Velký okruh Rumunskem

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Rumunsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha–Bukurešť–Praha
dopravu dle programu (autokarem či minibusem – dle obsazenosti zájezdu)
1× jízdu vozem či kočárem ke kostelu Boian
7 nocí v 2lůžkových pokojích v 3* hotelech během okruhu
7× polopenzi vč. 4 slavnostních večeří
služby průvodce FIRO–tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: 1lůžkový pokoj (4 490 Kč)
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Bukurešť • Predeal • Bran • Brašov • Agnita • Bazna • Segešvár • Sibiu • Poienari • Bukurešť

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 20.

Program zájezdu

1. den

dle letového řádu odlet z Prahy. Po příletu na letiště v Bukurešti a uvítání povede vaše cesta do Karpat – Transylvánie. Příjezd do významného lyžařského střediska Rumunska – Predealu (1040 m n. m.) a ubytování v hotelu. Individuální volno na odpočinek. Ve večerních hodinách pro vás bude uchystána slavnostní večeře na uvítanou s degustací vína v restauraci „Cabana Trei Brazi“. Ubytování a nocleh.

2. den

po snídani odjezd na celodenní prohlídku města Brašova a slavného Drákulova hradu Bran. Gotický hrad Bran pochází ze 14. století, které darovalo město Brašov oblíbené rumunské královně Marii (vnučka anglické královny Viktorie a ruského cara Alexandra II.), která ho nechala zrekonstruovat (za pomoci architekta českého původu Karla Limana). V současné době probíhají jednání mezi Rumunskem a dědici Branu o tom, zda hrad zůstane v budoucnosti přístupný veřejnosti. Návštěva muzejní sbírky hradu. Dále budete pokračovat do Brašova. Prohlídka centra města, kde navštívíte nejvýznamnější památky: středověké městské hradby historického středu města, středověké stylové domy. Po dokončení prohlídky návrat do hotelu, večeře a nocleh.

3. den

snídaně v hotelu a odjezd na západ. Navštívíte pevnost Fagarasi , kterou dobyl hrabě Drákula v 15. století. Návštěva městečka Segešvár, dále pojedete do města Agnita, o kterém se dokumenty zmiňují již v roce 1280 a kde se nachází cenné historické stavby. Navštívíte ty nejznámější – opevněný kostel a nejpůsobivější dominantu města, věž Trubku. Zde byl rumunský princ Vlad Tepeš uvězněn poté, co byl chycen uherským králem. Přejezd do města Brazna na ubytování, večeři a nocleh.

4. den

po snídani se vydáte k Biertanu . Původně malá vesnička získala obrovský věhlas díky nejvýznamnějším opevněným kostelům celé Transylvánie. V roce 1993 bylo pak místo zapsáno do prestižního seznamu UNESCO. Poté navštívíte slavné město Segešvár. Láká své návštěvníky díky nejkrásnějším a nejzachovalejším středověkým stavbám z doby renesančně-gotické a barokní. Zde můžete navštívit kostel na kopci, dům, kde se narodil hrabě Drákula, a také Kostel Marie. Návrat do Brazny. V odpoledních hodinách vás čeká jízda v kočáře (nebo vozem) k opevněnému kostelu Boian, majetku ve vlastnictví moldavského prince Stephena Velikého. Večeře a nocleh.

5. den

snídaně. V dopoledních hodinách si prohlédnete Sibiu (Sibiň) – krásné město s bohatou historickou základnou a řadou zajímavých architektonických památek. Založeno bylo již v roce 1190. Při prohlídce města spatříte budovy Velkého a Malého náměstí, palác Bruckenthal nebo např. tzv. Most lhářů. Uvidíte nejvýznamnější památky města. V evangelickém kostele můžete vidět náhrobek syna Drákuly Mihnea (zvaného Špatný neboli Zlý). Ve večerních hodinách návštěva muzea skleněných ikon v Sibiel. Poté vás čeká slavnostní večeře u zemědělců v Sibiel . Návrat do hotelu na nocleh.

6. den

snídaně a odjezd z hotelu směrem k Bukurešti. Čeká vás výlet po Starém údolí Valašska a dále krátká zastávka v klášteře Cozia ze 14. století. Pak se vydáte na zříceninu hradu Poienari, kde kníže Drákula vládl. V odpoledních hodinách příjezd do Bukurešti, ubytování v hotelu. Dále už vás bude čekat zajímavá a slavnostní večeře s folklórním programem v restauraci Pescarus. Nocleh.

7. den

snídaně v hotelu. V dopoledních hodinách se vydáte na poslední část vaší cesty – do Snagova (cca 40 km od Bukurešti). Dnes je Snagov velmi populárním prázdninovým resortem, u břehů místního jezera bylo vybudováno množství vil. Navštívíte známý klášter, kde uvidíte mimo jiné také hrob slavného Drákuly a současně trosky a pozůstatky věznice. Podle legendy byl právě u Snagova hrabě Drákula zabit v bitvě mezi Valachy a otomanskými Turky. Ve večerních hodinách návrat do hotelu na večeři a nocleh.

8. den

dle letového řádu transfer na letiště a návrat zpět do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Velký okruh Rumunskem
v cenách od 26 990 Kč