Pohodový týden - Moře a soutěsky Kréty

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Řecko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků cca 8 500 Kč, 7x nocleh v hotelu s polopenzí, transfer z/na letiště, místní transfery dle programu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: místní doprava mimo program a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 4 900 Kč, pojištění storna letenky ze zdrav. důvodů 750 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Kréta je největší z řeckých ostrovů. Je oblíbený pro své přírodní krásy, rozmanitou krajinu, kde turisté mohou obdivovat hluboce zaříznuté a divoké soutěsky, vysoké horské masívy, náhorní plošiny i nádherné památky, spojené zejména s jednou z nejstarších civilizací lidstva - minojskou kulturou. Každoročně přitahuje tisíce turistů, kteří využívají nejen hlavní dálkovou evropskou trasu E4 vedoucí ze západního na východní pobřeží s odbočkami na jih ostrova, ale i ostatní značené cesty v horských masívech. Vydejte se s námi na cestu po tomto úžasném ostrově opředeném mytologickými pověstmi a objevujte nespoutanou přírodu soutěsek západní Kréty. Vystoupáte na jeden z nejvyšších vrcholů, seznámíte se s minojskou civilizací i antickou i benátskou kulturou. Užijete si i odpočinku na písečných plážích a koupání v nádherném tyrkysovém moři. Ochutnáte nejen krétské speciality, ale i pověstnou rakiji. Provází E. Červená v 1. termínu a J. Trepková v 2. termínu.

Stravování

polopenze.

Ubytování

7x nocleh v hotelu s polopenzí.

Program zájezdu

1. den

odlet z ČR na ostrov KRÉTA, přejezd na ubytování na pobřeží v blízkosti města CHANIA.

2. den

přejezd do XYLOSKALÓ, na náhorní plošinu OMALOS, odtud pěší túra národním parkem, nejznámější krétskou soutěskou SAMARIÍ (dálková trasa E4). Dobrá, zabezpečená cesta vede většinou stínem s mnoha prameny s pitnou vodou do vesničky Agia Roumeli, pak lodí podél pobřeží do HÓRA SFAKION nebo SOUGIA (dle jízdního řádu), odtud zpět busem na ubytování.

3. den

odpočinkový den, dopoledne krátký trek impozantní soutěskou TSIKHLIANÁ, od městečka Sirikári k dórské pevnosti POLIRINIA s úžasnými panoramatickými výhledy na Bílé hory i na pobřeží. Odpoledne koupání v moři.

4. den

přejezd na náhorní plošinu OMALOS, odtud výstup na GINGILOS vysoký 2 080 m n. m. a nazývaný Trůn boha Dia, variantně do sedla pod vrchol - 1850 m n. m. Na celé cestě se otevírají nádherné výhledy do krajiny včetně pohledů do soutěsky Samaria. Uvidíme bizarní tvary pokroucených borovic ošlehaných větrem, i mohutné skály, projdeme i skalní bránou. Stejnou cestou se vracíme zpět. Nádherná alpská túra v přehledném terénu BÍLÝCH HOR (Lefka Óri). V podvečer koupání v moři.

5. den

celodenní výlet na jižní pobřeží, z vesnice ANÓPOLIS sestup nad městečko LOUTRO na pobřeží až ke kapli s restaurací a nádhernou pláží v blízkosti zátoky MÁRMARA obklopené bílými skalami. Pobřežní stezka je součástí dálkové trasy E4. Po odpočinku průchod soutěskou ARADENA k mostu na konci soutěsky s třemi lehkými lezeckými partiemi. Možnost zkrácení výstupem do vesničky Livaniana. Odjezd zpět na ubytování.

6. den

ráno přejezd do jedné z nejhezčích vesniček na Krétě, ZAROS, známé i svými vodními mlýny a líhněmi pstruhů. Okolo jezera VOTAMOS stoupáme do divoké soutěsky ROUWAS až ke kraji náhorní plošiny MESSARA (dálková trasa E4). Překonáváme zajištěné pasáže s žebříky a lávkami, koryto potoka s tůňkami a kaskádami (při dostatku vody). Odpočineme si pod nádhernými platany blízko poutního místa s kaplí Agios Ioannis a vrátíme se zpět rozeklanými skalisky do vesničky Zaros. Odpoledne prohlídka nejslavnějšího archeologického naleziště minojské civilizace KNÓSSOS známého i z mytologie, z pověstí o labyrintu Minotaurovi. Návrat do hotelu v pozdních hodinách.

7. den

dopoledne procházka starým městem a přístavem v Chanii s kouzelnou středověkou atmosférou úzkých uliček, benátskou pevností, spoustou hospůdek a pestrobarevnou tržnicí. Odpoledne relax u moře.

8. den

odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Pohodový týden - Moře a soutěsky Kréty
v cenách od 28 990 Kč