Londýn a okolí **+

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Velká Británie
Ubytování: Londýn a okolí
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu lux. autobusem
trajekt nebo Eurotunel tam i zpět
3× ubytování se snídaní v hotelu
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 3.490 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

LONDÝN • HATFIELD HOUSE • CAMBRIDGE • DUXFORD • WINDSOR

Program zájezdu

1. den

Dopoledne odjezd z Brna (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Meziříčí – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma, Praha zdarma, Plzeň zdarma.

2. den

Trajektem nebo Eurotunelem přejezd do Velké Británie. Prohlídka Londýna – Westminster, Trafalgarské náměstí, parlament s hodinovou věží Big Ben, Westminster Abbey, kde se uskutečnil pohřeb Diany. Buckhingham Palace, a dále budeme pokračovat po vzpomínkové trase The Diana, Princess of Wales Memorial Walk – Memorial Fountain, Memorial Playground. Navštívíme Kensington Palace, ve kterém žila Lady Diana s princem Charlesem a jejich syny. Hyde Park – památník Prince Albert Memorial a přes Kensingtonská muzea se dostanem k oblíbeným obchodům Lady Di. Navštívíme proslulý obchodní dům Harrods. Večer odjezd na ubytování.

3. den

Po snídani prohlídka anglické venkovské architektury – panství Althrop , které více jak 500 let patří rodu Spencerů a kde Lady Diana strávila své dětství. Vzdát hold památce zesnulé Diany, princezny z Walesu, můžeme právě v rodinném sídle, kde na ostrůvku v zámeckém parku je princezna uložena k poslednímu odpočinku. Další zastávka Cambridge – starobylé anglické univerzitní město. Poslední zastávka dne bude perla britského muzejnictví v nedalekém Duxford – největší letecké muzeum v Evropě, které návštěvníky uchvátí sbírkami válečné techniky a skvělou architekturou výstavních hal i okolní krajinou. Návrat na ubytování.

4. den

Návštěva paláce Windsor – reprezentační sídlo Jejího Veličenstva, královny Alžběty II. Nezapomene na Long Walk, kam královna Alžběta II. pravidelně vyjíždí na koni a budeme mít možnost prohlédnout si centrum malebného městečka Windsor. V Londýně pak návštěva královské botanické zahrady Kew , která patří k nejvýznamnějším na světě. Jeden ze skleníků je na počest princezny Diany pojmenován Skleník princezny z Walesu. Odpoledne návštěva Britského muzea ve čtvrti Bloomsbury s více než sedmi milióny předmětů dokumentujících historii lidstva. Najdeme zde sbírky z antického Řecka, starověkého Egypta či perské kamenné artefakty a řadu dalších. Večer procházka ve West End (Soho, Leicester Square). Návrat na ubytování.

5. den

Prohlídka finanční čtvrti City of London – návštěva St. Paul's Cathedral , ve které se v roce 1981 konala velkolepá svatba Lady Diany. Pokračování ke královské pevnosti Tower of London s kolekcí korunovačních klenotů a mostu Tower Bridge. Odpoledne individuální volno k nákupům, návštěvě muzeí nebo výletu do čtvrti Greenwich . Procházkou přes královský park se u bývalé Královské observatoře u nultého poledníku rozloučíme s Londýnem a vydáme se na cestu zpět do ČR.

6. den

Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Londýn a okolí **+
v cenách od 9 990 Kč