To nejlepší z Tenerife + PLAVBA LODÍ ATLANTIKEM (letecky z Ostravy – Krakova)

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: odvoz z Ostravy na letiště do Krakova a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)
letenka Krakov – Tenerife – Krakov se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže)
transfer letiště – Tenerife (hotel) – letiště
7x ubytování v 3* hotelu
7x polopenze formou bufetu
výlet katamaránem a pozorování delfínů a velryb
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
výlety: 4. den (Laguna-Teresitas-Santa Cruz) + 5. den (MHD do Orotavy) + 6. den (Teide-Masca-Garachico)
Cena nezahrnuje: zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
cestovní pojištění
vstupné na místě
fakultativní výlet La Gomera: 62 €/os
výjezd lanovkou pod Pico del Teide: 27 €/os
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 800 Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Hurá na Kanáry –  dechberoucí národní parky, strhující příroda, jedinečné vulkanické pláže, svěží vůně Atlantiku… To chcete zažít! Náš průvodce vám ukáže největší z Kanárských ostrovů jako nikdo jiný. Největší zajímavosti Tenerife z první ruky: sopka Pico del Teide, Kolumbovo město San Sebastian, nádherná Orotava i metropole Santa Cruz. Navíc koupání v moři a plavba katamaránem za delfíny a velrybami. Exotika pro pravé cestovatele – prožijte ji na Tenerife!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel :
Zavazadlo v ceně zájezdu  – cestující má v ceně letenky 2 příruční zavazadla, ta podléhají podmínkám letecké společnosti: 


kabinové   zavazadlo  o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg ( toto zavazadlo nebudete mít s sebou na palubě, ale bude před nástupem do letadla personálem zdarma uloženo do zavazadlového prostoru )

malé   zavazadlo   o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)

UPOZORNĚNÍ! na obě kabinová zavazadla se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)


Zavazadlo za příplatek 2 500 Kč / 95 €  – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg

NÁŠ TIP:  Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat „nalehko“.

Tyto ceny zavazadel jsou  garantovány při objednání do 30 dnů před uskutečněním zájezdu,  pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).

Vstupné :
Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Výjezd lanovkou pod Pico del Teide

Dospělý 850 Kč

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Transfer z Ostravy na letiště do Krakova – transfer je v ceně zájezdu. Odlet z Krakova na Tenerife, po příletu následuje transfer z letiště do letoviska Puerta de la Cruz, příjezd do hotelu a  ubytování .

2. den

Po dopolední informační schůzce nás dnes čeká seznámení s městem Puerto de la Cruz. Vydáme se prozkoumat historické město   Puerto de la Cruz, které se nachází na severu ostrova v nejúrodnějším údolí Orotava. Město s 30 tisíci obyvateli je  jedním z nejoblíbenějších letovisek  na Kanárských ostrovech, a to zejména díky množství turistických atrakcí, které je možné navštívit i ve dnech, kdy nesvítí slunce. Město je atraktivní zejména svým  starým centrem s balkónovými domy ,  palmovými náměstími a rybářskými kostely , pobřežní promenádou s mořskými bazény  Lago Martiánez , bary, restauracemi a cukrárnami.  Vulkanická pláž Playa Jardín  a její plážová zahrada je skutečným parkem s pobřežní promenádou kolem pláží. Mezi další atrakce města patří Loro Park,  Botanická zahrada  nebo  Orchidárium .

3. den

Dnešní den se budeme věnovat krásám přírody Kanárských ostrovů a užijeme si   plavbu katamaránem kolem západního pobřeží ostrova Tenerife . Po snídani nás autobus odveze na jih ostrova do Playa de las Americas, kde se nacházejí největší turistická letoviska. Zde se nalodíme a přibližně čtyři hodiny strávíme na moři, poplujeme kolem západního pobřeží ostrova do oblasti přirozeného výskytu kulohlavců, delfínů a velryb a při troše štěstí je budeme sledovat v jejich přirozeném prostředí. Nejkrásnější částí je plavba kolem Gigantických skal (Los Gigantes) , tyto útesy jsou vysoké až 800 metrů a zdejší podmořský svět je rájem pro potápěče. Uprostřed skal se nachází stejnojmenná pláž, kam ústí soutěska Maska a právě zde se můžeme přímo z paluby lodě vykoupat. Pro klienty, kteří nebudou mít o výlet zájem nebo trpí mořskou nemocí, bude zajištěn náhradní program v Puerto de la Cruz.

