NORSKO - NEJKRÁSNĚJŠÍ FJORDY, zpět letecky

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku z Norska (v době tisku katalogu s přestupem) vč. let. tax ve výši 5 000 Kč
dopravu autobusem nebo mikrobusem dle velikosti skupiny
mezistátní trajekt včetně 2lůžkové kajuty (bez snídaně)
vnitrostátní trajekty včetně plavby po Geirangerjordu
6x ubytování se snídaní ve 2lůžkových pokojích turistických hotelů a 1x v luxusních apartmánech se snídaní (2x 2lůžkový pokoj, WC, sprcha)
5x večeře
průvodce
cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: vstupné přibližně 600 NOK (tj. okolo 65 EUR)
další výše neuvedené služby
zobrazit 2 termíny
Červenec 2018
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Oblíbený a také nejdéle prodávaný poznávací zájezd do Norska a Švédska. Právem jej proto považujeme za klenot mezi našimi zájezdy :
kajuty na trajektu přes Baltské moře jsou v ceně zájezdu
zpáteční cestu absolvujete letecky
v ceně je většina večeří
v ceně je také vyhlídková plavba po světoznámém fjordu Geiranger , který je na seznamu UNESCO.
V programu je zařazeno několik krátkých vycházek. Ubytování budete v turistických hotelech a apartmánech. - některá místa ubytování jsou přímo na dosah panenské norské přírody a hor (Skeikampen). Nespornou výhodou je odlet zpět z Norska z Bergenu do Prahy (pozn.: v době tisku katalogu s přestupem).
A co vše tento poznávací zájezd do Norska ve svém programu nabízí?
Ve Švédsku poznáte kouzlo šérového pobřeží. 
Na zhlédnutí přírodních magnetů Norska – fjordů, hor, ledovců a vodopádů – je dostatek času. 
Z měst můžete podrobně poznat Oslo i s jeho muzei a výraznou dominantou – Operou, olympijský Lillehammer a malebný Bergen.
Vyhlídková plavba po Geirangerfjordu, zastávka pod nejvyšší kolmou stěnou Evropy Trollveggen, průjezd proslavenou Trolí stezkou či pohled na magický splaz ledovce Jostedalsbreen patří k největším atrakcím zájezdu.
Jde o turisticky nenáročný program s mnoha zastávkami k fotografování.

Program zájezdu

1. den

 Odjezd dopoledne z Brna a v poledne z Prahy. Tranzit přes Německo, nalodění na trajekt. Dvoulůžkové kajuty jsou v ceně (bez snídaně).

2. den

 Ráno následuje přejezd z přístavu přes Göteborg podél západního pobřeží, kde se seznámíme se švédským fenoménem: uvidíme moře poseté desítkami malých šérových ostrůvků. Odpoledne zavítáme do oblasti Tanumshede (UNESCO), známé četnými nálezy skalních kreseb. Pozdní oběd/večeře je v ceně. Do Norska vjedeme autobusem nebo přejdeme po mostu Svinesundbron nad fjordem Iddefjorden. Ubytování 2 noci v Oslo (mimo centrum).

3. den

 Hlavní město Norska Oslo nabízí rozmanitou škálu zajímavých míst: v centru budeme obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost – bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Na poloostrově muzeí Bygdřy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout i vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II. Thora Heyerdahla. Projdeme se v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Hollmenkollen s novým skokanským můstkem nakonec pěkně uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Nocleh mimo centrum Osla.

4. den

  Dnes zamíříme do oblasti ZOH 1994. V Lillehammeru, ležícímu u největšího norského jezera Mjřsa (po několik let zde žila norská spisovatelka Sigrid Undsetová – autorka románu Kristina Vavřincová), navštívíme olympijské můstky a přes 100 let starý skanzen Maihaugen. Na ubytování dojedeme do horského střediska pod horou Skeikampen. V případě dobrého počasí si můžete na její úpatí večer sami vystoupat. V místě jsou i další možnosti na krátké či delší procházky. Světlo je v letních měsících nejméně do deseti hodin. Večeře je v ceně.

5. den

 Ráno se vydáme na panoramatickou silnici Peer Gynt Vegen. Odtud za dobrého počasí zahlédneme siluety NP Rondane a Jotunheimen a uvidíme atraktivní krajinu na náhorní plošině. Okolo poledne se zastavíme v městečku Dombĺs. Odpoledne se pak vydáme podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma, vinoucí se hlubokým údolím Romsdalen, až k nejvyšší kolmé stěně Evropy – Trollveggen (v překladu Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici Trollstigen - tato „trolí cesta“ vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Po průjezdu jahodovým údolím Valldalen nás již polapí pavučiny ramen západonorských fjordů. První z nich, Storfjord, přeplujeme trajektem a pak se již dostaneme na ubytování. Dnešní večeře je v ceně zájezdu.

6. den

 Nejprve se potěšíme vyhlídkovou plavbou po nejznámějším norském fjordu Geirangerfjord (UNESCO) - plavba je v ceně. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 497 m n. m.). Dále budeme pokračovat do městečka Lom, kde si prohlédneme starobylý sloupový kostel (stavkirke). Po silnici Sognefjellvegen vyjedeme do nejvyššího silničního sedla v Norsku (1 440 m n. m.). Odtud jsou fantastické pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen a jeho přilehlé ledovce. Večeře je v ceně zájezdu.

7. den

 Dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme až na dosah mohutného čela ledovce. Nejdelší fjord světa Sognefjorden (204 km) přeplujeme trajektem. Večeře je v ceně zájezdu.

8. den

Kolem poledne přijedeme do posledního cíle naší skandinávské cesty – do druhého největšího města Norska – Bergenu, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří rybí trh, unikátní hansovní domy na nábřeží Bryggen (UNESCO), starobylá pevnost Bergenhus, středověké kostely s nejkrásnějším Mariánským kostelem a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Pěkný pohled na centrum města nabízí vyhlídka Flřyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou.  9. den: Kromě července jsou odlety z Bergenu do Prahy v době tisku katalogu plánovány na odpoledne. Dopoledne tak využijeme ještě k poslednímu vychutnání si poklidné norské atmosféry. V červenci odlet do Prahy dopoledne. 

9. den

Kromě července jsou odlety z Bergenu do Prahy v době tisku katalogu plánovány na odpoledne. Dopoledne tak využijeme ještě k poslednímu vychutnání si poklidné norské atmosféry. V červenci odlet do Prahy dopoledne. 

 

→ Přejít na 3 termíny dovolené NORSKO - NEJKRÁSNĚJŠÍ FJORDY, zpět letecky
v cenách od 30 900 Kč do 31 300 Kč