Korsika – ostrov rebelů

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Francie Korsika
Ubytování: Korsika – ostrov rebelů
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 ubytování
dopravu luxusním autokarem
trajekt Livorno Bastia a zpět
přístavní poplatky
ložní prádlo, ručník
pobytová taxa
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: lodní plavby, vstupy, fakultativní služby cca 60 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

plný divokých pohoří a malebných zátok, kolébka vendety a perla Středomoří

Bastia – Calacuccia – Porto – Calanche – Evisa – Corte – Anglické kaskády – Ajaccio – Bonifacio – Porto Vecchio – Zonza – Col de Bavella

Stravování

vlastní, za příplatek servírované večeře

Ubytování

Moderní prázdninová vesnice Marina D´Oru nabízí ubytování v apartmánech pro 2 až 4 osoby. Celý areál je umístěn v soukromém parku přímo u překrásné písečné pláže. Každý apartmán se skládá z obývacího pokoje s kuchyňským koutem a dvěma lůžky, oddělené ložnice s postelí na patro a jedním lůžkem (spodní část patrové postele a jedno lůžko tvoří dohromady dvoulůžko), vlastního příslušenství a velké terasy vybavené zahradním nábytkem. V apartmánech ložní prádlo a ručníky. V areálu rezidence je k dispozici bazén, hřiště, tenisové kurty, mini-golf, herna a bazének pro děti, obchůdky a půjčovna sportovního vybavení, bar a restaurace. Nákupy potravin je možno řešit v průběhu jednotlivých programů.

Doprava

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Břeclav, Frýdek Místek, Hodonín, Hranice na Moravě, Kroměříž, Kuřim, Mikulov, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Prostějov, Přerov, Strážnice, Tišnov, Zlín

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den

Ráno se v italském Livornu nalodíme na trajekt na Korsiku . Po přistání v korsickém přístavu Bastia se po východním pobřeží ostrova vydáme směrem na jih, kde se ubytujeme v rezidenci, rozkládající se podél překrásné písečné pláže.

3. den

Pobyt u moře, individuální volno.

4. den

Dnešní celodenní autobusový výlet nás zavede na západní pobřeží. Cestou hornatým vnitrozemím ostrova projedeme soutěskou Scala di St. Regina a krátce se zastavíme u horské přehrady Calacuccia. Cílem naší cesty bude jeden z nejkrásnějších zálivů Středozemního moře – Golfe de Porto . Po obou stranách do zálivu ústící řeky Porto se tu kolem staré Janovské věže tísní malebné letovisko nazvané opět Porto. Celkovou jedinečnou přírodní scenérii dotváří okolní růžové útesy Calanche strmě se svažující do vod zálivu. Zpět na ubytování se budeme vracet přes vnitrozemí ostrova přes známé horské městečko Evisa.

5. den

Pobyt u moře, individuální volno.

6. den

Dnes se znovu vydáme na západní pobřeží Korsiky. Srdcem ostrova je středověké kamenné město Corte, vybudované na strmých skalních útesech. Přes Anglické kaskády, kde se protáhneme nenáročnou turistikou, přijedeme do hlavního města ostrova Ajaccio. Naše putování městem nás povede po stopách nejslavnějšího korsického rodáka Napoleona Bonaparte přes jeho rodný dům až k hrobce rodiny Bonapartů Chapelle Impériale. Cestou si rozhodně neopomeneme prohlédnout fantastickou sbírku italského naivního umění v paláci Fesch nebo vyzkoušet osobitou chuť známých korsických vín během malé ochutnávky.

7. den

Naše dnešní cesta nás zavede do nejjižnějšího cípu Korsiky, kde se na vápencovém útesu vysoko nad mořem majestátně tyčí Janovská citadela, po staletí střežící opevněné město a přístav Bonifacio. Budeme se proplétat úzkými křivolakými uličkami a plnými doušky nasávat atmosféru starých časů. Během následného lodního výletu podél strmých bílých útesů sami poznáme, proč je právě Bonifacio považováno za nejfotogeničtější místo ostrova. Odpoledne se zastavíme v nejznámějším letovisku východního pobřeží Porto Vecchio. Tamní pláže pro svůj bílý písek a blankytně modré moře snesou srovnání s plážemi Karibského moře. Jejich kouzlo a kvalitu si sami vyzkoušíme.

8. den

Dnešní program je určen především pro ty, kterým učarovala krása místních hor. Odjedeme do oblasti Porto-Vecchio, kde podnikneme cca dvouhodinový pěší výlet k vodopádu Piscia di Gallo. Městečko Zonza sehrálo důležitou roli v bojích za svobodu ostrova. Největším zážitkem však bude průsmyk Col de Bavella se sochou Panny Marie a fantastickými výhledy na okolní horské velikány. Průsmyk bude pro nás spojen s pěším výstupem (cca 3,5 hodiny). Cestou zpět se zastavíme v Porto-Vecchio na prohlídku města a nákupy.

9. den

V ranních/dopoledních hodinách se vydáme do přístavu Bastia, kde se nalodíme na trajekt do Livorna.

10. den

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Korsika – ostrov rebelů
v cenách od 14 490 Kč do 14 910 Kč