Řím pro rodiče a děti (letecky z Ostravy – Krakova)

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie Lazio Řím
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: odvoz z Ostravy na letiště do Krakova a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)
letenka Krakov–Řím–Krakov
letištní taxy
transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
3x ubytování v hotelu
3x snídaně
průvodcovské služby
tištěný průvodce městem zdarma
Cena nezahrnuje: zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
jízdné po Římě
cestovní pojištění léčebných výloh
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 200 Kč
zobrazit 2 termíny
Listopad 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně v hotelu je formou bufetu
během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování

hotel u centra Říma
hotel je dostupný MHD do centra města

Popis

Připraveni na dobrodružství v Římě? Děti s sebou – vyrážíme objevit věčné město se spoustou zábavy, úkolů i nevšedních zážitků. Spolu s ilustrovaným cestovatelem Vašíkem uvidíte světoznámé památky i skrytá místa, proniknete do tajů gladiátorských her, ochutnáte skvělou italskou zmrzlinu, těstoviny na všechny způsoby i nejlepší pizzu. Cestujte s dětmi za poznáním a užijte si Řím hravě a bez starostí!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné :
Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koloseum + Palatin + Forum Romanum

Dospělý 590 Kč
Dítě 230 Kč
Student 430 Kč

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Začneme pomalu, abychom malé dobrodruhy neunavili. Seznámíme se s Vašíkem a předáme vám tajný cestovatelský deník, se kterým budeme „pracovat“ (a bavit se) po celou dobu zájezdu. Na programu bude  p řílet do Věčného města –  Říma, ubytování a nutná organizační schůzka s průvodcem. Podle času příletu si můžeme naplánovat společnou  večerní procházku  Římem.

2. den

Dnes se vydáme za hrdinnými gladiátory a povíme si něco o základech Říma, ale i samotných Římanech. Na vlastní kůži zjistíme, jak důležité je nelhat a proč tady házejí mince do fontán. Po snídani se vydáme za gladiátory přímo do slavného amfiteátru – Kolosea, ve kterém kdysi bojovali gladiátoři s divokými zvířaty. Pokračovat budeme k Foru Romanu, historickému středu města, u kterého si povíme, jak to kdysi v Římě chodilo. Vystoupáme na pahorek Kapitol, kde se vyfotíme s legendární sochou vlčice a povíme si o dvojčatech Romulovi a Removi, kteří podle pověsti založili Řím. Výtahem pak vyjedeme do nejvyšší části památníku Viktora Emanuela II., ze kterého se nám naskytne krásný pohled na celé město. Pokračovat budeme ke známé masce ve zdi, Ústům pravdy, kde otestujeme své svědomí. Stačí jen vložit ruku… Na oběd si můžete zajít individuálně nebo spolu s průvodkyní na  jednu z nejlepších pizz v Itálii , kterou si sami zkusíte italsky objednat. Do Fontány di Trevi vhodíme, pravou rukou přes levé rameno – tedy tak, jak se to dělat má, minci, abychom se do Říma opět podívali. Spočítáme, kolik schodů vlastně mají proslulé Španělské schody a zbytek dne pak strávíme v parku Villa Borghese. Zájemci mohou navštívit místní ZOO nebo si půjčit rikšu a projet tak celý park.

3. den

Třetí den zájezdu bude mít mnoho chutí a vůní. Ochutnáme pizzu, zmrzlinu i vodu, která do pítek míří z dosud funkčních římských akvaduktů, a na chviličku se dokonce ocitneme v jiné zemi! Brzy ráno se vydáme do Vatikánu za papežem Františkem a Švýcarskou gardou, která zaujme na první pohled svou typickou uniformou. Nezapomeneme navštívit ani okouzlující baziliku sv. Petra. Pokračovat budeme k Andělskému hradu, který je obklopen  krásným parkem . V parku využijeme čas ke společným hrám a zábavným aktivitám. Přes Andělský most pak přejdeme až k náměstí Piazza Navona, kde se nachází poetická Fontána čtyř řek. Cestou  vyzkoušíme, jak pít jako praví Římané , tedy z nádherně vyvedených pítek na ulici, a na oběd si dáme  italské těstoviny na všechny možné způsoby . Pokračovat budeme k Pantheonu, neboli chrámu všech bohů. Vyzkoušíme  zmrzlinu po římsku , na které nesmí chybět šlehačka. Potom už budete mít spoustu času na nákup typických italských suvenýrů.

4. den

Každé dobrodružství má svůj začátek, ale i konec. Vašík se s námi dnes rozloučí a vy si domů krom zážitků, nových znalostí a svého cestovatelského deníku, odvezete i tajuplný poklad.. Naše cestovatelská mise je u cíle. Po snídani bude následovat (dle letového řádu) krátký program v Římě s průvodcem nebo rovnou odjezd transferem na letiště a poté  návrat do ČR . 

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Řím pro rodiče a děti (letecky z Ostravy – Krakova)
v cenách od 13 490 Kč do 14 490 Kč