Romantické údolí Saalbach - Hinterglemm

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu lux. klim. busem
5x ubytování v hotelu**** – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
5x polopenzi - bohatá snídaně a 3chodové menu k večeři
průvodce
vstupy a lanovky karty Joker Card
*v termínu od 14.8. je ubytování v pěkném hotelu***
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

- se slevovou kartou Joker Card
- lanovky, údolní vláček i koupaliště v ceně

Zájezd do vyhlášeného turistického střediska Saalbach Hinterglemm v kouzelném údolí Glemmtal, mezi Kitzbühelem a Zell am See. Podrobně poznáme celé údolí a na každém kroku nás bude doprovázet nádherné panorama rakouských Alp s kartou Joker Card, bezplatné užívání lanovek v údolí, ale i údolního vláčku, busu a aquaparku v Saalbachu.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR v časných ranních hod. do SAALBACHU. Cestou krátká prohlídka ZELL AM SEE, procházka k jezerní promenádě a dojezd do ÚDOLÍ GLEMMTAL na ubytování.

2. den

Seznámení s údolím GLEMMTAL, navštívíme krásný konec údolí - Talschluß, kde turisté pěšky, ostatní vláčkem dojedou do míst, kam auta už nesmí. Čeká nás nádherná turistika všech obtížností (doporučujeme nenáročnou, vrstevnicovou, celým koncem údolí pod vodopády), největší lanový park v této části Evropy, TOP OF, přejedeme (ev. přeletíme) zavěšeni na laně přes celý Glemmtal, navíc Ďábelská voda, dřevěný svět a GOLDEN GATE BRIDGE, nejdelší visutý most v Alpách.

3. den

Autobusem do sousedního údolí, lanovkou z LEOGANGU vyjedeme na ASITZ (zájemci vyzkouší letní bobovou dráhu - cca 5 Eur) a přejdeme panoramatickou hřebenovou cestou na WILDENKARKOGEL (výhledy na Steineres Meer a Leoganger Steinberge), pokračujeme kolem jezírka na KOHLMAISKOPF, zdatnější turisté mají možnost přejít až na Asitz nebo Geierkogel. Rodiny s dětmi mohou absolvovat Montelinovu zážitkovou cestu. Návrat do Saalbachu lanovkou nebo pěšky.

4. den

HINTERGLEMM, procházka městečkem, výjezd lanovkou na REITERKOGEL, množství turistických tras, mj. Alpská zahrádka a Kodok Berg (trasa plná překvapení a úkolů - soutěska, vodní děla...). Odpoledne vyjedeme lanovkou na protější vrchol ZWÖLFERHORN s úžasnými panoramaty a navečer projdeme pohádkový les.

5. den

Lanovkou výjezd na horu SCHATTBERG, pěší výlet s výhledy na Vysoké Taury vč. Großglockneru. Kdo by nechěl na výlet, si může užít osobní volno v letovisku SAALBACH, např. koupání v aquaparku.

6. den

Po snídani odjezd k prohlídce SALCBURKU (UNESCO), “Řím severu” - historické centrum, Getreidegasse, Domplatz, festivalový palác, hrad, zámek Mirabel s velkolepými zahradami... Navečer odjezd do ČR. Příjezd ve večerních hod.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Romantické údolí Saalbach - Hinterglemm
v cenách od 10 990 Kč do 11 490 Kč