Malebná Mosela a Porýní s návštěvou Cách

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Německo Porýní-Falc Mohuč
Ubytování: Malebná Mosela a Porýní s návštěvou Cách
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 3 ubytování
3 snídaně
dopravu luxusním autokarem
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, pobytovou taxu, vyhlídkovou plavbu, fakultativní služby cca 60 EUR
zobrazit 1 termín
Červen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

údolím nekonečných vinic, prastarých měst a středověkých hradů

Mohuč - Boppard - Loreley - Koblenz - Maria Laach - Cochem - Trevír - Monschau - Cáchy - Kolín nad Rýnem - Bonn - Limburg - Heidelberg

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Doprava

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň, Brno, Jihlava, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Tišnov, Kuřim

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR v nočních hodinách.

2. den

Ráno přijedeme do starobylé Mohuče , bývalého korunovačního města českých králů a sídla arcibiskupů. Po prohlídce budeme pokračovat parníčkem z města Bingen po romantickém středním toku Rýna, kolem bájemi opředeného skalního výběžku Lorelei, který inspiroval mnohé slavné básníky a u něhož díky silným proudům ztroskotala celá řada lodí. Budeme obdivovat půvabnou krajinu dotvářenou středověkými hrady, kaskádovými vinicemi a sady. Doplujeme až do Boppardu, města, kde byl roku 1198 poprvé korunován Přemysl I. Otakar na českého krále. V odpoledních hodinách zavítáme do města Koblenz, které leží na soutoku Rýna a Mosely a je obklopeno jedinečnou přírodní kulisou čtyř středohoří a širých lesů, luk i vodních ploch. Údolí toku Mosely je jednou z velkolepých vinařských oblastí Německa, vyznačující se světově proslulými ryzlinky. Večer se ubytujme v hotelu v okolí města Koblenz.

3. den

Po snídani se zastavíme na prohlídku mistrovského díla evropské románské architektury, kláštera ze 12. století Maria Laach. V jeho sousedství najdeme také jezírko sopečného původu Laacher See. Pod označením „maary“ jsou tato sopečná jezírka typickým znakem pohoří Eifel. Dále se vydáme tímto pohádkovým údolím obcemi a městečky se starými kostelíky, typickými hrázděnými domy do romantického městečka Cochem. Zavítáme také do Trevíru (unesco), rodiště Karla Marxe. Město Trevír platilo za nejvýznamnější centrum Římské říše na germánském území. Toto období nám dnes přiblíží řada zdejších fantastických antických památek. V odpoledních hodinách navštívíme pravděpodobně nejkrásnější město v kraji, starobylé Monschau, které se pyšní tři sta let starými hrázděnými domy. Večer se ubytujme v hotelu v okolí města Cáchy.

4. den

Snídaně. Dnes se vypravíme do nejzápadnějšího města Německa, do městečka Cáchy . Ve středověku byly Cáchy královským a císařským sídlem i místem korunovací a říšských sněmů. Karel Veliký si město zvolil za svou oblíbenou rezidenci díky místním termálním pramenům a vystavěl zde císařský palác. Památkou celosvětového významu je katedrála Panny Marie (unesco), kde byl římským králem korunován také Karel IV. Součástí tohoto mistrovského díla gotického stavitelství je klenotnice skrývající nespočet uměleckých předmětů nevyčíslitelné hodnoty. Odpoledne si prohlédneme jedno z nejstarších německých měst vůbec – jedinečný Kolín nad Rýnem . Projdeme se historickým centrem města a uvidíme proslulou gotickou katedrálu, jejíž 157 metrů vysoké věže jsou dominantou města (unesco). Večer se ubytujeme v hotelu v okolí Bonnu.

5. den

Po snídani zavítáme do Bonnu, který byl až do sjednocení vládním městem Německa a je rodištěm skladatele L. van Beethovena. Navštívíme bývalou vládní čtvrť se sídlem spolkového prezidenta a nedalekou vilovou čtvrť Bad Godesberg. Dále budeme pokračovat do kouzelného městečka Limburg, jehož dějiny sahají až do 8. století. Najdeme tu proto mnoho stavebních skvostů, např. pozdně románský dóm, překrásné hrázděné domy nebo unikátní most s obrannými věžemi. Odpoledne přejedeme do starobylého univerzitního města Heidelbergu, města s pohádkově romantickou částí mezi Starým mostem a okouzlujícím zámkem. V podvečerních hodinách se vydáme na cestu zpět, příjezd do ČR v nočních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Malebná Mosela a Porýní s návštěvou Cách
v cenách od 7 490 Kč