Velká Británie, Skotsko - Na kole od jihu k severu Skotska - West Highland Way - chatka

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Velká Británie Skotsko
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (5 000 km) s cyklovlekem, trajekt do Anglie a zpět, 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a?hostelech ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
7x česká polopenze 1 960 Kč (začíná 3. den večeří a končí 10. den snídaní)
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Varianta 2:

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Pardubice
Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (5 000 km) s cyklovlekem, trajekt do Anglie a zpět, 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a?hostelech ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
7x česká polopenze 1 960 Kč (začíná 3. den večeří a končí 10. den snídaní)
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Čeká vás 400 km dlouhá cyklotrasa nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných asfaltových silničkách. V některých částech naší etapy se však nevyhneme státní silnici. Nezoufejte, záhy zjistíte, že skotští řidiči jsou daleko ohleduplnější, což učiní naše putování jednodušším. Zájezd je pořádán souběžně s pěší variantou. V případě špatného počasí, popř. nedostatku sil, můžete kolo vynechat a absolvovat turistickou část programu. Oba zájezdy se podstatně odlišují od jiných poznávacích a cyklistických zájezdů tím, že skutečně Skotsko projdeme a projedeme volnou krajinou a dostaneme se i do míst, která se běžně nenavštěvují. Nevynecháme ani to podstatné ze Skotska, např. jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky. Cyklistické cesty sledují dálkovou národní trasu West Highland Way. Díky kolu však poznáme daleko větší část Skotska než náš turista. V závěru našeho programu navštívíme skotsko-anglické pomezí, kde budeme moci obdivovat římské opevnění zapsané na seznamu UNESCO.

Stravování

vlastní, možnost dokoupení 7x česká polopenze.

Program zájezdu

1. den

odpoledne odjezd z ČR, přesun do Belgie.

2. den

příjezd do města BRUGGY, cyklistická prohlídka města, podél říčních kanálů malebnou belgickou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace HET ZWIN poblíž holandských hranic, zpět k autobusu (50 km), nočním trajektem do Anglie.

3. den

cesta na sever, z MILNGAVIE na severu Glasgow vyjedeme do krajiny CAMPSIE WELLS. Zastávka s prohlídkou palírny skotské whisky GLENGOYNE a odjezd na ubytování nedaleko GLASGOW, možnost individuální večerní návštěvy města (2 noci na stejném místě) (20 km).

4. den

cyklistika v NP LOCH LOMOND s výletem k moři. Přes centrum jižního Lomozu, BALLOCH, podél řeky LEVEN do Dumbartonu ke stejnojmennému a nejstaršímu písemně doloženému hradu v Británii, DUMBARTON, s výhledem na mořský záliv FIRTH OF CLYDE, autobusem zpět do GLASGOW na ubytování (55 km).

6. den

královská okružní etapa nás zavede do "srdce Skotska", oblasti BEN LAWERS a pohádkového jezera LOCH TAY. Z rybářské vesničky KILLIN vystoupáme do sedla pod vrcholem Ben Lawer s úžasným výhledem na jezero i do údolí GLEN LYON, do kterého sjedeme. Jedinečnou horskou krajinou pod majestátnými vrcholy budeme klesat údolím s pasoucími se ovečkami a divokými jeleny opět k jezeru LOCH TAY, které objedeme po jeho hornatější jižní straně (s jedinečnými výhledy na jezero a okolní krajinu) zpět do Killinu (80 km). Možnost kratší varianty - okružní cestou okolo jezera Tay (60 km).

7. den

od kamenného mostu v BRIDGE OF ORCHY k jezeru Loch Tulla, po staré vojenské cestě do vřesovišť a rašelinišť RANNOCH MOOR. Za Ba Bridge vystoupáme k ruinám Ba Cottage, odkud se otevírají výhledy na GRAMPIAN MOUNTAINS a GLENCOE HILLS. Sjezd údolím GLEN COE, nad kterým ční majestátný Buachaille Etive Mor, až k mořskému jezeru LOCH LEVEN a dále na ubytování (2-3 noci na stejném místě) (50 km, možností zkrácení na 30 km).

8. den

po vojenské cestě vyšlapeme do nádherné pusté krajiny typické pro Skotskou vysočinu. V závěru novými lesními porosty (chvilku potlačíme kola), které nás dovedou na hřeben nad údolím GLEN NEVIS s výhledem na horu BEN NEVIS (1 344 m n. m.). Sjezd do údolí a dále přes oblastní město FORT WILLIAM kopírujíce KALEDONSKÝ KANÁL až k Památníku Commandos, tiše strážícího vrchol nejvyšší hory Skotska, autobusem zpět na ubytování (50 km). Alternativně lze trasu do Fot William absolvovat po silnici podél jezera LOCH LEVEN a LOCH LINNHE nebo podél řeky KLACHMISH (50 km).

9. den

odpočinkový den ve Fort William nebo výstup na nejvyšší horu Velké Británie BEN NEVIS (20 km). Pro zájemce o cyklo možnost celodenní trasy k jezeru LOCH NESS.

11. den

lehká cyklistika v okolí OXFORDU podél TEMŽE (25 km). Individuální prohlídka univerzitního města. Večer trajektem do Francie, přejezd přes Německo do ČR.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Velká Británie, Skotsko - Na kole od jihu k severu Skotska - West Highland Way - chatka
v cenách od 18 490 Kč