Okolo Ženevského jezera nejen za tajemstvím hodinek, čokolády a sýra **+

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Ubytování: Okolo Ženevského jezera nejen za tajemstvím hodinek, čokolády a sýra
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem
4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš
4× snídani
3× večeři
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 2.500 Kč
Slevy:
3. osoba na přistýlce -1.000 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

BASILEJ • NEUCHÂTEL • CHAUMONT • HODINÁŘSKÉ MUZEUM LA CHAUX DE FONDS • MURTEN • GRUYERES • ČOKOLÁDOVNA V BROC • LAUSANNE • VEVEY • ŽENEVA • OUCHY • OLYMPIJSKÉ MUZEUM • HRAD CHILLON • MONTREUX • ŽELEZNICE A SVIŠTI NA ROCHERS DE NAYE

Program zájezdu

1. den

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Prahy a Plzně (další nástupní místa Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Meziříčí – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma, Praha zdarma, Plzeň zdarma, Vysoké Mýto 350 Kč, Litomyšl 350 Kč, Svitavy 250 Kč, Letovice 200 Kč) přes Německo do Švýcarska. V podvečer se ubytujeme v nejjižnějším městě Alsaska, nedaleko hranice se Švýcarskem. Náš hotel 3* se nachází v pěší vzdálenosti historického centra Mulhouse .

2. den

Po snídani odjedeme do druhého největšího a nejbohatšího města Švýcarska Basileje . Po krátké procházce historickým centrem s překrásnými středověkými domy a katedrálou se vypravíme k břehům Neuchâtelského jezera . Zastavíme se ve stejnojmenném městě Neuchâtel s monumentálním zámkem a seskupením budov a kašen z 16.–18. století, ve městě, odkud se vysílá oficiální "tikání" přesného švýcarského času. Jako na dlani uvidíme celý Jurský kanton s jeho třemi jezery, Bernské Alpy a masiv Mont Blanc z Chaumontu – domácí hory Neuchâtelu s rozhlednou, kam nás vyveze příkrá panoramatická ozubnicová dráha. V La Chaux de Fonds , rodišti hodinářského průmyslu, se pokusíme poodhalit tajemství výroby švýcarských hodinek. Navštívíme nejprestižnější hodinářské muzeum na světě s unikátními 3.000 exponáty jak historických, tak nejmodernějších časoměrných zařízení. Cestou se budeme kochat přírodními krásami tzv. "Hodinkového údolí", krajinou Jury a Ženevského jezera. Před dojezdem na ubytování v průsmyku Les Mosses se zastavíme v rozkošném až pohádkovém městečku Murten s hradbami a vyhlídkami. Večeře, nocleh.

3. den

Po snídani pojedeme průsmykem a pak horskou oblastí Pays d'Enhaut. Přes snad nejkrásnější švýcarské městečko Gruyeres , vyhlášeného centra výroby sýrů, dojedeme do sladkého království v Broc , kde se při exkurzi v čokoládovně dozvíme o její výrobě a také budeme moci ochutnat tento originální sladký suvenýr. Poté nás přivítá nádherné město Lausanne tyčící se na několika terasách nad Ženevským jezerem. Hlavní město kantonu Vaud nabízí pestrou směsici historických památek s dominantní katedrálou, muzei, kavárnami a parky a také neopakovatelné pohledy na okolní přírodní panoramata. V pozdním odpoledni si vychutnáme kouzelnou jezerní atmosféru při plavbě z Lausanne do klimatických lázní Vevey , při jasném počasí dohlédneme až na Mont Blanc. Během krátké procházky zavzpomínáme na slavného Ch. Chaplina, českého studenta Jana Palacha a také Henriho Nestlé, zakladatele světoznámé čokoládovny Nestlé. Večer návrat na ubytování, večeře.

4. den

Po snídani pojedeme do kosmopolitního města se sídly mezinárodních organizací Ženevy , jehož pýchou jsou mimo jiné rozlehlé parky s kašnami, sochami, altány a kavárnami. Během prohlídky města se přesvědčíme o neuvěřitelné výšce zdejšího vodotrysku, připomeneme si Alžbětu Rakouskou zvanou Sissi, která zde byla zavražděna, i zdejšího zavrženého rodáka J. J. Rousseaua. Lodní výlet nám umožní spatřit vily prominentů, nejkrásnější zahrady a parčíky v nejbohatší části města. Vracet se budeme silnicí podél břehu jezera. Ještě jednou se budeme věnovat Lausanne a jeho známé a také prý nejmalebnější městské pobřežní části Ouchy , kde mimo jiné navštívíme jedinečné Olympijské muzeum s parkem, které bylo znovuotevřeno po rozsáhlé rekonstrukci. Večer se vrátíme na ubytování, večeře.

5. den

Po snídani si prohlédneme nejfotografovanější švýcarský hrad Chillon , vypínající se na strmém skalnatém ostrohu nad vodami Ženevského jezera. Odtud se lodí vydáme do sousedního Montreux , jenž často bývá označováno za "srdce ženevské riviéry". Z města odjedeme ozubnicovou železnicí, která šplhá úžasnou horskou krajinou do nadmořské výšky 2.045 m. Na vrcholku Rochers de Naye se budeme kochat pohledem na rozlehlou jezerní hladinu Ženevského jezera a vrcholky švýcarských i francouzských Alp. Rochers de Naye se stalo domovem nejroztomilejších zvířátek hor – svišťů. V sedmi parcích tvořících "Sviští ráj" můžeme uvidět na 14 druhů svišťů z Evropy, Asie a Ameriky a díky kamerám nahlédneme až do jejich nor. Milovníci vůní a barev mohou navštívit alpskou zahrádku La Rambertia s tisícem druhů alpských rostlin a květin. V podvečer nastoupíme do vlaku, který nás zaveze zpět do Montreux, odkud se vydáme na cestu do ČR.

6. den

Příjezd do Plzně, Prahy v ranních hodinách, následně do Brna.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Okolo Ženevského jezera nejen za tajemstvím hodinek, čokolády a sýra **+
v cenách od 11 190 Kč