Až na střechu Salcburska

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Rakousko Kaprun - Zell am See
Ubytování: Až na střechu Salcburska
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2 ubytování
2 polopenze
dopravu autokarem
lanovky na Schmittenhöhe, Kitzsteinhorn
vstup na Krimmelské vodopády
plavba lodí po jezeře Zell am See
vstup do centra NP Vysoké Taury
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: výjezd k elektrárnám, pobytovou taxu, fakultativní služby cca 35 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zell am See – Schmittenhöhe - Krimmelské vodopády - ledovec Kitzsteinhorn – Kaprun

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.

Doprava

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Břeclav, Frýdek Místek, Hodonín, Hranice na Moravě, Kroměříž, Kuřim, Mikulov, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Prostějov, Přerov, Strážnice, Tišnov, Zlín

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ĆR v ranních hodinách. Projedeme přes malebné údolí Wachau (UNESCO), po cestě spatříme strmé terasovité svahy pokryté vinicemi, barokní majestát klášterů, romantické zříceniny gotických hradů, opevněné kostely a mezi tím vším mohutný tok Dunaje. Odpoledne přijedeme do proslulého lázeňského městečka a zimního střediska Zell am See . Malebná náhorní plošina Schmittenhöhe, romantická promenáda podél břehu jezera Zeller See a jediný ledovec v Salcbursku – Kitzsteinhorn Gletscher, rozmanitost přírody v Zell am See – Kaprunu tvoří dokonalou kulisu pro nezapomenutelné zážitky. Dnes nás čeká nejen samotná prohlídka Zell am See, ale i projížďka lodí po kouzelném jezeře Zeller See. Následně se ubytujeme v hotelu, večeře.

2. den

Po snídani vyjedeme lanovkou na nejkrásnější vyhlídkové místo Schmittenhöhe (1 965 m). Podnikneme procházku s výhledy na dech beroucí alpské vrcholy. Odpoledne navštívíme centrum Národního parku Vysoké Taury, které láká na panenskou přírodu v samém srdci Alp. Učarují nám tichá údolí, křišťálově čistá horská jezera, kvetoucí louky a ledovcové potoky s průzračnou vodou. Budeme-li mít štěstí, spatříme supi, kozorožce a sviště. Obdivovat budeme moci také impozantní Krimmelské vodopády - Krimmler Wasserfälle členěné do tří částí, jejichž celková výše dosahuje tří set osmdesáti metrů, což je řadí k největším v Evropě. Vrátíme se na ubytování, večeře.

3. den

Po snídani podnikneme výjezd lanovkou do výšky 3 000 m pod vrchol mystického ledovce Kitzsteinhornu. Ledovec je opravdovou živoucí legendou, vyhlídková plošina nám nabídne pohled nejen na Grossglockner, ale i Taury v celé své kráse. Odpoledne navštívíme vysokohorské vodní elektrárny v Kaprunu, které nejsou jen ztělesněním technického pokroku, ale také turistickou atrakcí. Nejvýše položenou přehradní nádrží je Mooserboden, jezero ležící 2 036 m n.m., napájené tajícím ledem z ledovce Pasterze. Umělá jezera, jezy a přehrady mezi skalnatými vápencovými štíty Vysokých Taur vytvářejí jedinečné prostředí s četnými stezkami a jedinečnou scenérií. Návrat do ČR v nočních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Až na střechu Salcburska
v cenách od 5 913 Kč do 6 290 Kč