To nejlepší z Gruzie ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Gruzie
Ubytování: To nejlepší z Gruzie
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha/Vídeň–Tbilisi a zpět vč. tax
dopravu autokarem v Gruzii dle programu
výjezd terénními auty do Ushguli
9× / 10x ubytování ve 3* hotelech
8× / 9x snídani
1× oběd
4× večeři (3.–6. den)
služby místního průvodce
služby českého průvodce
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna Evropské cestovní pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 6.300 Kč
večeře s Folk Show (9. den) 550 Kč
transfer Brno–Praha/Vídeň–Brno 800 Kč
pojištění léčebných výloh a storna 1.190 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

TBILISI - VARDZIA - AKHALTSIKHE - KUTAISI - VELKÝ KAVKAZ - MESTIA - USHGULLI - ČERNÉ MOŘE - BATUMI - MCCHETA

Program zájezdu

1. den

Odpoledne nebo večer odlet z Prahy, Vídně a Košic do Tbilisi .

2. den

V noci přílet do Tbilisi , transfer do hotelu a ubytování, odpočinek po příletu a pozdní snídaně. Před polednem prohlídka hlavního města Gruzie. Procházka historickou části města – malebné úzké uličky, katedrála Sioni, moderní most Míru, kostely i slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s panoramatickými výhledy na město. Večer návrat do hotelu.

3. den

Po snídani odjezd do jižní části Gruzie bohaté na jezera a krásnou přírodu. Zastávka u kláštera Poka známého výrobou sýrů, medu a džemů, dále u jezera Paravani a příjezd do oblasti Malého Kavkazu s množstvím hradů a pevností budovaných na ochranu území. Návštěva města Vardzia proslaveného zejména skalním městem ze 12. stol. vytesaným do kolmé stěny v údolí řeky Kury. Ubytování ve Vardzii.

4. den

Po snídani odjezd do města Akhaltsikhe vystavěného v rozlehlém údolí Malého Kavkazu a plného památek z různých historických období. Můžeme zde vidět hrad/ pevnost, mešitu, synagogu, paláce, galerie i krásné zahrady s fontánami. Po prohlídce odjezd do národního parku Borjomi a procházka panenskou přírodou po některé z naučných stezek. K večeru příjezd do západní části Gruzie do 2. největšího města Kutaisi, ubytování v hotelu.

5. den

Po ránu návštěva zdejšího farmářského trhu s nabídkou čerstvé zeleniny, ovoce i koření. Odjezd k návštěvě klášterního komplexu Gelati ze 12. stol. (Unesco) a přejezd k masívu Velkého Kavkazu do turisticky nejpřitažlivější oblasti Svaneti. Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horké scenérii. Příjezd do střediska Mestia a ubytování

6. den

Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5.068 mnm). V terénních autech vyjedeme do nejvýše položené osady v Evropě Ushguli (Unesco) s typickými ochrannými věžemi a jedinečným pozadím tvořeným ledovcem Shkhara. Oběd formou pikniku. V případě dobrých podmínek možnost výjezdu lanovkou na vrchol Zuruldi k nádherným výhledům směrem k ledovců Ushba a Tetnuldi. K večeru návrat do Mestie na ubytování.

7. den

Po snídani začneme sjíždět z hor do oblasti subtropických plantáží s citrusy a čajovníky až na pobřeží Černého moře do města Batumi . Cestou se zastavíme k návštěvě botanické zahrady, procházka zahradami vysázenými na úbočí pohoří svažujícího se do moře s více než 5.000 druhy flory z celého světa, ale i kouzelnými výhledy na pobřeží a moře. Odpoledne příjezd do Batumi, nejvýznamnějšího gruzínského přímořského letoviska. Ubytování v hotelu a volno k procházkám i koupání.

8. den

Po snídani procházka městem s krásným pobřežním parkem, centrálním náměstím Batumi Piazza i slavným Batumi Boulevard. Odpoledne volno k odpočinku, návštěvě muzejí, akvária, procházkám, posezením a koupání na plážích Černého moře.

9. den

Po snídani odjezd z Batumi směrem zpět do Tbilisi. Průjezd vinařskou oblastí, kde se zastavíme v jednom z typických gruzinských vinných sklepů a seznámíme se s unikátní metodou výroby gruzínského vína, které budeme moci i ochutnat. Odpolednedo návštěva starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta , kde navštívíme památky pod ochranou Unesco: kostel Jvari ze 6. stol. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stol. Večer příjezd do Tbilisi na ubytování. Fakultativně večeře v Gruzínské restauraci s ukázkami gruzínské hudby a tance.

10. den

Brzy ráno transfer na letiště a odlet z Tbilisi do Prahy, Vídně a Košic.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Gruzie ***
v cenách od 30 990 Kč do 32 990 Kč