Španělsko - Pohodový týden - Asturie a Picos de Europa - letadlo

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 7 800 Kč, transfery z/na letiště, 7x nocleh v hotelu, 7x polopenze, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1 lůžkový pokoj 4 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 280 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Národní park Picos de Europa je nejstarším ve Španělsku a jedním z největších v Evropě. Rozkládá se necelých 20 km od severního pobřeží Atlantského oceánu. NP se tyčí jako izolovaný ostrov uprostřed bujné vegetace. Je tvořen třemi oddělenými vápencovými masivy s průměrnou výškou 1 200 m na ploše přibližně 700 km2. Je charakteristický nejen vysokými horskými štíty, více než 60 vrcholků dosahuje přes 2 500 m, ale i hlubokými soutěskami a průrvami, kterými si razí cestu divoké horské potoky a řeky. Malebnou scenérii dotvářejí i ledovcová jezera, v nižších polohách i hluboké lesy, obývané divokou zvěří (vlci, několik medvědů) a sytě zelené louky. Úchvatná horská příroda spolu s bohatou flórou a faunou láká každoročně nejen turisty, ale i horolezce a speleology. Krajina je díky blízkosti Atlantického oceánu bohatá na srážky během celého roku a podnebí je zde drsnější. Kontrast přírodní scenérie od svěžích alpínských luk, kde se pasou stáda krav, ovcí, koní i koz přes hluboce zaříznutá údolí, kterými se derou horské bystřiny k ostrým vápencovým bílo-šedým štítům, to vše přitahuje milovníky hor, kteří mají na výběr mezi trasami různé obtížnosti. Unikátní geomorfologický soubor, vytvořený modelací ledovců a erozí, je zařazen již od roku 2003 mezi biosférické rezervace UNESCO. Provází E. Červená.

Stravování

polopenze.

Program zájezdu

1. den

odlet do Španělska, přejezd najatou dopravou na ubytování v Cangas de Onis, večeře.

2. den

po snídani návštěva typického trhu s nepřebernou nabídkou místních sýrů, pak přejezd do městečka PONCEBOS, odtud výstup divokou soutěskou do nepřístupného městečka BULNES, procházka částí EL CASTILLO na vysokém ostrohu, sestup do městečka. Zpět soutěskou na parkoviště. Možnost prodloužení trasy k vyhlídce na ikonu NP, vrchol NARANJO DE BULNES. Přejezd na ubytování, večeře. Základní varianta (náročnost 2,5 z 5, 4,5 hod, ^ˇ500 m).

3. den

po snídani přejezd na parkoviště u jezer COVADONGA, okružní túra okolo ledovcového jezera a romantickou krasovou krajinou se zelenými pastvinami s pohledy na štíty okolních masivů. Na zpáteční cestě krátká zastávka v městečku Covadonga s proslulým poutním místem SANTA CUEVA, jeskynní kaplí. Přejezd na ubytování, večeře. Základní varianta (2,5 z 5, 4,5 hod., ^ˇ400 m). Možnost prodloužení k horské chatě Vega de Ario (6 hod., ^ˇ600 m).

4. den

po snídani přejezd do městečka TIELVE, odtud okružní výlet do nejvýše položeného městečka Asturie - SOTRES. Cesta s panoramatickými vyhlídkami na nejvyšší vápencové vrcholy Centrálního masivu a líbezné údolí říčky Duje. Přejezd na ubytování, večeře. Základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ^ˇ670 m).

5. den

odpočinkový den, po snídani návštěva hlavního města Asturie - OVIEDA. Prohlídka zachovalého historického centra, zejména katedrály, zachovalých paláců, pasáží i moderních soch umístěných volně na ulicích. Nebude chybět ani návštěva typické tržnice. Přejezd do elegantní přímořské RIBADESELLY, procházka podél zátoky na vyhlídku nebo koupání na písečné pláži. Přejezd na ubytování, večeře.

6. den

po snídani přejezd do blízkosti jezer COVADONGA, cesta okolo jezera ENOL na Královskou vyhlídku a výstup směrem na ORDIALES s pastvinami uprostřed krasové krajiny. Neskutečné vyhlídky na okolní strmé štíty. Zpáteční cesta starou bučinou a okolo jezera ERCINA na parkoviště. Přejezd na ubytování, večeře. Základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ^ˇ550 m).

7. den

po snídani přejezd na parkoviště u PONCEBOS, odtud putování soutěskou GARGANTA DEL CARES, která je nejnavštěvovanějším cílem v Picos. Tam i zpět stejnou cestou vytesanou částečně ve skále s několika tunely nad hlubokou strží. Romantická stezka po úbočí tzv. Božské soutěsky nad říčkou Cares obklopenou hradbou štítů dosahujících přes tisíc metrů. Přejezd na ubytování, večeře. Základní varianta (3 z 5, max. 7 hod., ^ˇ700 m), možnost kdykoliv otočit nazpět.

8. den

po snídani odjezd pronajatou dopravou na letiště, odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Španělsko - Pohodový týden - Asturie a Picos de Europa - letadlo
v cenách od 29 990 Kč