Čína, Nepál, Indie - Express Peking-Dillí

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Indie
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha-Peking a zpět Dillí-Praha vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč (v srpnu 21 000 Kč), přelety Xi‘an-Lhasa a Káthmándú-Dillí vč. let. tax a poplatků cca 10 000 Kč, místní doprava (vlak, pronajatý minibus, taxi, rikša, autobus, metro), 17x ubytování v hotelu, 1x noční klimatizovaný lehátkový vlak, 16x snídaně, vstupní poplatky do Tibetu, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: nepálské vízum cca 25 USD, vyhlídkový let k Mt. Everestu cca 220 USD, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 9 000 Kč, rezervace a vstup Potala 2 100 Kč, čínské vízum 2 000 Kč, indické vízum 1 300 Kč, zvýšení pojištění storna do 80 000 Kč za 600 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

EXPRESS PEKING-DILLÍ

Program zájezdu

1. den

letecký přesun do PEKINGU (Zakázané město, náměstí Nebeského klidu s mauzoleem Mao Ce-tunga, park Jingshan, Chrám nebes), výlet k Velké čínské zdi do Badalingu, Letní palác s mramorovou lodí císařovny Cixi, kupeckou uličkou a pahorkem Dlouhověkosti, fakultativně Olympijský areál s Ptačím hnízdem a Vodní kostkou nebo Pekingská kachna.

5. den

bývalá čínská metropole XI’AN (Velká mešita, Bubnová a Zvonová věž, muslimská čtvrť, hradby), vykopávky proslulé Terakotové armády prvního čínského císaře.

7. den

letecký přesun do tibetského hlavního města LHASA (starý chrám Jokhang, poutní okruh Barkhor), dalajlámovo zimní sídlo Potala a letní sídlo Norbulingka, bývalý největší klášter na světě Drepung, poutní okruh kolem kláštera Gandän, cvičení mnichů v klášteře Sera.

10. den

přejezd průsmyků KAMPA LA (4 794 m) a KARO LA (5 045 m) kolem jezera Yamdroktso do GYANTSE (pevnost Dzong, klášter Palkhor Chöde s výjimečnou tibetskou stúpou Kumbum), prohlídka sídla pančenlámů - kláštera Tashilhumpo v Shigatse (poutní okruh kolem kláštera, staré tibetské město, nově rekonstruovaná pevnost).

12. den

cesta vysokohorskou silnicí FRIENDSHIP HIGHWAY přes průsmyky GYATSO LA (5 220 m) a THONG LA (5 150 m) s výhledy na nejvyšší vrcholy světa MT. EVEREST (8 848 m), CHO OJU (8 201 m) a SHISHAPANGMU (8 027 m), sjezd několika vegetačními pásy o 3 000 metrů níže do Nepálu.

15. den

prohlídka metropole KÁTHMÁNDÚ (královský palác, náměstí Durbar, příbytek živé bohyně Kumárí, hinduistické stupňovité chrámy), nepálská buddhistická svatyně Svajambhúnáth, spalovací gháty na řece Bagmátí v Pašupatináthu, chrámy v PÁTANU a BHAKTAPURU, možnost vyhlídkového letu k Mt. Everestu (8 848 m).

17. den

17. - 20. den: letecký přesun do DILLÍ (Červená pevnost, Páteční mešita, Indická brána, třída Rajpath, areál Qutab Minar s nerezavějícím sloupem, Lotosový chrám, Humajúnova hrobka), celodenní výlet do ÁGRY (hrobka Tádž Mahal, bohatě zdobená Červená pevnost), návrat do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Čína, Nepál, Indie - Express Peking-Dillí
v cenách od 79 990 Kč