Nepál - Pohodový týden - V srdci Himalájí

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Nepál
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Káthmándú vč. let. tax a poplatků cca 20 000 Kč, 8x ubytování v ***hotelu, 8x polopenze, dopravu pronajatým mikrobusem dle programu, transfer z Kathmandu do Pokhary a zpět (mikrobusem, případně jedna cesta letadlem), veškerá povolení a vstupy pro turistiku dle programu, projížďka lodí po jezeře v Pokhaře, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vízum cca 25 USD (platí se po příletu do Nepálu), ostatní vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 4 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 605 Kč, do 80 000 Kč za 1 205 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč
zobrazit 1 termín
Listopad 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Pro Vás, milovníky aktivní dovolené v nerušeném prostředí horských štítů a malebných údolí, jsme připravili opravdu nevšední zážitek. Výpravu za dobrodružstvím s námi můžete podniknout až na samotnou střechu světa, do Nepálu. I v srdci Himalájí se můžete těšit na kvalitní zázemí ***hotelu s polopenzí, pohodové procházky a treky s možností výběru náročnosti dle vašeho přání a schopností. Hlavně se však můžete těšit na zcela mimořádné a nezapomenutelné výhledy na nejvyšší hory světa. Podnikneme několik výletů s výhledy na Annapurnu nebo budeme pozorovat východy a západy slunce nad centrálním himalájským pohořím včetně Mt. Everestu. Kromě výhledů na sedmitisícovky a osmitisícovky zbyde čas i na procházku v Káthmándú a navštívíme i místní kulturní pamětihodnosti. To vše s garancí malé skupiny do 15 osob!

Stravování

polopenze.

Ubytování

kvalitní ubytování v ***hotelu.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ s přestupem.

2. den

přílet do KÁTHMÁNDÚ, přejezd do horské vesničky NAGARKOT (2 195 m), která nabízí neopakovatelné panoramatické výhledy na skupinu slavných světových velehor. Kromě nejnižší ze čtrnácti osmitisícovek SHISHA PANGMA (8 027 m) je možné vidět majestátní štít hory LANGTANG (7 246 m) a z povzdálí i nejvyšší vrchol světa MT. EVEREST (8 848 m). Ubytování v hotelu, večeře.

3. den

dnešek zahájíme nezapomenutelnými pohledy na himalájské panorama při východu slunce z vyhlídky nedaleko hotelu, následuje snídaně a po ní již absolvujeme první nenáročnou túru. Základní varianta (2 z 5; 4,5 hod., ^100 m, ˇ400 m) vede po jednom z nejkrásnějších hřebenů, který ve své první části umožní nahlédnout mezi typická místní obydlí v tradičních horských vesničkách. Většinu času se však budeme soustředit na horské masivy dosahující výšky od 6 do 8 tisíc metrů. Pohledy na jih pak vyplní široké údolí regionu okolo nepálské metropole. Postupně sklesáme až k chrámu CHANGU NARAYAN, jenž je díky svému významu a okázalosti zapsán na seznam UNESCO. Od chrámu je možné využít náš mikrobus pro návrat do NAGARKOTU. Pro zdatnější zbývá samozřejmě dostatek času, aby po této panoramatické cestě vystoupali zpět. Večeře.

4. den

po snídani se vydáme na volnější procházku (2 z 5; 4 hod., ^250 m, ˇ250 m), jejímž cílem bude 360° kruhový výhled na "střechu světa". Po zhruba 4 km stoupání se ocitneme na místě, odkud za dobré viditelnosti spatříme 5 z 8 nejvyšších vrcholů Nepálu včetně MT. EVERESTU (8 848 m) a celé řady bližších masivů tyčících se do výšky přes 7 000 m. Nejvyšší bod programu nepřesáhne 2 200 m nadmořské výšky. Trasa rovněž nabídne několik příležitostí pro zastavení, a tudíž si budeme moci okouzlující výhledy vychutnat bez větší námahy. Po cestě, jež je částečně vedena borovým lesem ukrývajícím budhistická osídlení, se zastavíme v některém z tamních chrámů a projdeme i skrze malebné vesničky obývané nepálskými etniky GURUNG a THAKURI. Celý okruh dokončíme návratem do NAGARKOT.

