Termální lázně Bad Gastein - NP Vysoké Taury

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5x ubytování v hotelu Elisabeth****
5x polopenzi (formou bufetu)
vstupné do hotelového Spa & wellness centra
Gasteinskou slevovou kartu (slevy na lanovky)
dopravu autobusem
pobytovou taxu
průvodce
zobrazit 2 termíny
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

V srdci národního parku Vysoké Taury se nachází v nadmořské výšce 1000 m tradiční lázeňské alpské středisko Bad Gastein. Jeho charakteristickou podobu vytvářejí nádherné historické stavby, které harmonicky zapadají do vysokohorského prostředí s impozantními horskými masivy. Bad Gastein je vyhledávané pro své léčebné klima a mimořádně zdravý vzduch. Ubytování je zajištěno ve ****hotelu Elisabethpark přímo v centru městečka.

Ubytování

Spa & Wellness centrum: termální krytý bazén, whirlpool, finská sauna, parní lázeň, danárium, tepidarium, zážitkové sprchy, relaxační místnost s bezplatnou nabídkou čaje, široký výběr wellness procedur (za poplatek).

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Cestou do Bad Gasteinu zastávka u vodopádu GOLLING, jehož vody padají z výšky 75m.

2. den

Výlet pod velikány NP VYSOKÉ TAURY do střediska SPORTGASTEIN, které leží pod ohromným hřebenem ledovcové hory Shareck (3122m). Odtud pěší výlet podél malebného horského potoka k přehradě Untere Bockhart. Zdatnější mohou pokračovat do sedla BOCKHART (2226m) a zpět podél jezera Obere Bockhart a dále cestou Zimburgweg nebo stejnou cestou do Sportgasteinu.

3. den

Výjezd lanovkou z BAD GASTEINU do výšky 1954m. Procházka po úbočí s nádhernými výhledy nebo výstup na vyhlídkový vrchol HÜTTEN KG. (2231m). Nejzdatnější mohou dosáhnout cestou Andreasweg na vrchol GRAU KG. (2492m). Z obou vyhlídkových vrcholů jsou okouzlující výhledy na údolí Gasteinertal a horské masivy obklopující Bad Gastein. Odpoledne procházka do údolí KÖTSCHACHTAL. Úchvatné pohledy na velikány Ankogel Gruppe a ostatní vrcholy, které svírají toto údolí. Cestou výletní chata HIMMELWAND. Dále podél potoka k závěru doliny, vodopád na potoku Kötschach a závěrečný skalní cirk uzavírající dolinu.

4. den

Výjezd lanovkou na STUBNER KOGEL, kde se nachází jedinečná turistická atrakce – „visutý most“. Pěší výlet panoramatickou cestou OTTO REICHERT WEG s výhledy na okolní velikány a údolí Gasteinertal.

5. den

Přejezd autobusem do městečka Bad Hofgastein. Výjezd lanovkou SCHLOSSALMBAHN k chatě HAITZINGKOGEL. Procházka po vrcholových partiích horského hřebenu s úchvatnými výhledy na celé údolí Gasteiner Tal až po ledovce Ankogel Gruppe, které se zvedají v pozadí za lázeňským střediskem Bad Gastein. Odpoledne návštěva lázeňského městečka BAD HOFGASTEIN, které se nachází v nejslunnější části údolí – procházka. Kdo by nechtěl na výlet lanovkou, může den strávit v termálních lázních Alpentherme.

6. den

Cestou domů navštívíme soutěsku LIECHTENSTEINKLAMM, kde budete moci obdivovat fascinující svět divoké vody. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Termální lázně Bad Gastein - NP Vysoké Taury
v cenách od 10 990 Kč