Pohodový týden - největší z Baleárů - báječná Mallorka - letecky

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Španělsko Baleárské ostrovy Mallorca
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, transfery, 7x ubytování s polopenzí v ***hotelu, pobyt. taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: místní doprava mimo program, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 4 100 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 280 Kč, pojištění storna letenka (zdrav. důvodů) 750 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Mallorka - největší z Baleárských ostrovů s hl. městem Palma de Mallorka, pyšnícím se mnoha památkami, nabízí neuvěřitelné krásy - od romantických pláží s palmami, přes úrodný kraj pomerančovníků, citronovníků, mandloní, olivovníků a fíkovníků ve vnitrozemí, až po členitá pohoří s borovými lesy i středověkými kláštery na západním a severním pobřeží. To vše ještě před hlavní sezonou, kdy nás jarní Středomoří, ještě nezatížené únavou tisíců turistů, oslovuje svými barvami, které pozvedají duši, a svými exotickými vůněmi, které oživují smysly. Pozadí k tomu všemu tvoří zeleň nových porostů, která se v mořské hladině mění na tyrkysovou a ta pak na obzoru přechází v intenzivní jarní modř nebeské klenby.

Stravování

polopenze.

Ubytování

ubytování s polopenzí v ***hotelu.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Palmy de Mallorka, přílet večer, transfer do hotelu, večeře.

2. den

výlet do přístavu SANT ELM, písčitá pláž s výhledem na ostrůvek Pantaleo, "túra krás" nad romantickou zátokou Basset s výhledy na opuštěný skalnatý ostrov Dragoneru až k odlehlým terasovým zahradám kláštera trapistů, návrat do hotelu, večeře (4 noci na stejném místě).

3. den

výlet místním busem ke kartuziánskému klášteru VALLDEMOSSA v zeleném horském údolí, místu, které se proslavilo zimním pobytem Frederika Chopina a George Sandové. Odtud následuje klasická túra lesy zimních dubů a starých uhlířských osad s možností výstupu na vrchol TEIX (1 062 m). Odjezd na ubytování, večeře.

4. den

snídaně, relaxační den: pláže v okolí Palmy, popř. návštěva vodního ráje AQUALANDU v Arenalu nebo fakult. výlet do zátoky CALA PI s lehkou turistikou po pobřeží, návrat do hotelu, večeře.

5. den

snídaně, místním busem (MHD) na prohlídku hl. města PALMA DE MALLORKA - gotická katedrála LA SEU, jedna z nejkrásnějších ve Španělsku, palác ALMUDAINA, původně arabský Alcazar a sídlo maurských vezírů, Arabské lázně, tržnice aj. Odpoledne relax u moře či bazénu. Večeře.

6. den

snídaně, výlet k poutnímu klášteru LLUC s černou madonou zvanou LA MORENETA, horský výstup na jeden z nejvyšších vrcholů ostrova TOMIR (1 103 m), naskýtající pohled na Mallorku z ptačí perspektivy. Odjezd do hotelu, večeře (4 noci na stejném místě, letecká varianta pouze 2 noci).

7. den

snídaně, výjezd na MIRADOR ES COLOMER s nádherným výhledem na skalnatý MYS FORMENTOR, a dále do historického městečka POLLENCA s templářským kostelem z 13. století. Kalvárie - výstup po 365 schodech ke kapličce, starý římský most či nedaleký klášter ERMITIA DE PUIG DE MARIA s panoramatickými výhledy. Odjezd na hotel, večeře.

8. den

odlet do ČR, v případě příznivého letového řádu ještě relax u moře.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Pohodový týden - největší z Baleárů - báječná Mallorka - letecky
v cenách od 28 880 Kč