Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Solná komora s kouzelnými smaragdovými jezery

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5x nocleh, 5x snídaně, 4x večeře, 1 x regionální večeře, vstup do krytého bazénu, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 1 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 210 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Varianta 2:

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Pardubice
Cena zahrnuje: 5x nocleh, 5x snídaně, 4x večeře, 1 x regionální večeře, vstup do krytého bazénu, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 1 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 210 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

5x snídaně, 4x večeře, 1 x regionální večeře.

Ubytování

krásný *** pension je připraven nám zajistit pěkné ubytování s veškerým komfortem (pokoje se sprchou/WC, sat.TV). Určitou nezanedbatelnou předností je i vlastní krytý bazén a pláž u jezera (20 min. chůze).

Popis

Tento zájezd je určen pro všechny ty, kteří chtějí poznat okolí nejkrásnějšího jezera Salzburska – Wolfgangsee. Obrovskou výhodou je ubytování právě u jezera Wolfgangsee, které umožňuje co nejpečlivější seznámení s tímto skvostem. Projdeme se legendami opředenou poutní cestou, vyjedeme zubačkou na "Ovčí horu", odkud je kruhový výhled na 14 solných jezer, budeme se toulat balvanovým labyrintem či sestoupáme krásnou přírodou z vrcholku Zwoelferhornu. Dále se svezeme letní sáňkařskou dráhou či navštívíme rodný dům matky W.A.Mozarta. Nesmí chybět ani túra velkolepou soutěskou Burggrabenklamm a poté kolem sluncem prostoupeného jezera Schwarzensee. Odpočinkový den je rozdělen na dvě části a to na návštěvu světoznámých solných lázní Bad Ischl nebo kombinací návštěvy tohoto městečka s krásnou procházkou skalní cestou. Krásný *** pension je připraven nám zajistit pěkné ubytování s veškerým komfortem (pokoje se sprchou/WC, sat.TV). Určitou nezanedbatelnou předností je i vlastní krytý bazén a pláž u jezera (20 min. chůze). Protože v tomto programu nebudou žádné noční přejezdy, pak lze celkově říci, že tento zájezd patří mezi nejvíce pohodové ze všech našich nabídek "Pohodových týdnů". Provází B. Bubeníčková.

Poznámka : Dětské ceny platí pouze při ubytování se 2 dospělými.

Program zájezdu

1. den

odjezd v brzkých ranních hodinách do ABERSEE (570 m) odpoledne ještě procházka podél jezera do města STROBL (542 m), letní sáňkařská dráha a lodí zpět na ubytování, večeře.

2. den

snídaně, ráno odjezd do ST.GILGENU (545 m), základní varianta (1,5 z 5; 6 hod., ^270 m, ˇ280 m) pěšky poutní cestou přes horu FALKENSTEIN (717 m) kolem kaple se zázračnou vodou až do ST.WOLFGANGU (540 m), krátká prohlídka městečka (slavný křídlový oltář a promenáda), výjezd zubačkou na SCHAFBERG (1 782 m), odkud je kruhový výhled na 14 jezer, zpět zubačkou a lodí přes jezero WOLFGANGSEE k pensionu, večeře. Lehčí varianta je místo pěšky ze St. Gilgenu přejezd lodí.

3. den

snídaně, odjezd autobusem k jezeru ATTERSEE (477 m), základní varianta (2 z 5; 6 hod., ^240 m, ˇ180 m) přes velkolepou soutěsku BURGGRABENKLAMM, kde nám voda ukáže, jakou má fantastickou sílu, dále kolem jezera SCHWARZENSEE (716 m) do STROBLU (542 m) a dále buď autobusem, nebo dále po břehu jezera Wolfgangsee do pensionu. Lehčí varianta projížďka lodí po jezeře ATTERSEE, pak přejezd busem do STROBLU a pokračování podél jezera WOLFGANGSEE pěšky do hotelu, večeře.

4. den

snídaně, odjezd busem do královského města BAD ISCHL - romantické lázeňské městečko, které bývalo letním sídlem císařského dvora. Základní varianta (2 z 5; 4 hod., ^220 m, ˇ220 m), výjezd lanovkou k chatě KATRINALM (1 416 m), snadný výstup na KATRIN (1 542 m), odkud je jedinečný výhled na lázeňské městečko a okolí, pokračujeme na HAINZEN (1 638 m), okruh dokončíme sestupem na horní stanici lanovky, sjezd dolů a ještě možnost prohlídky CÍSAŘSKÉ VILY či překrásného středu města s vyhlášenou čokoládovnou. Lehčí varianta (1,5 z 5; 6 hod., ^120 m, ˇ120 m): z vyhlídky KATRIN zpět na lanovku a dále stejný program. Všichni odjezd na hotel busem, večeře.

5. den

snídaně, pěšky po jižním břehu jezera do ST.GILGENU (545 m), návštěva rodného domu matky W.A.MOZARTA, základní varianta (2 z 5; 4 hod., ^300 m, ˇ300 m), výjezd lanovkou na horu ZWOELFERNHORN (1 522 m), odtud panoramatickou cestou PILLSTEIN PANORAMA RUNDWEG kolem salaše ILLINGERBERGALM (1 210 m) zpět na horní stanici lanovky, sjezd dolů a pěšky (nebo fakultativně lodí) zpět do hotelu. Jedná se o vcelku snadnou vyhlídkou trasu nad jezerem WOLFGANGSEE s jedinečnými výhledy na panorama Alp. Na cestě je dostatek možností občerstvení.

6. den

snídaně, dopoledne odjezd do ČR s krátkou zastávkou u HALSTATTU, příjezd v pozdních večerních hodinách.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Solná komora s kouzelnými smaragdovými jezery
v cenách od 12 490 Kč do 13 190 Kč