Pohodový týden - Údolí a horské monumenty Gran Canaria

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 11 400 Kč, 7x nocleh, 7x polopenze formou bufetu, transfery z a na letiště, půjčovné mikrobusu, místní doprava dle programu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1 lůžkový pokoj 4 600 Kč, zvýšení pojištění storna do 30 000 Kč za 96 Kč
zobrazit 1 termín
Červen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Gran Canaria je třetí největší z Kanárských ostrovů. Má charakteristický kruhovitý tvar, uprostřed ostrova vulkanického původu se tyčí do 1949 m nejvyšší vrchol Pico de las Nievas. Téměř polovina plochy ostrova patří mezi chráněné oblasti pro svou bohatost fauny, flóry a geologickou rozmanitost. Není divu, že se jedná o nejnavštěvovanější ostrov nejen milovníky pláží, ale je vyhledávaný i nadšenci pěší turistiky, vodních sportů a jízdy na koni. Právem se o něm hovoří jako o kontinentu v miniatuře. Zelený, svěží sever střídá divoká horská scenérie s hluboce zaříznutými soutěskami ve vnitrozemí se skvělými vyhlídkami, vodopády, jezery a vodními zdroji. Typické kanárské vesničky jsou obklopené bujnou vegetací palmových hájů, endemických kanárských borovic a eukalyptů. V údolích uvidíme na terasovitých políčkách mandloně, pomerančovníky, fíkovníky, banánovníkové a avokádové plantáže. Úplně na jihu najdeme i písečné duny, které připomínají Saharu. Můžeme na nich zahlédnout i velbloudy s turisty. Ostrov se pyšní i svými bohatými dějinami, zejména prehistorickými jeskyněmi, které byly obývány původními obyvateli Guanči a památkami v historické čtvrti Vegueta hlavního města Las Palmas. Na ostrově panuje po celý rok subtropické podnebí s průměrnou teplotou 21 oC.

Stravování

7x polopenze formou bufetu

Ubytování

hotel

Program zájezdu

1. den

odlet z ČR na ostrov GRAN CANARIA, přejezd do hotelu, ubytování.

2. den

přejezd k východisku cesty na parkoviště Tasartico. Pobřežní túra na východě ostrova nejméně obydlenou krajinou s krásnými výhledy na osamělé pláže a rybářská městečka. Cestou zpět zastávka v půvabném PUERTO DE MOGÁN přezdívaném kanárské Benátky. Kanály byly v přístavu vybudované v 80. letech minulého století. Zpět do hotelu.

3. den

přejezd do vnitrozemí, okružní túra okolo nejznámějšího symbolu ostrova ROQUE NUBLO, čedičového monolitu vysokého 67 m, ležícího na stolové hoře. Nádherné vyhlídky na celý ostrov, zejména na kráter TEJEDA a okolní soutěsky, v dálce ostrov Tenerife s vrcholem El Teide. Na zpáteční cestě zastávka v nejvýše položené vesnici ostrova ARTENAŘE. Lidé tu ještě dnes žijí v jeskyních. Pěkné výhledy na okolní krajinu. Prohlídka blízkého městečka Tejeda, nejpůvabnějšího na ostrově. Rozložené na několika plošinách uprostřed rozeklané krajiny, se strmými a klikatými uličkami, je vyhledávanou zastávkou turistů. Zpět do hotelu.

4. den

krátká túra v CALDEŘE DE BANDAMA, největším kráteru ostrova s krásnými výhledy, přejezd do městečka TEROR, které je nejdůležitějším poutním místem ostrova s historickým centrem a malebnými starými domy s dřevěnými balkóny. Zastávka v městečku ARUCAS proslaveném výrobou kanárského rumu (možná prohlídka palírny). V podvečer procházka historickou čtvrtí Vegueta hlavního města LAS PALMAS (katedrála, úzké uličky, koloniální paláce ze 17. a 18. století). Zpět do hotelu.

5. den

přejezd do vnitrozemí, túra na nejvyšší vrchol ostrova PICO DE LAS NIEVES s nádherným borovicovým lesem, krátký výstup kaňonem. Z vrcholu neuvěřitelný panoramatický rozhled až na nejbližší ostrovy Tenerife a La Gomeru. Zpět přes sousední vrchol a sestup Královskou cestou používanou již Guanči. Zastávka v městečku SAN BARTOLOMÉ s kostelem v mudejarském stylu s krásně vyřezávanou výzdobou ze dřeva kanárských borovic. Zpět do hotelu.

6. den

turistika v kaňonu BARRANCO DE GUAYADEQUE známém pro dochované skalní obytné jeskyně vytesané v porézní lávové hornině. Možnost návštěvy jeskynní kapličky i jedné ze dvou restaurací ve skále. Cestou nazpět zastávka v historickém centru města Aguimes. Zpět do hotelu.

7. den

návštěva kanárské Sahary MASPOLAMOS s možností koupání na jediné světlé písčité pláži, túry po vyznačených stezkách mezi dunami (od r. 1994 národní park), eventuálně projížďky na velbloudech. Návrat do hotelu, poslední nákupy.

8. den

transfer na letiště, odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Pohodový týden - Údolí a horské monumenty Gran Canaria
v cenách od 31 490 Kč do 32 990 Kč