4. den

Čeká nás celodenní výlet do severního cípu ostrova Tenerife. Kromě návštěvy hlavního města Santa Cruz a města San Cristobal de la Laguna dnes také budeme mít možnost osvěžit se v moři. San Cristobal de la Laguna má velmi dobře zachovalé historické centrum se šlechtickými paláci, kláštery a kostely, a proto bylo zařazeno mezi  památky světového dědictví UNESCO . Jedná se rovněž o původní hlavní město,  sídlo biskupa s nejstarší univerzitou  na Kanárských ostrovech. Prohlídku začneme na  Plaza del Adelantado  – náměstí obklopené domy s balkóny jako Palacio de Nava, Ayuntamiento a Casa de los Capitanes Generals. Z náměstí vede jedna z nejkrásnějších ulic směrem ke katedrále a končí u nejstaršího kostela města Nuestra Seňora de la Concepción, jehož nápadná sedmipatrová  zvonice je považována za symbol   La Laguny . Odpoledne se přesuneme až na severovýchodní výběžek nad hlavním městem –  poloostrov Anága . Místo není příliš turisticky navštěvováno, a tudíž si zachovalo jedinečnou přírodu. Pohoří fascinuje rozeklanými skalisky a hustým zeleným porostem. Hory střídají obrovská údolí spadající až k moři. Zastavíme se na saharské pláži Las Teresitas, kde budeme mít možnost se vykoupat a závěrem dne ještě společně navštívíme hlavní město Santa Cruz.

5. den

Tentokrát se přesuneme na sever ostrova, kde budeme poznávat šlechtické město Orotava. Město Orotava je právem přezdíváno  perlou ostrova : má krásně dochované historické centrum s řadou paláců, kostelů a balkónových domů. Procházku zahájíme na  náměstí Konstituce  s dominikánským kostelem a klášterem a u  zahrad Marqéze De la Quinta Roja . Navštívíme hlavní  kostel Neposkvrněného početí  a zastavíme se u radnice, místa pořádání jednoho z nejkrásnějších svátků Tenerife,  slavnosti Božího těla . Prudké stoupání nám kompenzuje návštěva slavných balkónových domů a půldenní návštěvu Orotavy zakončíme v kavárně šlechtického domu  Casa Lercaro s jedinečným výhledem  na údolí. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

6. den

Dnešní celodenní výlet nás zavede za nejkrásnější přírodou ostrova Tenerife. Projedeme několika vegetačními pásmy od nejúrodnějšího údolí Orotava až po nejvyšší vrchol Pico del Teide a uvidíme mimo jiné lávové městečko či nejstarší rostlinu ostrova! Výlet zahájíme prudkým stoupáním do centra ostrova. Poté nás přivítá  Národní park Las Canadas del Teide , který byl právem zařazen mezi zajímavosti UNESCO. Projížďka po dně kráteru značně  připomíná průjezd měsíční krajinou:  lávová pole úžasných barev, různé sopky a vulkány včetně majestátně se tyčící sopky Pico del Teide (3 718 metrů n. m.), nejvyššího vrcholu Španělska.  Fakultativní výjezd lanovkou pod vrchol . Adrenalinovým zážitkem bude následující  průjezd horskou roklí Masca  a zastávka ve stejnojmenné malebné vesnici na dně soutěsky, kam se dostaneme úzkou silnicí, čítající stovky serpentin a  vedoucí po hraně 600 metrů hluboké rokle . Odtud se již vracíme severně k městům  Garachico a Icod de los Vinos . Garachico,   bohaté město zničené výbuchem sopky a později  znovu vykopané z lávového popela , přímo vybízí k procházce. Icod de los Vinos se pyšní  nejstarší rostlinou ostrova, tzv.  Dračím stromem.

7. den

Tento den je určen pro individuální program, případně výlet na vedlejší ostrov La Gomera. V rámci  individuálního programu doporučujeme  plážování u moře na některé z kouzelných pláží kolem Puerto de la Cruz (Playa Jardín nebo Playa Martiánez). Zájemci si také mohou užít atmosféru města, kde mezi další atrakce patří například Loro Park,  Botanická zahrada  nebo  Orchidárium . V případě zájmu se můžeme vydat trajektem na ostrov La Gomera. Neodepřeme si  návštěvu Národního parku Garajonay  s vavřínovými lesy, dále známé Kolumbovo město –  San Sebastian  a kouzelné vyhlídky na malebná terasovitá údolí. V ceně je zahrnut i další nezapomenutelný zážitek –  oběd s ukázkou pískacího jazyka .  Tento fakultativní výlet není zahrnut v ceně zájezdu.

8. den

Transfer z hotelu na letiště, následuje  odlet do Krakova  a  návrat zpět do Ostravy .

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Tenerife + PLAVBA LODÍ ATLANTIKEM (letecky z Ostravy – Krakova)
v cenách od 24 990 Kč do 25 990 Kč