Nejkrásnější města a hory centrálního Švýcarska ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Ubytování: Nejkrásnější města a hory centrálního Švýcarska
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem
4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš
4× snídani
3× večeři
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 2.500 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

BALLENBERG • SCHYNIGE PLATTE • INTERLAKEN • BERN • THUN • THUNSKÉ JEZERO • SPIEZ • ENGELEBERG • TITLIS ROTAIR • SOUTĚSKA AARE • VODOPÁD REICHENBACHFALL • MEIRINGEN • LUZERN (UNESCO) • VIERWALDSTÄTTERSEE • RIGI KULM

Program zájezdu

1. den

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Prahy a Plzně, svoz Ostrava 400 Kč (další nástupní Ždár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Meziříčí – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma, Praha zdarma, Plzeň zdarma). Přes Německo dojedeme večer do místa našeho ubytování v oblasti centrálního Švýcarska.

2. den

Po snídani objevíme kouzlo dávných casu v unikátním skanzenu Ballenberg , kde se mezi stovkou historických stavení projdeme celým Švýcarskem. Poté se již vypravíme ozubnicovou železnicí na náhorní plošinu Schynige Platte (2.100 m) se snad nejkrásnějším kruhovým výhledem ve Švýcarsku – na jedné straně se nám otevře pohled na bílé giganty Bernských Alp: Eiger, Mönch a Jungfrau a na straně druhé uvidíme jezerní plochy Thunského i Brienzského jezera. Úžasné vyhlídky umocní návštěva Alpské zahrady, posezení pri káve na terase restaurace či procházka mezi skalnatými vrcholky. V pozdním odpoledni se zastavíme v centru oblasti v luxusních klimatických lázních Interlaken , malebně položených mezi dvěma jezery. Návrat do hotelu.

3. den

Snídaně. Hlavní město Švýcarska oplývá nejedním kouzlem, a proto jej navštívíme i my. Křivolaké staré město Bern (UNESCO) je orámováno řekou Aare a nabízí úchvatné pohledy na Alpy. Domy z vápence se středověkými podloubími, renesanční kašny s pestrobarevnými sochami i katedrála jsou jen několika z mnoha duvodu, jež radí město mezi skvosty středověké evropské architektury. Odtud se vydáme do historického Thunu se starými měšťanskými domy, s bohatou květinovou výzdobou a s dominantním středověkým hradem z roku 1191. Podnikneme plavbu po Thunském jezeře až do půvabného lázeňského Spiezu a odtud se vydáme na procházku romantickým okolím kolem fotogenického zámku Oberhofen a dle časových možností si prohlédneme i jeho interiéry. Návrat na ubytování.

4. den

Po snídani pojedeme do údolí pod ledovcem Titlis do malebného vysokohorského městečka Engelebergu s benediktýnským klášterem, jehož chrámový poklad pochází z 12.–13. století. V klášterním areálu navštívíme také jedinou klášterní sýrárnu ve Švýcarsku. Pak nás první otácivá lanovka na svete Titlis Rotair , která se během jízdy otáčí o 360°, přenese do světa sněhu, ledu a ledovců na vrchol hory Titlis až do výšky 3.028 m. Budeme se zde kochat výhledy na Valaiské Alpy nebo se projdeme ledovcovou jeskyní. Po sjezdu z Titlisu zamíříme do soutěsky řeky Aare v údolí Hasli. Bezpečný chodník, lávky a tunely nás provedou nad dravými říčními proudy mezi skalami, abychom na druhé strane obdivovali hrmící vodopád Reichenbachfall , kde zahynul Doyleův románový hrdina Sherlock Holmes. V Meiringenu se nachází v suterénu vysvěceného kostela anglické církve také muzeum S. Holmese, a kostel je nyní pojmenován Conan Doyle Palace. Návrat na ubytování.

5. den

Po snídani navštívíme srdce Švýcarska – město Luzern (UNESCO), které má všechno, co ke Švýcarsku neodmyslitelně patří – město, jezero, hory. Budeme se toulat kouzelným historickým centrem, projdeme se i po středověkém Kapličkovém mostě. Zájemci se ve svém volnu dozví o švýcarských železnicích, lodích a celém unikátním dopravním systému, pokud navštíví švýcarské Muzeum transportu. Ostatní se mohou s průvodkyní zúčastnit plavby po jezere Vierwaldstättersee s krásnou kulisou zasnežených alpských štítu, během které připlujeme až do Vitznau , odkud vyjedeme zubackou na horu Rigi Kulm (1.798 m), právem nazývanou "Královnou hor". Rozevřou se před námi výhledy na Alpy, Luzern, třináct jezer pod námi i pastviny s všude prítomnými pasoucími se krávami. Během horské vycházky se budeme moci občerstvit nebo vychutnat skleničku dobrého švýcarského vína na slunecných terasách horských chat. Zpátecní cesta nás dovede moderní kabinovou lanovkou do letoviska Weggis. V Luzernu autobus vyzvedne ty, kteří se nezúčastnili výletu na Rigi a věnovali se celý den Luzernu. Poté se spolecnš vydáme na cestu zpět do ČR.

6. den

Příjezd do Plzně a Prahy v ranních, do Brna v dopoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Nejkrásnější města a hory centrálního Švýcarska ***
v cenách od 13 690 Kč