Klenoty Norska A Islandu

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenky z Prahy do Norska, na Island a zpět vč. let. tax ve výši 14 000 Kč
dopravu autobusem
místní trajekty
3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v Norsku v hotelech, 3x ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím na Islandu v červnu v chatách KOMFORT, v srpnu v penzionu KOMFORT
6x snídaně
2x večeře v Norsku a 1x na Islandu
průvodce
1x koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu
cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: vstupné – v Norsku minimální, na Islandu cca 3 000 ISK (tj. cca 25 EUR)
další výše neuvedené služby
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Poznávací zájezd na Island a dva nezapomenutelné dny v norských fjordech. Anebo dovolená v Norsku a na Islandu s mnoha nej: nejkrásnější období roku, fjordy jako nejatraktivnější oblast Norska, nejznámější islandské gejzíry a vodopády a  nejlepší poměr ceny zájezdu a navštívených lokalit  v Norsku a na Islandu… Dalšími plusy jsou   přímý let z Prahy do nitra fjordů, nejkratší let na Island  (z norského Bergenu let trvá pouze 2 hodiny) a zajímavý program od CK, která se již téměř čtvrt století specializuje na Skandinávii.  
V Norsku spatříte mj. nejdelší fjord světa Sognefjorden, nejdelší silniční tunel světa Lćrdalstunnelen, úctyhodný ledovcový splaz Nigardsbreen a desítky mohutných vodopádů. 
Ubytování v Norsku je hotelech, na Islandu se ubytujeme ve dvoulůžkových pokojích   s WC, sprchou a povlečením  v komfortních chatách (červen) anebo v penzionu (srpen), nedaleko známých míst, která postupně navštívíme. 
Termínu od 8. 6. se zúčastní známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

Program zájezdu

1. den

Během dne odlet z Prahy do Bergenu. (V době tisku katalogu není ještě známo, zda budou v roce 2018 opět přímé lety z Prahy, nebo zda se poletí s přestupem). V termínu od 24. 8. odlet z Vídně s přestupem. Přílet do Bergenu nad ledovci, jezery, fjordy, ostrovy a pobřežím s barevnými domky je jedním z nejhezčích na světě. Transfer na hotel.

2. den

Nejdelší fjord světa Sognefjorden přeplujeme trajektem. Při dnešní vyhlídkové jízdě krásnými místy norské přírody nejspíš pochopíte, proč mnozí označují Norsko za nejkrásnější zemi světa. Dostaneme se na dosah ledovcového splazu Nigardsbreen, který je jedním z nejlépe přístupných a nejatraktivnějších ledovců na světě. Cestu na ubytování nám zkrátí jízda nejdelším silničním tunelem světa Lćrdalstunnelen. Večeře je v ceně.

3. den

Kolem poledne se vrátíme zpět do Bergenu. Procházka jeho turistickým středem s rybím trhem a uličkami mezi unikátními hanzovními domy na nábřeží Bryggen (UNESCO). Za návštěvu stojí i starodávná pevnost Bergenhus, Mariánský kostel, pozemní lanovka Flřyen, obdobná té pražské na Petřín, případně akvárium, skanzen nebo kouzelné uličky s dřevěnými domky ve svazích nad přístavem. Večeře je v ceně.

4. den

Odjezd na letiště a odlet na Island, před polednem přílet do Keflavíku. Naším autobusem odjedeme do hlavního města Islandu - Reykjavík. Prohlédneme si největší pamětihodnosti města: radnici, parlament a  moderní kostel Hallgrímskirkja a zastavíme se také u vodojemu Perlan. Přejezd do města Selfoss na ubytování (3 noci) v dobře vybavených dvoulůžkových chatách nebo penzionu KOMFORT s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha). Večeře je v ceně. Další večeře si sice můžete připravovat sami, avšak doporučujeme připlatit si večeře místní – patří k nejlepším na Islandu.

5. den

Cestou po jižním pobřeží možná spatříme sopku Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme vodopád Gljúfrafoss a  do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skóga poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme moci obdivovat skalní bránu a  u městečka Vík navštívíme černou sopečnou pláž. Také se zastavíme u  splazu ledovce Sólheimajökull.

6. den

Dnes nás čeká tzv. zlatý trojúhelník. Navštívíme sídlo biskupství v  osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých 5 až 10 minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v  národním parku Ţingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska; zde byl v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alţing.

7. den

Dopoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově Reykjanes, uvidíme geotermální pole Krísuvík, útesy u majáku Reykjanesvíti a horké prameny Gunnuhver. Na závěr se zájemci mohou vykoupat v termálních lázních Modrá laguna (viz příplatek 1 900 Kč, nutno objednat při přihlášení) nebo v místním koupališti s termálními sedacími bazény (cena cca 150 Kč, platba na místě). Po půlnoci odlet: přímým letem do Prahy, do Vídně s přestupem (omezená kapacita těchto letenek, objednávejte včas). 8. den: Přílet do Prahy brzy ráno, do Vídně kolem poledne.

8. den

Přílet do Prahy brzy ráno, do Vídně kolem poledne.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Klenoty Norska A Islandu
v cenách od 40 900 Kč do 44 900 Kč