Katalánsko - Perla středozemí a jeho Zlaté pobřeží Costa Dorada

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Španělsko Katalánsko Cambrils
Ubytování: Katalánsko - Perla středozemí a jeho Zlaté pobřeží Costa Dorada
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 ubytování
7 snídaní
6 večeří
1 oběd
leteckou přepravu Praha/Španělsko/Praha
letištní taxy a poplatky
transfer do/z hotelu
dopravu autokarem během programu
služby českého průvodce
vybavení orientačními plány navštěvovaných míst
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: fakultativní služby, místní dopravu, pobytové taxy, vstupy cca 80 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Kouzelné středověké katalánské kláštery zasazené do působivých přírodních scenérií, historicky významné město Tarragona s nejvýznamnějším souborem památek na antickou Hispanii, cesta po Zlatém pobřeží Costa Dorada, která Vás zavede do malebných rybářských vesniček Roc de la Gaietá a Cambrils, centrum modernismu Reus, návštěvy významných vinařských oblastí regionu - toto vše a ještě více Vás očekává na hvězdicových výletech z prestižního letoviska Salou. Ani nemusíme připomínat bohatou možnost krásného koupání v mírném klimatu pobřeží Costa Dorada. Zájezd je plný zajímavých a nevšedních možností poznání, současně je v něm i prostor pro dostatečnou relaxaci.

klášter Santa Maria de Poblet - klášter Santa María de Vallbona de les Monges - klášter Santes Creus - Reus - Sant Sadurní D´Anoia - Villafranca de Penedés - Roc de Sant Gaietá - Cambrils - Tarragona

Stravování

snídaně a večeře švédský stůl

Ubytování

Ubytování je zajištěno na Costa Dorada v letovisku Salou v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Barcelony, transfer k ubytování v hotelu v letovisku Salou, na pobřeží Costa Dorada, večeře.

2. den

Snídaně, po snídani odjedeme k celodennímu výletu ke katalánským středověkým klášterům. Cestu po úžasném architektonickém a spirituálním dokumentu od středověku po současnost. Podnikneme nezapomenutelnou Ruta de Cister – Cestu po cisterciáckých klášterech na pomezí Aragonu a Katalánska. Navštívíme slavné cisterciácké kláštery Santa Maria de Poblet (UNESCO 1991), Santa María de Vallbona de les Monges a konečně Santes Creus. Slavný triumvirát klášterů založených ve 12. století barcelonským hrabětem Ramonem Berenguerem IV. S povýšením zakladatele na aragonského krále se staly opevněné kláštery významným místem života a později i místem královské hrobky. Románské založení staveb s pozdějšími gotickými dostavbami vytvořily z klášterů monumentální dominanty, působivě zlatavě zasazeny do typicky hornatého kraje. V klášterech jsou uloženy ostatky cisterciáckých mnichů svatého Bernarda z Alciry, Svatého Bernarda z Calbó. Návrat na ubytování, večeře.

3. den

Snídaně, dopoledne individuální volno - možnost koupání, oběd, odpoledne návštěva hlavního města kraje Bajo Campo, města Reus. Město zažilo svůj zlatý věk v 19. století, kdy bohaté rodiny města, ale i radnice města vybízely nejproslulejší architekty nově se rodícího svébytného architektonického stylu secese – modernismu, ke smělým projektům. Zejména Domenech i Montaner, Gaudího souputník, zanechal ve měste krásné stavby (ústav Pere Mata, dům Navas), navštívíme i skvělé muzeum nejslavnějšího rodáka Antoni Gaudího (je zde i jeho rodný dům) Gaudí Centre Reus na náměstí Mercadal. Projdeme se úzkými uličkami města, nádhernými právě večer, kdy je vše podsvíceno. Kouzelná zákoutí města s kavárničkami, bary a cukrárnami zvou k posezení a nahlédnutí do života místních lidí. Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

4. den

Po snídani odjedeme k celodennímu výletu do nejvýznamnější vinařské oblasti Sant Sadurní d´Anoia a Villafranca de Penedés. V Sant Sadurní navštívíme nádherné sklepy rodiny Codorniu. Tradice vinařství této rodiny sahá až k roku 1551 kdy Jaume de Codorniu vyrobil své první víno. V roce 1872 zahájila rodina výrobu šumivých vín (cava), která proslavila tuto značku po celém světě. Prohlédneme si architektonicky nesmírně poutavé sklepy a další budovy vinařství z díly jednoho z nejvýznamnějších modernistů Puig i Cadafalcha, budeme seznámeni se způsobem výroby a něco i ochutnáme. Přejedeme do blízké Villafrancy de Penedés k návštěvě jedněch z nejvýznamnějších vinařských sklepů rodiny Torrés. Tichá vína a brandy této značky si získala od doby svého vzniku (1870) světovou proslulost a své výrobky tradičně dodává i na královský stůl. I zde budeme seznámeni s výrobou vín, uvidíme rozsáhlé vinice. Při návratu na ubytování zastávka v malebném původně rybářském městečku umístěném na skalnatém výběžku Roc de Sant Gaietá. Projedeme si městečko plné úzkých uliček a kouzelných zákoutí. Návrat do hotelu, večeře.

5. den

Snídaně, dopoledne individuální volno - možnost koupání. V odpoledních hodinách odjedeme do nedalekého městečka Cambrils . Městečko Cambrils na vás dýchne rázovitou atmosférou rybářské tradice, kterou si dodnes zachovalo. Půvabný starobylý střed města okolo Plaza Mayor, úzké uličky s hezkými domky, to jistě stojí za procházku. Velmi zajímavá je pak prohlídka přístavu s rybářskými loďkami vracejícími se se svým úlovkem. Městečko je také proslavené restauracemi s nepřeberným množstvím čerstvě připravených mořských specialit. Návrat na ubytování, večeře.

6. den

Snídaně, odjezd do Tarragony , hlavního města stejnojmenné katalánské provincie. Římské Tarraco bylo nejvýznamnějším iberským centrem. Z té doby zůstalo ve městě několik podivuhodně zachovalých staveb – zejména rozsáhlý amfiteátr a zbytky římské zdi – hradeb. Velmi pěkný je také starobylý střed města a hlavní třída Rambla s památníkem stavění lidských věží (místní tradice). Proslulá je také tarragonská katedrála a městská radnice na hlavním náměstí Placa De La Font, zajímavá je i návštěva modernistické tržnice Mercat Central. Návrat na ubytování, večeře.

7. den

Snídaně, individuální volno - možnost koupání, fakultativně návštěva velkého zábavního parku Port Aventura, večeře.

8. den

Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Katalánsko - Perla středozemí a jeho Zlaté pobřeží Costa Dorada
v cenách od 20 990 Kč