Lisabon a pobřeží Algarve s návštěvou Sevilly

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Ubytování: Lisabon a pobřeží Algarve s návštěvou Sevilly
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 6 ubytování
6 snídaní
4 večeře
leteckou přepravu Praha/Lisabon, Malaga/Praha
letištní taxy a poplatky
transfer z/na letiště
dopravu autokarem dle programu
služby českého průvodce
vybavení orientačními plány navštěvovaných míst
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, fakultativní služby a výlety cca 80 EUR
zobrazit 1 termín
Červen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Pojeďme spolu za poznáním tří neobyčejně zajímavých míst, z nichž každé má svůj nezaměnitelný charakter a neopakovatelnou atmosféru. Lisabon – jižansky ležérní metropole, Algarve – nejjižnější provincie Portugalska s desítkami kilometrů pannenských pláží s křišťálově čistou vodou Atlantiku. Andalusie – hornatá krajina hluboce zahleděná do svého až mystického kouzla s bájnou metropolí Sevillou, nebo Malaga Vás očarují a získají si Vaše srdce.. navždy!

Lisabon - Algarve - Silves - Lagos - Sagres - Almancia - Sevilla

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Lisabonu, okouzlujícího města na konci Evropy omývaného Atlantickým oceánem. Transfer na ubytování.

2. den

Snídaně. Lisabon – město, které se díky svému přístupu k Atlantickému oceánu stalo významným obchodním přístavem a křižovatkou světa s největšími suchými doky na evropském kontinentě. O jeho velkoleposti a jedinečné atmosféře se přesvědčíme během prohlídky: historické srdce a duše Portugalska, to je starobylá čtvrť Belém s Klášterem sv. Jeronýma (vrchol mayské architektury s nádhernou křížovou chodbou), věž Torre de Belém (původně obranná věž a maják na řece Tejo), maurská pevnost Sao Jorge (úchvatný výhled na celý Lisabon a na řeku Tejo s nejdelším mostem v Evropě, který měří neuvěřitelných 17 kilometrů), odtud vedou starobylé uličky do nejstarší čtvrtě Alfami, založena Féničany. Ten pravý portugalský výhled zažijeme na Praca de Comércio – je jedním z největších a nejkrásnějších náměstí Lisabonu a když vyjedeme železným výtahem Elevador de Santa Justa (podle návrhu žáka slavného stavitele A. G. Eiffela), starý Lisabon se nám ukáže jako na dlani. Návrat na ubytování.

3. den

Po snídani pojedeme ke známe soše Cristo de Rei, která je přesnou replikou té slavné v Riu de Janeiro, pokračujeme na pobřeží Algarve. Cestou navštívíme středověké městečko Silves, město s maurským hradem s „červenými hradbami“ z červeného pískovce. Město bylo vybudováno původně Římany, ale největší rozkvět zažilo za arabské vlády, kdy bylo hlavním střediskem jejich říše Al-Gharbu. Cestou na pobřeží se také zastavíme na nejvyšším místě Algarve – na vyhlídce Fioa, odkud je nádherný výhled na celé okolí. Odjezd na ubytování, večeře.

4. den

Snídaně. Celodenní výlet do Lagos a Sagres. Přímořské město Lagos je spojené s historií prvních zámořských objevů. Uvidíme moderní přístav, náměstí, kde se konal první trh s otroky, pevnost Fortelaza da Ponta da Bandeira a další památky. Stará část města je obklopená zachovanými hradbami ze 16. století. Lagos nabízí několik nádherných vyhlídek – z Ponte da Piedade je vidět záliv s krásnými pískovými plážemi a pohořím Monchique. Nedaleko se nachází známý mys Cabo de Sao Vicente (60 m vysoké útesy) – nejznámější mys v Evropě nazývaný též „konec světa“. Město Sagres se rozkládá v zálivu, v překrásné scenérii rozlehlých pláží, mohutných útesů o které se rozbíjejí bouřlivé vlny Atlantického oceánu. V městečku je zajímavý malebný přístav, velmi pěkné náměstí Praca da República, škola portugalských námořníků z 15. století, nebo pevnost Fortaleza de Sagres z 15. století. Návrat na ubytování, večeře.

5. den

Snídaně. Odjezd do města Sevilla, po cestě zastávka v městečku Almancil v tzv. „Zlatém trojúhelníku“ Algarve, kde se vedle exkluzivních golfových hříšt nachází i dlouhé pláže s písečnými dunami. V městě je pozoruhodný kostel Sao Laurenco s interiérem vyzdobeným bílo-modrými kachlíčky Azulejos. A již jsme v Seville, hlavním městě Andaluzie, městě s rázovitým obyvatelstvem plným zvláštního temperamentu, vyžívajícím se ve flamencu, býčích zápasech, procesích, fiestách, v návštěvách barů s úžasnými tapas. Střed města připomíná mozaiku divadelních jevišť, jedno náměstí je krásnější než druhé. Město se pyšní třetí největší katedrálou v Evropě (La Giralda), královským palácem – Reales Alcazares patřícím k největším v Evropě (stále ještě jej využívá španělský král). Palác je dokonalým příkladem mudéjarské architektury, kombinace maurských technik a katolických symbolů. Prozkoumáme půvabné uličky a něžná patia ve čtvrti Barrio de Santa Cruz, nahlédneme do obchůdků. Po návštěvě Sevilly bude pokračovat cesta na pobřeží Andalusie. Ubytování a večeře.

6. den

Snídaně, individuální volno, odpočinek u moře, možnost fakultativních výletů, večeře.

7. den

Snídaně, individuální volno, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Lisabon a pobřeží Algarve s návštěvou Sevilly
v cenách od 28 990 Kč