Bavorské Alpy, Orlí hnízdo a Innsbruck

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Německo Bavorské Alpy Berchtesgaden
Ubytování: Bavorské Alpy, Orlí hnízdo a Innsbruck
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 3 ubytování
3 snídaně
dopravu luxusním autokarem
využití hotelového wellness a bazénu
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, pobytovou taxu, lanovky, fakultativní služby cca 80 EUR
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Linderhof – Neuschwanstein – visutý most Highline179 - Garmisch-Partenkirchen – soutěska Partnachklamm – Zugspitze – Mittenwald – Innsbruck – Kehlstein - Berchtesgaden

Bavorsko, země oplývající nádhernou alpskou scenérií. Navštívíme okouzlující přírodu NP Berchtesgaden, městečka a vesnice, pohádkové zámky a zavítáme i do Innsbrucku, hlavního města rakouského Tyrolska. Ubytování v hotelu s wellness a bazénem přímo pod Zugspitze.

Stravování

Snídaně formou bufetu, večeře za příplatek 3 chody včetně salátového bufetu

Ubytování

Ubytování je zajištěno v horském hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a balkonem. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Doprava

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR v pozdních nočních hodinách.

2. den

Ráno prohlídky zámků: Linderhof s francouzskou zahradou a romantickými pavilony, dále zámek Ludvíka II. Neuschwanstein, připomínající středověký rytířský hrad s interiéry ztvárňujícími germánské legendy, doplněné byzantskými a islámskými prvky. Krásný výhled na zámek se nám naskytne z mostu Marienbrücke nad propastí Pöllathschlucht. Nezapomenutelnou kulisu oblasti dotváří zámek Hohenschwangau na protilehlé straně údolí. Večer ubytování v hotelu pod západní stěnou Zugspitze .

3. den

Snídaně. Ráno sedlo Fernpass, nad nímž je ve výšce 114 m zavěšen visutý Tibetský most Highline 179. Pro svou neuvěřitelnou délku 406 m je zapsán v Guinessově knize rekordů. Nejznámější středisko Bavorských Alp Garmisch-Partenkirchen , dějiště olympijských her. Od skokanských můstků projdeme divokou vápencovou soutěskou Partnachklamm. Odpoledne fakultativně výjezd lanovkou na nejvyšší horu Německa – Zugspitze (2966 m n. m.) - rakousko-německá vyhlídková plošina skýtá jedinečné výhledy na nejvyšší vrcholy Vysokých Taur, Tyrolských a Voralberských Alp, vč. švýcarských vrcholů. Návrat na ubytování.

4. den

Snídaně. Bavorské městečko Mittenwald, centrum NP Karwendel, proslulé nejen unikátními malbami z 18. stol. na fasádách zdejších domů a kostelní věži, ale i výrobou houslí. Přejezd do Rakouska, Innsbruck, hlavní město Tyrolska, kouzelné město pod Alpami na břehu Innu. Procházka historickým centrem, Zlatá stříška, barokní skvost Helblingshaus, hotel Zlatý Orel. Navštívíme poutní kostel sv. Jakuba s obrazem P. Marie od Lukáše Cranacha a kostel Hofkirche s unikátní hrobku Maxmiliana I. a sochami Habsbrurků v životní velikosti. Rodinná firmě Grassmayer Innsbruck vyrábí již více než 400 let zvony pro celé Rakousko a okolní země. Fantastický výhled na město a okolní hory se nám naskytne z vyhlídkové plošiny nad skokanským můstkem Bergisel vybudovaným pro Olympijské hry v roce 1964. Návrat na ubytování.

5. den

Turistický magnet Bavorska, krásná oblast Berchtesgadenských Alp. Speciálním busem, následně pak výtahem v hoře dojedeme na vrchol Kehlstein (1834 m n. m.), kde se tyčí proslulé „Orlí hnízdo “ – Hitlerova čajovna. Z této odvážné stavby se nám naskytne překrásný výhled na celý NP Berchtesgadensko. Prohlídka solného dolu v Berchtesgadenu je spojena s plavbou po podzemním solném jezeře. Po prohlídce odjezd do ČR, návrat do ČR v nočních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Bavorské Alpy, Orlí hnízdo a Innsbruck
v cenách od 6 990 Kč