5. den

snídaně, transfer do města POKHARA (827 m), jemuž se přezdívá "vstupní brána za dobrodružstvím" a který ležící asi 220 km západně od Nagarkot. Hlavním bodem odpočinkového dne bude návštěva světoznámém chrámovém komplexu DURBAR SQUARE v BHAKTAPURU. Jedná se o unikátní stavby pod ochranou UNESCO včele s palácem PACHPANNA JHYALE ("Palác 55 oken"), pozlacenou vstupní branou LU DHOWKA ("Golden Gate") či například pětipatrovým chrámem BHAIVARA NATH. Po mimořádném kulturním zážitku se již přesuneme do zmíněné Pokhary, kde se ubytujeme. Večeře.

6. den

snídaně, vyjedeme do výchozího bodu pod "světovou pagodu míru" POKHARA PEACE STUPA, odkud budeme mít celé město i s přilehlým jezerem PHEWA LAKE jako na dlani. Zejména však budeme mít první příležitost pozorovat himalájský masiv tzv. ANNAPURNSKÉ SKUPINY velehor. Kromě samotné věhlasné ANNAPURNY (8 091 m) uvidíme i majestátní štít posvátné hory MACHAPUCHARE (6 993 m). Naše trasa dále pokračuje sestupem k jezeru (1,5 z 5, 1,5 hod., ˇ300 m), po kterém se projedeme lodí a odkud budeme opět pozorovat zasněžené vrcholy Himalájí. Po přesunu do centra POKHARY navštívíme nejdůležitější pamětihodnosti města či individuální volno a návrat do hotelu, večeře.

7. den

po snídani nás čeká trasa vedená přes nejkrásnější vyhlídky v okolí Pokhary a Annapurny. Základní varianta (2,5 z 5, 5,5 hod., ^200 m, ˇ800 m): po přesunu mikrobusem do NAUDANDA (1 440 m) pokračujeme pěšky až na nejvyšší vyhlídku nad Pokharou - SARANGKOT (1 610 m). Téměř po celý den budeme mít možnost pozorovat fascinující vrchol 7. nejvyšší hory světa DHAULAGIRÍ (8 167 m), ANNAPURNY (8 091 m), MACHAPUCHARE (6 993 m) a dalších nepálských velikánů. Po odpočinku v Sarangkot následuje sestup do POKHARY (827 m) k hotelu, večeře.

8. den

snídaně, mikrobusem mezi jezera BEGNAS a RUPA LAKE (700 m). Po krátké procházce s výhledy na jezera bude následovat výstup skrze malebné údolí plného zeleně, idylických tradičních obydlí a chrámů (2 z 5, 4,5 hod., ^500 m, ˇ500 m). Samozřejmostí jsou další nezapomenutelné výhledy na HIMALÁJE, ale rovněž i na jezera pod námi. Cestou, která nás dovede až do RUPAKOTU (1 200 m), nahlédneme do života místních obyvatel s dlouholetou zemědělskou tradicí i typickou nepálskou kulturou. Náročnost i délku trasy lze upravit dle schopností skupiny. Na závěr si ještě vychutnáme poslední dech beroucí výhledy na ANNAPURNSKOU skupinu "sedmitisícovek" a "osmitisícovek". Návrat do POKHARY, večeře.

9. den

snídaně, přejezd do nepálské metropole KÁTHMÁNDÚ (1 400 m), ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka města včetně okouzlujícího chrámu PASHUPATI NATH TEMPLE a mnoha dalších náboženských staveb a stúp, večeře.

10. den

snídaně, individuální volno, nákup suvenýrů, transfer na letiště, odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Nepál - Pohodový týden - V srdci Himalájí
v cenách od 48 490 Kč do 53 490 Kč