové útesy, písečné pláže, kopcovité vnitrozemí. Severní mys Arkona, návštěva NP JASMUND - lehká pěší turistika, křídové útesy Königstuhl, Stubbenkammer - 117 m, překrásné vyhlídky. Prohlídka historického centra jednoho z nejpozoruhodnějších hanzovních měst, města Stralsund. Ve městě se dochovalo přes 800 starých architektonicky zajímavých budov, cihlová gotická radnice, štítové domy, kostel Panny Marie aj. Zastávka ve významném městě Rostock. Promenáda s domy ze 17. století, kostel Panny Marie se zajímavým orlojem, radnice s barokním průčelím.

3. den

dopoledne prohlídka města GÜSTROW se zámkem, v jehož architektuře se snoubí německé, italské i nizozemské prvky. SCHWERIN - město s malebnou polohou mezi jezery, pohádkovým ostrovním zámkem a jedinečně zachovalým historickým jádrem, jehož starobylé budovy přečkaly 2. svět. válku bez újmy. Podvečerní LÜBECK (UNESCO) - ve středověku nejvýznamnější město na Baltu. Po 2. svět. válce bylo pěkně obnoveno. Upoutá zde velké množství cihlových staveb (průčelí domů, radnice, brány, kostely aj.), přitahující obdivovatele tzv. cihlové gotiky.

4. den

přejezd do Dánska. EGESKOV SLOT - jeden z nejpůvabnějších zámků v Dánsku a zároveň jeden z nejkrásnějších vodních zámků v Evropě. Dojezd do Kodaně.

5. den

FREDERIKSBORG SLOT - velkolepý královský zámek s nádhernými exteriéry, interiéry i zahradami - Rytířský sál s vyřezávaným dřevěným stropem, Audienční síň, zámecká kaple. KRONBORG SLOT (UNESCO) - Hamletův "hrad Elsinor" - Velký sál, Králova komnata, kobky se sochou vikingského náčelníka Holgera Dánského, jenž podle legendy procitne v době ohrožení země. Městečko HELSINGOR ležící na březích průlivu, který propojuje Severní moře s Baltským - klidná promenáda Biergegade, hlavní náměstí.

6. den

ROSKILDE - první hlavní město Dánska s významnou katedrálou, která pro svůj historický význam byla zařazena na seznam UNESCO. KODAŇ - devítihodinová prohlídka nejzelenější světové metropole protnuté četnými vodními kanály. Procházka kolem velkolepé radnice a tří paláců - Christianborgu, Amalienborgu a Rosenborg Slotu. Možnost prohlídky korunovačních klenotů a okružní plavby městem s výhledem na Malou mořskou vílu. Večer odjezd do Čech.

7. den

příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Dánsko, Německo - Romantické zámky Dánska a Německa, hanzovní města Baltického moře, ostrov Rujána
v cenách od 9 990 Kč