Toulky jižní Francií s koupáním

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Francie Languedoc-Roussillon Séte
Ubytování: Toulky jižní Francií s koupáním
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 3 ubytování
3 polopenze
dopravu luxusním autokarem
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, pobytové taxy cca 90 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zlaté písečné pláže, divoké hory a Katarské hrady

Le Grau Du Roi – Port Camarque - Agde – Béziers – Montpellier – Narbonne – Carcassonne – Sete

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Doprava

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma: Praha, Plzeň, Brno, Velká Bíteš, Tišnov, Kuřim

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, transfer přes SRN.

2. den

Ráno přijedeme do jižní Francie. Celý den strávíme koupáním a relaxací na písečných plážích u rybářského městečka Le Grau du Roi. Nedaleko se nachází i přístav Port Camargue, nazvaný podle blízké přírodní rezervace Camargue, která je domovem unikátní flóry a hlavně fauny. Zřejmě nikde v Evropě nejsou k vidění tak početná hejna plameňáků a stejnou vzácností jsou divocí koně a divocí býci, kteří v deltě Rhony volně žijí. Budeme mít možnost podniknutí lodního výletu. Poté přejedeme na ubytování.

3. den

Po snídani se vydáme k městečku Agde, kde se 14 km písčitých pláží střídá se skalisky a malými ostrůvky. Dopoledne věnujeme relaxaci na místních plážích. Odpoledne si prohlédneme Béziers dříve centrum katarů, dnes město známé býčími zápasy, ragby a vínem. Impozantní místní katedrála ze 14. stol. se vypíná na kopci a pyšní se krásnou sochařskou výzdobou, barevnými okny a freskami. V době válek s katary bylo Béziers prvním dobytým městem a obyvatelstvo bylo krutě zmasakrováno bez ohledu na vyznání. Při procházce městem zhlédneme nejen již zmiňovanou katedrálu, ale i lapidárium, radnici, zdymadla a mnohé další. V podvečerních hodinách si prohlédneme Montpellier – slavné univerzitní město, místo, kde slunce nikdy nezapadá, a které se pyšní bohatou historií (více jak 1000 let). Učarují nám středověké uličky, měšťanské domy ze 16. století, nejstarší dosud fungující lékařská univerzita západního světa (založená v roce 1220), katedrála sv. Petra a akvadukt Chateau d´eau. Vrátíme se na ubytování.

4. den

Snídaně. Dnes zavítáme do elegantního města Narbonne, půvabného střediska největší římské provincie v Galii a vinařského centra oblasti. Prohlédneme si historické centrum města, gotickou katedrálu sv. Justa ze 13. století, Arcibiskupský palác, pozůstatky římské cesty Via Domitia, podzemní bludiště žlabů na obilí a sýpek. Čeká nás také degustace vína. Poté se vydáme do nejzachovalejšího opevněného města v celé Evropě – pohádkového města Carcassonne (UNESCO), do výspy katarů a útočiště středověké intelektuální elity. Romantické město s dvojitým prstencem hradeb a ozdobené několika tucty mocných věží vypadá jako dokonalá filmová kulisa. Přesto je skutečné, i když mělo v předminulém století namále. Chátrající ruiny chtěli zbourat. Uvnitř hradeb nás přivítá změť středověkých uliček, kostel, zámek a obchůdky plné místních specialit. Návrat na ubytování.

5. den

Po snídani podnikneme výlet na hrady Quéribus a Peyrepertuse, které v minulosti představovaly především odpor katarského hnutí proti křižákům. Původně sloužily k ochraně hranic, časem však byly pobořeny. Dnes na skalních ostrozích ční jejich zříceniny. Odpoledne využijeme ke koupání a relaxaci na nejkrásnějších plážích Francie u malebného městečka Séte , „Benátek Languedocu“. Hemží se to zde rybářskými loděmi, které každý den brzy ráno vyplouvají na moře. Město svou romantickou atmosférou inspirovalo nejednoho umělce, natáčelo se tady několik slavných filmů. A každý rok se tu koná jeden velkolepý festival historických lodí, na který se sjíždějí nadšenci z celého světa. Ústí zde Canal du Midi (UNESCO), unikátní technický klenot spojující Atlantik se Středozemním mořem. Večer se vydáme na cestu do ČR.

6. den

Příjezd do ČR v odpoledních až večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Toulky jižní Francií s koupáním
v cenách od 9 490 Kč