Kalábrie s výletem na Sicílii a Liparské ostrovy

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie Kalábrie Reggio Calabria
Ubytování: Kalábrie s výletem na Sicílii a Liparské ostrovy
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 ubytování
7 polopenzí
leteckou přepravu dle výběru Praha Lamezia Terme Praha
leteckou přepravu dle výběru Brno Lamezia Terme Brno
letištní taxy a poplatky
transfery do/z hotelu
výlety dle programu
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, pobytové taxy, fakultativní služby cca 50 EUR
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
zobrazit 2 termíny
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Capo Vaticano - Tropea - Taormina - Messina - Lipari - Vulcano - Stromboli

Stravování

Polopenze snídaně bufet, večeře výběr z menu a salátový bufet.

Ubytování

Ubytování je zajištěno na Capo Vaticano, cca 300m od jedné z nejkrásnějších pláží Kalábrie v hotelu *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, nebo apartmánech pro 2-3 osoby. Možno ubytovat 3.osobu na přistýlce.

Doprava

Praha nebo Brno dle vašeho výběru.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy a Brna dle výběru do Kalábrie, přílet do Lamezia Terme a transfer na ubytování.

2. den

Snídaně, celodenní odpočinek na pláži u moře, večeře. Fakultativně odpolední projížďka ve člunech podél pobřeží a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohledy na skalnaté útesy ukrývající malé písečné pláže. Poté přejezd k majáku s jedinečnými výhledy na celé pobřeží z ptačí perspektivy i pěkným posezením. Za dobré viditelnosti možnost pozorování i Sicílie s Etnou a Liparských ostrovů.

3. den

Snídaně. Celodenní odpočinek na pláži u moře. Večeře. Odpoledne možnost fakultativního výletu lodí na ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán. Po příjezdu na ostrov možnost procházek nebo večeře v restauraci a poté již za tmy vyjížďka lodí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud je možno pozorovat výbuchy sopky. Pozdě večer návrat na ubytování. Tento výlet se koná dle aktuální aktivity sopky a objednává se až na místě.

4. den

Snídaně. Celodenní výlet lodí, při kterém poznáme jedny z nejpřitažlivějších italských ostrovů, Liparské ostrovy . Užijeme si i koupání. Navštívíme 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari nebo se budeme moci zúčastnit okruhu mikrobusem kolem ostrova. Na ostrově Vulcano můžeme využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku. Na závěr připlujeme k ostrovu Stromboli, kde budeme moci pozorovat ohromná lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a posezení. K večeru návrat lodí zpět na ubytování, večeře.

5. den

Snídaně. Celodenní výlet autobusem a trajektem na Sicílii. Přejedeme krátkým trajektem Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a navštívíme město Messina. Zde uděláme krátkou zastávku na prohlídku unikátní katedrály s funkčním orlojem i na krátké posezení na kávu nebo něco sladkého. Po poledni navštívíme Taorminu, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných starobylých uličkách a náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu a množství paláců. Návštěva města potrvá cca 3 hodiny s volným rozchodem. K večeru návrat zpět na ubytování. Večeře.

6. den

Snídaně. Dopoledne volno, koupání. Odpoledne výlet autobusem podél pobřeží bohů do města Tropea, jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad krásnými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách i dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu nad nádhernými plážemi. Po prohlídce města návštěva místní výrobny s ochutnávkou lokálních produktů a možností jejich nákupu. Večer návrat na ubytování, večeře.

7. den

Snídaně. Celodenní odpočinek, volno, koupání, pobyt na pláži, večeře.

8. den

Snídaně. Dle letového řádu transfer na letiště a odpoledne odlet do Prahy a Brna.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Kalábrie s výletem na Sicílii a Liparské ostrovy
v cenách od 22 551 Kč do 23 990 Kč