Švýcarsko pro seniory - Wallis s kartou

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (4 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem
průvodce
5x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu s bazénem
5x polopenze (česká kuchyně)
pobytovou kartu na místní lanovky a busy dle programu
Cena nezahrnuje: vláčky a lanovky v Zermattu
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

- místní lanovky a busy v ceně

Lehká pěší turistika v nádherné oblasti pod „čtyřtisícovkami“ Walliských Alp Vás zavede do středisek Saas Grund, Saas Fee a okolí, kde projdete řadu krásných údolí, panoramatických cest, vyjedete lanovkami k úžasným výhledům a dotknete se i ledovců. V ceně zájezdu je pobytová karta, se kterou budete mít lanovky a místní busy zdarma.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve večerních hodinách z Prahy.

2. den

Ráno příjezd do Švýcarska, návštěva ČOKOLÁDOVNY, ukázka výroby, ochutnávka. Pokračování cesty k Ženevskému jezeru, zastávka v MONTREUX, procházka po promenádě. Odpoledne dojezd do Saas Grund k ubytování.

3. den

Výjezd lanovkou na HOCHSAAS do výšky 3.100 m, krátká naučná stezka kolem vrcholu s výkladem o švýcarských čtyřtisícovkách. Zpět lanovkou na KREUZBODEN a vycházka alpskou květinovou cestou přes Almagelleralp do SAAS ALMAGELL. Návrat do Saas Grund místním busem.

4. den

Odjezd místním busem do Saas Fee, výjezd lanovkou na FELSKINN do výše 3.000m, vycházka k ledovci. Zájemci mají možnost vyjet tzv. alpským metrem až do výše 3.500 m na MITTELALLALIN, kde se nachází otáčivá restaurace s úžasnými rozhledy až k Bernským Alpám a také největší ledovcová jeskyně na světě. (Jízdenka alpským metrem z Felskinnu na Mittelallalin za příplatek 36,- sfr/os). Odpoledne možnost výjezdu lanovkou na PLATTJEN s dalšími výhledy. Ze Saas Fee návrat do Saas Grund buď pěšky malebnou tzv. Kapličkovou cestou nebo busem.

5. den

Dopoledne odjezd místním busem k přehradě MATTMARK do výše 2.200 m, která má nejvyšší sypanou hráz na světě. Možnost návštěvy informačního centra s malou výstavou s technickými informacemi. Vycházka kolem přehrady, případně až do sedla nad přehradou. Cesta zpět do Saas Almagell a Saas Grund pěšky nebo místním busem.

6. den

Pro zájemce výlet do ZERMATTU. Odjezd naším autobusem do Täsche, odtud vláčkem do Zermattu. Podzemní lanovkou výjezd na SUNEGGU, odtud vycházka kolem jezer Leisee, Grinjisee, příp. i Stelisee a přes Findeln zpět do Zermattu. Vláčkem do Täsche zpět k našemu autobusu a návrat do Saas Grund. Ostatní, kteří nepojedou do Zermattu, mohou udělat další výlet v Saas Fee. Výjezd lanovkou na HANNIG a přes MÄLLIG (2.700 m) pěšky do Saas Grundu.

7. den

Dopoledne odjezd místním busem do Saas Fee, výjezd lanovkou na HANNIG, odtud vede panoramatická vycházka s výhledy na ledovce s naučnými tabulemi s výkladem o přírodě. Odpoledne odjezd údolím Rhony a přes průsmyk FURKA (možnost navštívit ledovcovou jeskyni) do Andermattu. Pokračování cesty přes Oberalppass a údolím Předního Rýna. Fakultativně možnost projet vláčkem kaňonem řeky Rýn, který je nazývám „Grand Canyon of Switzerland“, kde nevede žádná silnice a kolem Vás je jen divoká řeka a z obou stran skály. Setkání s autobusem v Churu a cesta k domovu.

8. den

Příjezd do Prahy ráno.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Švýcarsko pro seniory - Wallis s kartou
v cenách od 12 790 Kč